Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život Joaquina Phoenixe po jeho oznámení na konci roku 2008, že ukončuje svou slibnou hereckou kariéru a hodlá se věnovat pouze hip-hopu. Ve filmu samozřejmě nechybí část tolik diskutovaného rozhovoru s Davidem Lettermanem v jeho Late Show v únoru 2009 a další události zachycující Phoenixovo výstřední a skandální chování. (Sony1994)

Sharinka

Myslím, že nikdo nemůže pochopit skutečné záměry Joaquina Phoenixe, ale tím je právě tak zajímavý. Nutí člověka zamýšlet se a hledat v jeho chování nějaký smysl. Je však jisté, že opět předvedl, jak skvělým hercem je. ()

john.h

Joaquin je hodně velkej magůrek. Tak nějak jsem v některých momentech cítil, že to jen hraje a až nehezky mystifikuje. Většinou to ale bylo sakra věrohodné. ()

nikodeer

Přiznávám, že po včerejším shlédnutí nemám absolutní ponětí, jak tenhle dokument hodnotit, možná časem, až se mi to rozloží v hlavě, ale pokud vůbec..Asi jsem úplně nepochopila, co tím chtěl J.P. říci..Viděla jsem jeho poslední vystoupení u Lettermana ze září 2010, kde všechno vysvětlil, ale já stejně pořád koukám s otevřenou pusou, co že se to stalo. Jediné, co můžu říct je, že je to neuvěřitelný pan Herec, protože celý jeho výkon je uvěřitelný až tak, že mi spíš vrtá hlavou, jestli vůbec hrál a jen se dočasně nezbláznil a když přišel k sobě, začal říkat, že vážně šlo jen o "hoax". Ale klobouk dolu teda a těším se na jeho další projekty. ()

yatan

uvedomujem si, ze kvality dokumentu nie su najvyssie, ale herecky vykon Phoenixa je proste neuveritelny az vynimocny. Ak si vezmem, ze realne musel dva roky hrat tohto stroskotanca, rapovat pred realnymi ludmi a nehat sa pochovat hollywoodom a riskovat celu svoju karieru, tak je to obdivuhodne. Mohlo to byt lepsie? Mohlo. Je to ale one man show, ktrej hlbku tu myslim dost ludi nepochopilo.."Love me or Hate me, just please do not misunderstand me.." ()

Camatius

-Hodnotiť to ako film? 50 - 60% -Hodnotiť výkon J.P.-ho? 100% A práve ten nápad a výkon, ktorý podáva je vo filme tým podstatným. Zahrať takto majstrovsky "reálny život" seba samého v reálnom svete a drvivú väčšinu zúčastnených zapojiť do príbehu, ktorého scenár nepoznajú a to ak aby to stále vyzeralo uveriteľne - obávam sa, že z holywoodskych hviezd by si do niečoho podobného netrúfol ísť nikto. Na druhú stranu je tu otázka: Načo do niečoho podobného ísť? Čo to komu povie a čo to dá mne? Ak v tom mala byť kritika bulváru a ťahanie za nos médií a verejnosti asi sa to podarilo, ale to sa dá spraviť aj jednoduchšie. Snaha ukázať že ak je človek dosť slávny herec môźe začať s čimkoľvek a ľudia tam budú vždy len preto že je slávnym hercom? Možno. No to sa snáď usadí časom. Faktom ale ostáva, že až na pár drobností a pár momentov, ktoré boli zľahka prepísknuté, by divák skoro ostal na pochybách či naopak jeho návrat "na normálnu dráhu" nieje len dôsledkom toho, že si skúsil túto inú cestu a zistil, že jediný spôsob ako to napraviť je dokument o svojom úpadku podať ako dokonalý experiment a všetkým zúčastneným sa ospravedlniť. V každom prípade stojí za videnie a iné hodnotenie ako 5 * jdenoducho dať nemôžem.:) ()

lulu37

chlap, ktorý ma už roky zobúdza svojou prerábkou get the rhythm, ktorého roky obdivujem, chlap s veľkým talentom a bohužiaľ aj s nevyužitým potenciálom...som za každú srandu, ale tento jeho výpadok som nepochopila...k čomu bolo dobré to skrývanie, tie šaškárne? nie každému sadne "boratovský humor" a potom jeden ani nevie, či sa len potreboval vyventilovať alebo mu celkovo preplo. Nenechajte sa oklamať hviezdnym obsadením tohto dokumentu, stredobod pozornosti je pheonix s mastnými vlasmi alebo tričkom na hlave plus jeho kumpáni odhalujúci všetko a tým nemyslím len duševné poryvy. Tri * dávam za odvahu... ()

Dextwer odpad!

Tohle se Joaquin Phoenixovi z mého pohledu vůbec nepovedlo. Vzhledem k tomu, že Joaquin je můj oblíbený herec, mám na něj náročnější pohled a v tomto snímku mám pocit, že Casey Affleck a Joaquin Phoenix jsou úplně mimo realitu tohoto světa a žijí si ve svém ubohém světě. Škoda, z tzv. životní role mi sotva vyplynulo, že je Joaquin spíše chudák, který má IQ houpajícího koně se slovní zásobou horší a vulgárnější než zedník. Palec dolů. Měl se radší věnovat opravdové tvorbě.▐ Zajímavosti: * 11. února 2009 byl Joaquin Phoenix hostem Noční show Davida Lettermana. Toto vystoupení vyvolalo řadu diskuzí, když se herec dostavil viditelně neupravený a na otázky moderátora odpovídal buď jedním slovem, maximálně jednou větou, nebo vůbec. David Letterman se s ním nakonec rozloučil slovy: „Je to škoda, že si tu dnes s námi nemohl být." * Pravdu o filmu odhalil režisér Casey Affleck světu na začátku září 2010 a výkon Phoenixe označil za "jeho životní roli". Samotný film měl poté premiéru na MFF v Benátkách 6. Září. * Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu.▐ Moje hodnocení: 5 % ()

pradous

Málem jsem na to skočil. Tak dokonalá fikce se jen tak nevidí. Přikláním se k níže psaným komentářům - stálo ti to za to Joaquine? To nemění nic na tom, že jsem se královsky bavil.... ()

StorWik

Neortodoxní myšlenka, která ne u všech našla pochopení. Proč nenatočit film o celebritách, který by zkoumal vztah mezi medii, konzumenty a celebritami samotnými. Herecký výkon Joaquina Phoenixe v tomto dokumentárním filmu je hodný obdivu. ()

novotny.petr

Nemám, co říct... Nechci se pouštět do kritik nedostatků! Prostě konstatuji 4 hvězdy za originalitu, nevšednost a hlavně za ODVAHU! (J.P. máš fakt koule!!!) ()

chlievik

Je to dokument, a preto to ako dokument treba aj hodnotiť. Samozrejme je to strihovo a obrazovo úplný volej, postrihaný spôsob ako žije človek, ktorý padol na dno kvôli drogám.. Nekomentuje sa, nikto nie je rozprávač, proste len scény z jeho života ako ich natočil niekto z jeho kámošov. Na začiatku je to skôr do humoru, kde fakt Joaquin, ako kedysi zazobané sfetované ale Hollywoodom do istej miery aj zneužité decko, avšak kúsok až príliš namyslené, revoltuje voči spoločnosti pretvárky (v čom s ním súhlasím) a aj voči sebe samému, svojmu nepravému "ja", ktoré mu vštiepil showbiznis, a chce sa stať niekym iným, teda skôr tým, kým sa naozaj cíti, OK, ale to nejde pomocou drog, žiaľ a možn o chválabohu. A tak si urobil len hanbu. Lettermanovo vystúpenie som hodnotil s humorom kedysi, pripadalo mi vtipné (hoci aj súcitné) to, že Joaquin je mimo reality (hoci Letterman bol nevkusný a neslušný), ale v tomto dokumente vidieť, že nešťastie Joaquina bolo tak silné, že si nezaslúžil posmech, ani len moje úsmevné prehánky, ale skôr súcit, a najmä súcit, pretože humor sa nikdy nemá stavať na nešťastných ľuďoch, ktorí padli, a namiesto toho, aby mu ľudia zo showbiznisu pomohli, ho len vysmiali, a nemyslím si, že si to zaslúžil, on nie je zlý človek, proste len trošku mimo reality, pretvaroval sa do niečoho, čo sa dlhé roky nemal, a teraz mu je to na škodu, a určite aj ľúto. Vtipálkovia ako Stiller by si mali zavrieť ústa, lebo za život nenatočili žiadny zaujímavý film, nič, len nevtipné kraviny, a Joaquin mu jasne dal najavo u neho doma, že Stiller je sračka, to nie je žiaden komik! Potom ho samozrejme za to Stiller zosmiešnil na odovzdávaní cien či kde, ale asi sa pomerili, lebo jedno z prvých "special thanks" bolo práve pre Stillera. Niektorí ho za jeho hiphopové fanúškovské tendencie zosmiešňovali najmä preto lebo je žid, a černosi a židia si v USA nejdú príliš do rovnakej kávičky, proste černosi nepustia židov medzi seba keď vedia, že v rasistickej Ameriti černochov bieli aj židia považujú za hlúpšich,a zas židia si medzi seba nepustia černochov. Takže v USA je tento problém dosť na... jemnom ľade. Ale Puff Diddy nebol k nemu zlý, povedal mu len jasne čo a jak, a kde jeho hudba je, na akej úrovni, a povedal to najlepšie ako s jeho mozgom vie, takže bol relatívne slušný. Ešte ho aj objal, takže bol fakt rozumne milý a jemný na neho, chápal jeho situáciu. Ale iní čierni ho vysmievali len za to, že nie je čierny, a zase ďalší, bežní ľudia černosi na uliciach, tí inteligentnejší, bol vďační, že počúva tú istú hudbu ako oni, a mali ho radi, tu vidieť, že na rase nezáleží, ale skôr na dobrote a inteligencii. Scéna so sraním do tváre je ohavná a zbytočná, to ako je tam s lacnými chuderkami prostitútkami je tiež na srajdu, zbytočne sa ponížil, že dal toto do dokumentu :-/, ale chcel byť asi úprimným a realistickým, povedať tak ako to bolo, alebo...skôr si myslím... možno to tam režisér šupol bez "dovolenia" Joaquina, a Joaquin nemal na výber, alebo využil jeho sfetovanosť, a tým pádom jeho vtedajšie slabosti. Posledná scéna kde Joaquin kráča stále hlbšie do vody je fakt súcitná. Dúfam, že sa chlapík zo sračiek už dostal. Počas filmu povedal zopár fakt paranoidných vecí, čo vyplýva z jeho koksovej a trávovej závislosti, a drbol aj viac než len niekoľko nafúkaných a sebeckých viet, ale čo chcete od feťáka,ktorý má problémy sám so sebou, a každý ho len ponižuje? Veď každý má svoje limity a každému prasknú nervy... :-((( p.s. Ale svojim činom odchodu a kritiky Hollywoodu, a vlastným pádom na dno (kde umožňuje divákom rozdeliť sa na pohŕdajúcich - čiže nemilujúcich, a súcitných - čiže hĺbavo premýšľajúcich), Phoenix ukázal pravú tvár pretvárky Hollywoodu, nastavil im zdkadlo skrze svoje vlastné utrpenie. Každý Hollywoodsky zazobaný producent a každý vadný debilný herec sa mohol vďaka Joaquinovej odsratej kariére a nešťastiu zamyslieť sám nad sebou, v akej pretvárke a lacnote psychiky tam každý žije, v morálnych limitách sa blýskajúc,a tvrdiac, že vedia, aký človek "má byť" a čo "je správne",a že žijú slušne, a pritom je to len o závisti, nenávisti, neverách, nepriateľstve a nežičlivosti, bezcitovom sexe, a nemorálnosti tých, ktorí sú zdanlivo tí najčistejší. p.s. A uvedomil som si jednu staro-novú myšlienku, zvláštnu, keď som video dav niektorých pochechtávajúcich sa a iných zas skôr súticiacich Hollywoodskych kolegov. ČLOVEK, KTORÝ SI NIEČIM PREŠIEL, A NEBOL VŽDY LEN ŠŤASTNÝM, JE VIAC SÚCITNÝM A VŽÍVAJÚCIM SA DO SITUÁCIE INÝCH, NEŽ TEN, KTO SA SEBECKY USPOKOJUJE, JE PLNE ŠŤASNÝM, A TEMER NERIEŠI INÝCH, LEBO JEHO ŠŤASTIE JE MU AŽ PREHNANE PRVORADÉ. () (méně) (více)

prera

...nejvíc nejlepší "hudební komedie" ,dokument, parodie a bůhví co ještě......mám trošku strach že to ve finále nebylo celý jenom hraný ale že mu vážně trošku hráblo i tak je to ten největší frajer....přestávám se holit a zítra mám jednání s PSH o mé nové desce:). ()