Národní Vánoční strom (TV film)

The National Tree

Ian Brock

Kostýmy:

Catherine Ashton
  • Tommassi3

"Víte, jak je těžké dostat takový strom do stojanu ?? Já nám problém doma s dvoumetrovým !!" Myslím, že můžu s klidným svědomím říct, že Národní vánoční strom aspiruje na ten naprosto nejnezajímavější, té plastové vedlejší vztahové linii otce a syna navzdory, film bez charismatu s vánoční tematikou, jaký kdy spatřil filmovou klapku, totiž světlo světa.. Impotentní režisér, Kanaďan Greame Campbell, patrně původně pracoval v nemocnici, protože něco tak sterilního jsem skutečně ještě neviděl.. Tohle je i na Hallmark nesmírně málo, byť tedy až tak odpudivá záležitost jako Letos nepeču! to zase není.. Naopak zmíněný snímek Roberta Iscovea dokázal vzbudit alespoň nějaké emoce, i když silně negativní.. Ale koho to zajímá, když oba dva filmy leží až na samém dně televizní produkce ?? Nebo že by ta ani žádné dno neměla ?? ;)(21.2.2015)

• ARI50

Bolestivá vánoční katastrofa.(17.12.2018)

• MickeyStuma

Snímek z produkce Hallmark, což znamenává, že atmosféra příběhu je poklidná, odpočinková, pro mnohé až uspávající. Tohle je spíše pro starší generaci. A je to také inspirační pro české filmaře. I když je fakt, že se nějak nejde takový příběh představit v českých reáliích. Strom na ´Staromák´, ale zasadit, ne usadit. Strom je živý a protože byl zasazen z určitého rodinného důvodu, nesmí se zabít. A majitel ho sám přiveze, aby mohl na všechno dohlédnout. A protože známe úřady, lidé budou muset kvůli tomu demonstrovat. K tomu tradiční vztah otce se synem… Nedá se nic dělat, příběh je značně naivní a když se k tomu přidají podivné dialogy, asi bude lepší sáhnout po ovladači a přepnout na něco zábavnějšího.(24.12.2017)