Wrecked

Michael N. Wong

Kostýmy:

Andrea Des Roches
  • Pajky3

Ano, já chápu, že one man show frčí. Jenže to, co se povedlo Francovi nebo i Reynoldsovi se prostě Brodymu nedaří. A pokud bych si chtěl pustit Ultimate Survival, tak si radši pustim Beara Gryllse, ten aspoň ví co dělá. Přesto, že jsem se na tenhle film koukal čerstvej po probuzení, měl jsem pocit, že každou chvilku usnu. Jak se tady píše, úplně by z toho stačil 10-ti minutovej kratas, začátek a konec. To mezitím si stejně koledovalo a vykoledovalo zrychlení. Jsem hodně zklamanej.(9.9.2011)

• Chrustyn

Proč utrácet za výpravu, za herce, kompars a podobný záležitosti, které jsou u filmů zvykem, když můžete vzít jedno auto, postavit ho do lesa, do něj posadit jednoho herce, nevysvětlovat, jak se tam dostal a tvářit se děsně tajemně. Nemám nic proti malým filmům, odehrávající se v malých prostorách ale film prostě musí zaujmout a v tomto případě být alepsoň napínavý. "Wrecked" nesplňuje ani jedno.(21.8.2011)

• M.i.k.e

thriller?ale kdeže...nápad sice není z nejhorších,finální pointa je poměrně slušná,ale cesta po které film právě k pointě dokodrcá je minimálně hodně hrbolatá.Brody je sice slušný,ale mezi moje oblíbence nikdy nepatřil a zřejmě ani nebude.V porování s jinými "one-man show" jako Buried.nebo 127 Hodin se nedá Wrecked vůbec srovnávat...40% (20% za Brodyho a 20% za pointu)(28.7.2011)

• maddy

Prečo som sa len ja tak tešil? Trailer bol priam vynikajúci, očakával som klenot a dostal tak akurát h*vno v pozlátenom obale ... Dúfam, že sa tieto „survival thrillery“ nestávajú hollywoodskym štandardom, keď si každý druhý „nádejný“ režisér bude chcieť natočiť ten svoj. Pri 127 Hours to bolo veľmi zaujímavé, môj obľúbenejší Buried dotiahol tento minimalizmus do extrémov (schválne, čo všetko sa dá vymyslieť za 90 minút s kamerou v jednej rakvy, dokonca aj s napínaným zakončením ;). Wrecked sa snaží až okato ťažiť z oboch spomínaných filmov, bohužiaľ kým predtým som sa nestačil diviť nad inováciami, ktoré v deji postupne prinášali obaja režiséri, tu až nezdravo často zúfalo zívam nudou. Adrian Brody najprv trávi polovicu filmu v uväznenom aute, a tu druhú doslovným plazením sa divočinou. Na akékoľvek nápady na rozpútanie deja, ktoré Vás momentálne napadajú zabudnite. Predstavte si film takmer bez hudby, takmer bez scenára (nie, naozaj nepotrebujete ani len základy angličtiny, dokonca ani titulky), takmer bez deja a viete čo od toho čakať. Kameňom úrazu je neskutočne pomalé tempo, pretože film sa takmer nepohne z miesta (kiež by ste mi teraz verili). Čakáte nejakú scénu vyvolávajúcu napätie? Nebodaj dramatickú scénku? Zabudnite .. 90 minút sa film drží v rovnakom nezáživnom tempe ako začal. Najväčším momentom tu je pád hlavnej postavy do rieky. Pritom z tej divočiny, v ktorej sa to odohrávalo by šlo vydolovať oveľa viac, chcelo to len schopnejšieho režiséra a nie pána, ktorý sa chce zviesť na úspechu 127 Hours. 1* za Adriana Brody, ktorý je výborný herec (aj keď tu mu scenár prakticky nedáva možnosť hrať a zvládne to s jedným zničeným výrazom v tvári), 1* za zaujímavé záverečné rozuzlenie - skúsenejší diváci ho určite odhadnú vopred, ale aj tak potešilo, pretože som čakal, že to tvorcovia zakončia tuctovejším spôsobom. Malá bezvýznamná pochvala za to, že film aspoň neurazí, len neskutočne unudí. Spraviť z toho maximálne 10 minútový kraťas, mohli tvorcovia zožať zamýšľané pochvaly. Celkovo teda slabé 2* (uživateľ Pilda17 to celé v komentári vystihol) PS: pozrite si dvojminútový trailer, prezradí Vám všetko a navyše na rozdiel od filmu je v ňom aspoň aký taký náznak napätia(18.7.2011)

• Phorbo

Brody se snažil. To mu zapřít nemůžu. Jenže když máte hrát člověka s amnezií, s pochroumanou nohou a co 5 minut si ulevíte s "fu*k" tak se ani z větších herců nevyždímá potřebné. Scénář samotný je suchý (ačkoliv s nějakým potencionálem, co si budem nalhávat), neakční; už po nějakých 15 minutách jsem sledoval kolik uběhlo a s velkou bolestí na duši jsem se ani netěšil na dalších 75 minut. Film je doslova nudný. To že tam frajera ohrožuje puma a pes je největší přítel člověka? jako proč takovýdle extrémy? Už ani nebudu řešit jak dlouho musel být v přírodě sám a bez jídla. Neubráním se srovnání Brodyho s Reynoldsem v Buried. Tam to sice stálo na prostoru velikosti rakve, ale zase to bylo ukecané a rozhodně lepší konec a rozuzlení a všechno tak kolem bylo "lepší". Wrecked je opravdu na pohodovou podívanou po kocovině, kdy nemáte na to hltat výlevy komiků, lítací končetiny či jakýkoliv jiný žánr. Todle je neukecaný film, který nezaujme, ale ve finále vlastně neurazí.(15.9.2011)

• - Natáčalo sa v Kanade, konkrétne v lesoch Britskej Kolumbie. (MikaelSVK)

• - Plagát, ktorý zobrazuje Adriena Brodyho za rozbitým sklom, bol inšpirovaný filmom Straw Dogs. (Crael)

• - Adrien Brody si v rámci skúšania kaskadérskych kúskov na vlastnej koži dal aj niekoľko kúpeľov v ľadovej vode. (Crael)