Wrecked

• Velká Británie Wrecked
Trailer

Muž (Adrien Brody) se probudí ve zničeném autě na dně hluboké rokle. Je zraněný, má zaklíněné nohy, nepamatuje si kdo je a už vůbec ne jak se sem dostal. Jeho jedinou společností je chrčící rádio, které vysílá zpravodajství ohledně násilné bankovní loupeže a mrtvola muže na zadním sedadle, jehož peněženka ho identifikuje jako jednoho z pachatelů. Musí zapojit veškeré základní instinkty v boji o přežití a v touze zjistit svou pravou identitu. (Ruuzha)

Trailer

maverick10

To nam takhle pan Michael Greenspan slysel jedno ceske prislovi: Leze leze po zeleze, neda pokoj az tam vleze. A tak se mu to zalibilo ze na tento namet udelal film. Ono prislovi si trosinku poupravil a vysel nam z toho Adrien Brody plazice se cely film, ktery leze leze ze zeleze aby lezl dale ... cely film nam proleze az na silnici, ktera musela byt od auta maximalne 100m, ale aby nam 90 minut nejak uteklo, proleze pulku filmu takove kolecko, aby se vratil zpet a druhou pulku lezl zase nekam uplne jinam. K tomu mu sekunduje komisar Rex, ten vsak nastesti neleze. Jako temny stin, nam tam obcas vyleze sponzor nasich fotbalistu, aby zkontroloval, zda Adrien porad spravne leze a leze porad dokud sponzor nezaleze. I pak jen porad a stale leze az nakonci, kdy si onen sponzor odnese zaslouzenou odmenu, si sedne a zatelefonuje si pro pomoc. Tolik snad o slozitem zapeklitem pribehu plenm lezeni. Da se to shrnout cele do jednoho slova - nuda! ()

Toj

Uživatel Yoda sama to pěkně shrnul. Co víc dodat? Osobně bych řekl, že se jedná o nefunkční formální a žánrovou masturbaci. Adrien Brody se po většinu času tváří nešťastně, nebo se různé pitvoří (některé flashbacky probíhají tak, že zajíždí panenkami očí směrem nahoru a tak nám ukazuje bělobu, což je k popukání). Neustále se přicházejí nějaké halucinace, spánky, výpadky vědomí. Občas se autor dopouští docela odvážných elips ve střihové skladbě a vyprávění, což chválím. Ale zbytek je už jenom únavný a překombinovaný.... Docela si ujíždím na tom, když se ve filmech pracuje s omezeným prostorem a celkově je to pojato nějak minimalisticky. Tenhle film dokazuje, že to nemusí pokaždé být k užitku. ()

Phorbo

Brody se snažil. To mu zapřít nemůžu. Jenže když máte hrát člověka s amnezií, s pochroumanou nohou a co 5 minut si ulevíte s "fu*k" tak se ani z větších herců nevyždímá potřebné. Scénář samotný je suchý (ačkoliv s nějakým potencionálem, co si budem nalhávat), neakční; už po nějakých 15 minutách jsem sledoval kolik uběhlo a s velkou bolestí na duši jsem se ani netěšil na dalších 75 minut. Film je doslova nudný. To že tam frajera ohrožuje puma a pes je největší přítel člověka? jako proč takovýdle extrémy? Už ani nebudu řešit jak dlouho musel být v přírodě sám a bez jídla. Neubráním se srovnání Brodyho s Reynoldsem v Buried. Tam to sice stálo na prostoru velikosti rakve, ale zase to bylo ukecané a rozhodně lepší konec a rozuzlení a všechno tak kolem bylo "lepší". Wrecked je opravdu na pohodovou podívanou po kocovině, kdy nemáte na to hltat výlevy komiků, lítací končetiny či jakýkoliv jiný žánr. Todle je neukecaný film, který nezaujme, ale ve finále vlastně neurazí. ()

humanbeing

O zařazení Wrecked do žánru horroru naprosto souhlasím, totiž dívat se na Adriena Brodyho, jak se hodinu plazí lesem je vážně hrůza, a to nejen pro postavu, kterou ztvárnil Adrien Brody. Až někdy půjdu lesem, budu se ohlížet, jestli se tam někde náhodou neplazí Adrien Brody. A teď zcela vážně. Nechápu, jak se tento jinak velmi slušný herec mohl propůjčit tak špatnému filmu (a on je opravdu špatný, ať se na to díváte jakkoli). Až v závěrečných titulcích jsem zjistil, že Brody je jedním z těch, kteří film produkovali. Možná, že akčně střižený a skvěle vypadající trailer navnadí dost lidí, aby si ho pořídili na DVD. Mým úkolem je varovat vás, abyste tak neučinili. Wrecked je vyložená ztráta času a připomínka, že některé filmové koncepty by měly zůstat zakopané minimálně patnáct metrů pod zemí. ()

mcb odpad!

Film by měl zkracovat rutinní události nebo je alespoň podat zajímavým způsobem, aby u nich divák neumřel nudou. Přesně to se ale děje v nadějně vypadajícím survivalu Wrecked, který klidně mohl být s lepším scénářem další Buried. Jenže tady si tvůrci odpustili i mluvené slovo a nechali někdejšího lovce predátorů Adriena Brodyho hodinu a půl se plazit a kňučet v lese. Nulové emoce, tuny nelogičností, hloupý scénář a nadmíru otravný stereotyp, kde je posun v ději ukázán připlazením se k dalšímu stromu. Tohle není boj o přežití hlavního hrdiny, ale diváků. ()

• Adrien Brody si v rámci skúšania kaskadérskych kúskov na vlastnej koži dal aj niekoľko kúpeľov v ľadovej vode. (Crael)
  • Adrien Brody ve filmu jí skutečné červy a brouky. (Taninaca)
  • Adrien Brody natočil veškeré kaskadérské scény sám. (Taninaca)