Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem. (Mikule)

borohub

Když to porovnám s mistry aukce, či válkou skladů tak tohle je daleko lepší. Moderátoři jsou sympaťáci, co byl největší kámen úrazu v mistrech aukcí - nějaká autentičnost, v tomto pořadu odpadá, už jenom z důvodu, že občas je člověk poslán do řitě s padělkem, dále je prostě daleko uvěřitelnější, že lidi někde na půdě schovávají skutečné poklady, které jednou za čas přinesou do zastávarny.. Občas je to i docela poučné. Není to takový typ pořadu, které bych hledal někde na netu, stahoval si je a pouštěl si je, každopádně když to běží v TV tak se na něj podívám. 75% ()

subic

4 vepřové hlavy, jejich hlavní stravou jsou hamburgery, s rozumem Homera Simpsona. Jednou se to vidět dát, ale... strašně to smrdí Amerikou, baseballovými kartami, cetky ze star wars, filmovými scénáři, plakáty s Lincolnem atd. atd. Nicméně ze všech válek skladů a hledačů pokladů je to asi to nejlepší, bohužel. ()

knihovna

Solidní zábavička na které mě baví i to, že se dozvím věci, které jsem nevěděl. Například, že v době George Washingtona nebyla růžová barva považována za ženskou barvu, že Benjamin Franklin byl tiskař a vydavatel atd. Že to je z části nahrané mi nevadí. A že se tady jistí "intelektuálové" ohání pokleslostí této činnosti svědčí o jejich chabé znalosti lidských dějin. Obchod, výměna či zastavování zboží je staré jak lidstvo samo. ()

fifox

Cože? To není reálný? Those bastards lied to me... Noták, shazovat tenhle pořad jenom proto, že to je nahraný, je fakt trapný. Je to moderní reality show, ve kterejch se kromě absolutní kontroly prostředí inscenuje i děj. Tak to prostě je, a kdo to nepochopil, je zamrzlej někde u Vyvolenejch, léta páně dva litry pět. Mistři zastavárny jsou skvělá zábava, kde se snoubí to nejlepší z ryzího americkýho kapitalismu - nabídka/poptávka, tržní cena, smlouvání, znalosti a trochu toho veksláckýho charisma. Kdo umí, ten umí, baby. Takže když se zadaří, dá se i mírně obouchaná šalupa splašit za cenu konfederačního odznáčku z občanský války. Samozřejmě po řádnym zkouknutí odborníkem, anžto ten mafiánsky vyhlížející fotřík by dal svejm otrokům/rodinnejm příslušníkům pěknýho čouda, pokud by něco nekoupili za desetinu původně nabízený ceny. Pořad je trochu repetitivní, ale díky tomu, že ke každý veteši, kterou tam ty budoucí oškubánci přivalej, jsou pěkně a stručně vysvětlený její historický reálie, se na to dá koukat překvapivě dlouho. ()

hrumsrt

Naprostá paráda! Kdo neviděl, tak fakt o dost přišel. Uznávám, že nelze "sjet" vícero dílů po sobě, ALE když tohle objevíte, tak se toho nemůžete nabažit. Úžasné osazenstvo zastavárny ve Vegas - že by přeci jen moje první návštěva nemířila do casina ?:)... Jednotlivé "příběhy" ze zastavárny jsou úžasné, ač už je k nim povolán nějaký odborník, či to jen tak Rick sype z rukávu. Co pořad trošku sráží je "děj" uvnitř zastavárny, na druhou stranu je právě tohle někdy to co epizodu povznese zase výše, je co se děje out of pawn shop... Nikdy nezapomenu na Krabičku na doutníky, co patřila JFK. Nejlepší pořad, co NOVA dovolila vysílat(?)! ()

Rayen1

"1.000$? Můj max je 50$ a to buď rád.. Musím to někde uskladnit a najít kupce.. Btw, Ricku, vypadá to jako fejk..".. Pobaví, jako taková jednorázová záležitost, když není na co koukat u večeře, a je to stokrát lepší, než koukat na zprávy.. ()

muti

pohlad do americkej zalozne ktoru vlastni jedna podarena rodinka. vykupuju starozitnosti, ktore posuvaju dalej zberatelom. na kazdom trejde maju minimalne tak 70% zarobku (ako pise kulyk, mozte to byt az 100 nasobok) a miestami sa vobec nehanbia osmeknut nic netusiacich predajcov. ma to tak 15000, ponukam vam 1000, viac nie. okay... takze ak mate zaujem o starozitnosti a chcete vidiet ako vyzera americky biznys v praxy. inac co ma torchu stve je ze zakaznici chodia do zalozne a tvaria sa ze tym pawn stars nieco dlzia. scenario je rovnake - viete, to nie je artikel co sa dobre predava, moze nam to tu trcat roky, kazda vasa prva ponuka je uplne mimo a nasa protiponuka bude 15% z vasej prvej ceny. okradacka po americky, nic viac... jediny bonus je ze vam k zaujimavym veciam povedia nieco z historie. ()

Pajela

Vždycky mě hrozně baví hláška "pozvu sem svého kamaráda, který se v tom význá"... :-D jinak sem tam pochybuju o "pravosti" daných koupí a prodejů, ale tak... Jako lehká vymývačka mozku před hlavním, stejně o hovně, vysílacím čase... Proč ne. Dívat se na to dá. Tudíž tam jebnu tři * a je. :-P ()

walkingdead

Občas docela vtipná záležitost, občas se v ní člověk i něco dozví - většinou od Marka Hall Pattona. Trochu problém je, že většina kšeftů probíhá podle stejné šablony (prodávající - chci 50 tisíc dolarů; expert - hodnota je 2 tisíce dolarů; Rick - dám vám 200). ()

Drozdo57 odpad!

Vypatlaný zákazník: "Chcem predať tento Gibson Les Paul z roku 1958. Mám ho po dedovi." Chumaj za pokladňou:"Je naozaj z 1958? Potrebujem názor odborníka." Odborník: "Je to naozaj Gibson Les Paul z roku 1958. Je v pôvodnom stave a s minimom chýb. Cena môže byť okolo 2500 dolárov." Chumaj za pokladňou: "Dám Vám za neho 1200 dolárov a to už preháňam!" A ja kričím na telku: "Predaj to na Ebay! Predaj to kurva na Ebay!!!" Vypatlaný zákazník: "Beriem!" Buď je to solídna prehliadka miestnych idiotov, alebo je to nahrané. Tak alebo tak je to tragické a nikto by sa na to nemal pozerať. ()

p.a.douch

Rodinný klan Harrisonů, jejich zaměstnanci + klaun seiálu Chumlee Russell a provoz zastavárny Gold & Silver Pawn Shop. Myslím, že je to vždy zajímavých a poučných 20 minut. 80 %. Ke komentáři uživatele kulyk: Nikdy jsem neviděl, že by se snažili majitelé nebo zaměstnanci zastavárny někoho ošulit. Naopak mnohokrát majiteli zastavované věci zprostředkují odhad znalce. O ceně vždy musí existovat dohoda a záleží na obou subjektech, na jaké ceně se dohodnou. ()

wesker

Výborný odlehčující real dokument z Las Vegas zastavárny kam lidé nosí různé historické předměty někdy neuvěřitelné rarity a vzácnosti které si nechají ohodnotit a poté chtějí nebo nechtějí prodat.. jelikož je to tak trochu z mého oboru dívám se skoro na každý díl...Velice poučné i zábavné. ()