Red Hill: Krvavý zapadákov

Patrick Hughes

Tim Hudson

Kostýmy:

Nicola Dunn

Hezky se na to dívá, je to docela nervák, fajn natočený (i když strašně často na hraně "klišé jako prase") i herci solidní (vesměs všici neznámí). Velkej problém je tu v žánrový nevyhraněnosti - což normálně vítám, ale tady je to nikoli záměrem ale spíš stylem: "nevím sice co chci natočit, ale mám rád akčňáky, westerny, srajlery i horory... no tak to tam prostě nějak naseru všechno a je to (ono to nějak dopadne)!"(13.9.2013)

Moderní westernový thriller z australského zapadákova, který přijede vykydlit zohavený stopař. Začátek je poměrně bezstarostný, seznámení s postavami, uvolněná atmosféra, ta ale začíná pomalu houstnout a následná vyvražďovačka je solidně rudě zahuštěná. Drsnou, temnou, ale trochu i mystickou atmosféru podtrhuje výborná hudba. Tempo je spíše pomalejší a závěr pěkně graduje. Já byl spokojen, jen jsem nějak nepobral, kde byli celou dobu ostatní obyvatelé městečka. 4 hvězdy.(31.7.2013)

Zajímalo mě, proč si Stallone na režii EXPENDABLES 3 vybral zrovna Patricka Hughese, tak jsem se rozhodl zhlédnout jeho zatím jediný celovečerní film, který by se dal označit za thriller s westernovými prvky. V první půlhodině se nestane v podstatě nic (pouze povinný rozjezd, kde se představují postavy, prostředí a pomalu rozjíždí zápletka), druhá je poněkud monotónní vyvražďovačkou (ne špatnou, jen málo atraktivní) a až v té poslední to začne být mírně nadprůměrné (zpočátku totálně přímočarý děj se trochu zkomplikuje a příběh tak konečně začne fungovat a naplno dávat smysl). Pomalé tempo sice docela přispívá lehce ponuré a depresivní atmosféře, ale v akčních a napínavých scénách by to přece jen chtělo kapku dupnout na plyn... Těžko říct, zda je třetí díl Slyovy důchodcovské sleziny v dobrých rukách... 50 - 60 %(8.8.2013)

Red Hill má potenciál být napínavým thrillerem s dusnou atmosférou. Ale není jisté, jestli takový být měl. Některé scény vypadají jako ze slasherů s nezastavitelným zabijákem, jiné působí rovnou směšně (k čemuž dopomohla atmosféra kviffu). A ten panter!! SPOILER: Pokud nemáte rádi filmy, kde klaďasové tak dlouho vyčkávají se zastřelením záporáka, až to sami schytají, není to film pro vás /SPOLER. 7/10(11.7.2010)

• tnp101

Snímek s primitivním, provařeným dějem, u něhož tvůrci pravděpodobně moc nepřemýšleli. Logika zde opravdu zrovna moc dobře nefunguje, čemuž ještě z velké části dopomáhá totálně dementní chování všech postav. Toto bych snadno odpustil, pokud by se jednalo o béčko, při kterém stačí vypnout mozek a budete se bavit. Pomalé tempo a předvýdatelný děj však způsobily, že již po nějakých 40 minutách jsem se nudil a vyčkával konec. Zde zkrátka autoři šli tak nějak proti sobě, jde cítit, že chtějí, abyste se do postav vcítili, ale ono to zkrátka nejde, i když se o to snažíte. Co z toho tedy vychází? Nic, než šedý průměr, až podprůměr, který nemůže oproti jiným filmům tohoto ražení nabídnout absolutně nic navíc. 45%(27.1.2011)

• - Shane Cooper (Ryan Kwanten) použije satelitný telefón vo vnútri domu, kde však tieto komunikačné zariadenia nefungujú. (MikaelSVK)

• - Natáčelo se v oblasti Omeo v australském státu Victoria na jihovýchodě země. (Cheeker)

• - Spoiler: Od Jimmyho Conwaye (Tommy Lewis) se za celý film dočkáme pouze jedné věty: „We were going to have a boy." („Chtěli jsme mít chlapce.") a to na úplný závěr. (masekjc)