Wrecked

• Velká Británie Wrecked

Muž (Adrien Brody) se probudí ve zničeném autě na dně hluboké rokle. Je zraněný, má zaklíněné nohy, nepamatuje si kdo je a už vůbec ne jak se sem dostal. Jeho jedinou společností je chrčící rádio, které vysílá zpravodajství ohledně násilné bankovní loupeže a mrtvola muže na zadním sedadle, jehož peněženka ho identifikuje jako jednoho z pachatelů. Musí zapojit veškeré základní instinkty v boji o přežití a v touze zjistit svou pravou identitu. (Ruuzha)

Davies182

Další ze strhujících one-man-survival filmů, tentokrát v úchvatných sceneriích panenské lesní přírody a v autě, ze kterého se snaží mermomocí vyprostit a najít pomoc Adrien Brody. Zásluhu na vysokém hodnocení má zejména konec a povedená pointa - i když se snaží až moc okatě překvapit a přehodit výhybku, neznamená to, že se nemusí líbit, anebo hůř, pokazit výsledný dojem. ()

maverick10

To nam takhle pan Michael Greenspan slysel jedno ceske prislovi: Leze leze po zeleze, neda pokoj az tam vleze. A tak se mu to zalibilo ze na tento namet udelal film. Ono prislovi si trosinku poupravil a vysel nam z toho Adrien Brody plazice se cely film, ktery leze leze ze zeleze aby lezl dale ... cely film nam proleze az na silnici, ktera musela byt od auta maximalne 100m, ale aby nam 90 minut nejak uteklo, proleze pulku filmu takove kolecko, aby se vratil zpet a druhou pulku lezl zase nekam uplne jinam. K tomu mu sekunduje komisar Rex, ten vsak nastesti neleze. Jako temny stin, nam tam obcas vyleze sponzor nasich fotbalistu, aby zkontroloval, zda Adrien porad spravne leze a leze porad dokud sponzor nezaleze. I pak jen porad a stale leze az nakonci, kdy si onen sponzor odnese zaslouzenou odmenu, si sedne a zatelefonuje si pro pomoc. Tolik snad o slozitem zapeklitem pribehu plenm lezeni. Da se to shrnout cele do jednoho slova - nuda! ()

BadoXXII

Absolútne zbytočný film. Brodyho one man show a síce sa herec snaží, ale to jeho plazenie sa celým filmom už bolo na mna privela. Maximálne uťahané a len s jednou napínavejšou scénou (aj tá trvá len pár sekúnd) s pumou. 90 minút plných nudy a scenáristickej impotentnosti a čo mali byť tie vidiny? Strata času. ()

maddy

Prečo som sa len ja tak tešil? Trailer bol priam vynikajúci, očakával som klenot a dostal tak akurát h*vno v pozlátenom obale ... Dúfam, že sa tieto „survival thrillery“ nestávajú hollywoodskym štandardom, keď si každý druhý „nádejný“ režisér bude chcieť natočiť ten svoj. Pri 127 Hours to bolo veľmi zaujímavé, môj obľúbenejší Buried dotiahol tento minimalizmus do extrémov (schválne, čo všetko sa dá vymyslieť za 90 minút s kamerou v jednej rakvy, dokonca aj s napínaným zakončením ;). Wrecked sa snaží až okato ťažiť z oboch spomínaných filmov, bohužiaľ kým predtým som sa nestačil diviť nad inováciami, ktoré v deji postupne prinášali obaja režiséri, tu až nezdravo často zúfalo zívam nudou. Adrian Brody najprv trávi polovicu filmu v uväznenom aute, a tu druhú doslovným plazením sa divočinou. Na akékoľvek nápady na rozpútanie deja, ktoré Vás momentálne napadajú zabudnite. Predstavte si film takmer bez hudby, takmer bez scenára (nie, naozaj nepotrebujete ani len základy angličtiny, dokonca ani titulky), takmer bez deja a viete čo od toho čakať. Kameňom úrazu je neskutočne pomalé tempo, pretože film sa takmer nepohne z miesta (kiež by ste mi teraz verili). Čakáte nejakú scénu vyvolávajúcu napätie? Nebodaj dramatickú scénku? Zabudnite .. 90 minút sa film drží v rovnakom nezáživnom tempe ako začal. Najväčším momentom tu je pád hlavnej postavy do rieky. Pritom z tej divočiny, v ktorej sa to odohrávalo by šlo vydolovať oveľa viac, chcelo to len schopnejšieho režiséra a nie pána, ktorý sa chce zviesť na úspechu 127 Hours. 1* za Adriana Brody, ktorý je výborný herec (aj keď tu mu scenár prakticky nedáva možnosť hrať a zvládne to s jedným zničeným výrazom v tvári), 1* za zaujímavé záverečné rozuzlenie - skúsenejší diváci ho určite odhadnú vopred, ale aj tak potešilo, pretože som čakal, že to tvorcovia zakončia tuctovejším spôsobom. Malá bezvýznamná pochvala za to, že film aspoň neurazí, len neskutočne unudí. Spraviť z toho maximálne 10 minútový kraťas, mohli tvorcovia zožať zamýšľané pochvaly. Celkovo teda slabé 2* (uživateľ Pilda17 to celé v komentári vystihol) PS: pozrite si dvojminútový trailer, prezradí Vám všetko a navyše na rozdiel od filmu je v ňom aspoň aký taký náznak napätia ()

ti88na

Je načase si priznať, že survivor drámy nie sú nič pre mňa. A hoci do nej obsadia čo ako skvelého herca, hoci aj môjho obľúbeného, je to málo aby ma film zaujal. Wrecked je zaujímavý tým, že hrdina si nič nepamätá, len postupne prichádzame na to, čo sa stalo a kým je. Oproti iným sračkám v ktorých sa však postavy podobných filmov ocitli, je toto Adrienove šantenie v lese celkom v pohode. Nekonečné sa plazenie v lístí však baví len malú chvíľu aj toho najtrpezlivejšieho diváka. Tie halucinácie boli viac na škodu a svedčia o tom, že tvorcovia si nevedeli poradiť so samotným bojom o prežitie, spraviť ho nejako zaujímavým, tak použili výplody zdrvenej mysle. Záver prišiel len akosi z nutnosti. ()

• Vrak Chevroletu bol poskladaný z niekoľkých častí, aby bolo možné nasnímať ho zo všetkých požadovaných uhlov, a aby bolo možné umiestniť do jeho vnútra kamery. (Crael)
  • Počas Filmového Festivalu Abú Dhabí režisér Michael Greenspan a producent Kyle Mann prezradili, že snímka bola natočená iba za 18 dní a to v takom poradí scén, v akom ich vidíte vo filme. (Crael)
  • Plagát, ktorý zobrazuje Adriena Brodyho za rozbitým sklom, bol inšpirovaný filmom Straw Dogs. (Crael)