I'm Still Here

I'm Still Here

Hudební / Komedie / Drama

USA, 2010, 108 min

César JP je "Muž na Měsíci" přítomnosti a pod taktovkou šváry se vydává hořce vtipkovat na účet všech přihlížejících, kdy si zahazardoval se svým jménem a karierou a přitom dokázal, jak je dnešní doba (a zejména Amerika) konzumní dav řídící se stádovitými předsudky. Občas ze sebe dělá až moc velkého ydyjota, ale přesto se jedná o přesvědčivý výkon, kterým konec konců oblbnul nejeden milion diváků. Opravdu životní role, JP!(20.7.2012)

To se takhle jednou Phoenix se švárou dohodli, že všem naserou na hlavu. A začnou nejdřív u sebe. J.P. je macho hovado a Affleck to celé točí jako Třeštíková. Je to totální nářez od začátku do konce, trapnost nejtvrdšího kalibru, humor par excellence. Top moment je u Combse ve studiu. Compli-fuckin'-cation! Jenom doufám, že Phoenixe ještě někdo nechá hrát v normálním filmu. Herec je to vynikající.(30.3.2011)

• Radiq

Fakt zajímavej počin z hlediska způsobu výroby. Celá ta myšlenka udělat blbce z médií, bulváru a vypustit takovej hoax, to se mi moc líbí. Čumim, že se do toho pustil zrovna tak úspěšnej J.P., ale C.A. je s ním prej nějak do rodiny, takže ho asi nebylo těžký ukecat. Každopádně to chtělo odvahu a koule, takhle se nechat jít do sraček a dělat ze sebe lůzra. Snad to Joaquinovi moc neuškodí (i když jak to tak vypadá, tak asi uškodilo, když už bůhvíjakdlouho neměl dobrou roli (toaletního papíru)). Z hlediska zábavnosti to je dost nuda. Nesmějete se a nic. Jenom jednou. Hej nevim, prostě trochu mě to zaujalo, ale docela lituju strávenýho (a otrávenýho) času nad touto podivnou podivného podivností divností...(21.12.2011)

Phoenix je borec a tady tímto "vtípkem" to jen potvrdil. Udělat si legraci z celého showbyznysu a Ameriky a já nevím, z koho ještě, je úctihodné. Že to vydržel celé dva roky a nenechal se vykolejit žádnými narážkami, kterých byly určitě spousty. Páni! Ale to jen hodnotím tento jeho výstřelek, jiná věc je ten dokument. Nepřipadal mi až ta kvalitní a trošku mě přišlo, že nesplnil jeho původní účel a to, ukázat lidskou ješitnost, rychlou zapomnětlivost, předsudky atd., ale spíš to kazilo samotný dojem z Joaquina a Caseyho...Ale jinak mají můj obrovský respekt. Dokázali to. Jen škoda toho provedení dokumentu!(10.3.2013)

Keď som sa dopočul, že J. Phoenix končí z herectvom, nebolo mi to celkom jedno, pretože ho mám rád a je v tom skutočne dobrý. Po čase prišla ozvena, že je späť a odľahlo mi. Teraz z odstupom času prišiel dokument, alebo presnejšie hraný dokument o tom, ako to bolo. Hovorím na rovinu, že ani po filme mi nie je celkom jasné ako to myslel. Mohlo to byť kľudne tak, že v slabej chvíli skutočne vyhlásil, že končí, aby potom so svojím švagrom C. Aflleckom vymysleli tento "umelecký" dokument ako východisko. Phoenix vyzerá vo filme skutočne hrozne. Navyše tmavé okuliare, to akoby ani nebol on. Tie vykrčené handry, polročná brada a tá vlasatá "funky nálada" na hlave...Totálny bezdomovec... Do toho samé motherfucker, šľapky, drogy, rap...Mňa s týmto neohúril, neviem nakoľko je to skutočný Phoenix, ale ak je toto len spolovice on, tak ma zaujíma skutočne iba ako herec, nie ako človek. Pre fandov Phoenixa povinnosť, ale možno iba mávnete rukou ako ja a už sa teším na jeho ďalší, ale skutočný film. 60%.(24.1.2015)

• - Natáčení odstartovalo oficiálně 16. ledna 2009 v Las Vegas. Po dobu jeho trvání bylo každé Phoenixovo veřejné vystoupení součástí jeho role. (Sony1994)

• - Na konci rozhovoru v Late Show Phoenix vstane, sundá si brýle a potřese si rukou s Lettermanem. Tuto neopatrnost mu Affleck později vytýkal. (Brousitch)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu. (Dixxx)