Karel Mrázek (J. Kanyza) žije po rozvodu se svými rodiči. Starostlivá maminka (S. Budínová) však má pocit, že zůstal pořád malým chlapcem, na kterého musí dohlížet. V jednom okamžiku vzpoury proti rodičovské péči odejde Karel do vinárny. Přisedne si k mladé dvojici a je svědkem milenecké hádky, která končí odchodem muže. Tak se seznámí se zajímavou dívkou (E. Jakoubková). A následuje hra plná záměn a omylů, která vyústí samozřejmě v žánru komedie obvyklým šťastným koncem. (Česká televize)

Hombre8

Slabota. Slabounký scénář i režie. Ani zkušení herci nezachránili, když hlavní role odehrané tak mizerně. Kanyza bez kníru, Jakoubková s... (skutečně nevím, co na ní kdo vidí). Komedie to byla jedině tím, že snímek působí svým provedením směšně. ()

Lykos

Průměrná inscenace, která se dá odkoukat, ale ráda bych věděla, proč se Kanyza choval jako mentálně zaostalý. Celý tento kus jsem v podstatě čekala na vysvětlení jeho chování, jeho způsobu mluvení. Nerozumím. ()

raininface

Zase jedna normalizační komedie, při které se člověk ani jednou nezasměje. Ale tři věci mě při jejím sledování přece jenom zaujaly: Přeučilova paruka, Řehořův dvojitý svetr a krásná Evička. ()