Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život Joaquina Phoenixe po jeho oznámení na konci roku 2008, že ukončuje svou slibnou hereckou kariéru a hodlá se věnovat pouze hip-hopu. Ve filmu samozřejmě nechybí část tolik diskutovaného rozhovoru s Davidem Lettermanem v jeho Late Show v únoru 2009 a další události zachycující Phoenixovo výstřední a skandální chování. (Sony1994)

Trailer

harfuska

Joaquinova kontroverznosť nemá hraníc. Je schopný bezváhania ohroziť svoju kariéru a pošpiniť svoje meno. Očividne sa neuspokojí s ledačím a kľudne si nechá srať na hlavu, len aby všetkým vytrel zrak. Jeho fikcia vyvolala vlnu pohoršenia a údivu. Celé toto divadielko bolo neskutočne uveriteľné a nedalo sa inak, ako zožrať to aj s navijákom. Film na mňa pôsobil autenticky a vyzeralo to tak, že toho labilného agrasívneho tlsťocha J.P. ani nemusí hrať. Obdivujem, že sa do tohto sebadeštruktívneho počinu pustil a obnažil sa tak pred celým svetom. Možno tým stratil nejakých fanúšikov, ale určite ich aj veľa získal, a tí budú ešte dlho skandovať – Joaquin „motherfucker“ Phoenix! ()

Ant

A tak to dopadá, když mají dva výjimeční herci příliš volného času. Naprosto nechápu, jak mohla taková hovadina ty dva napadnout. Cítila jsem se za všechny zúčastněné neskutečně trapně, protože od začátku celé aféry bylo jasné, že je to jen vtip. Ale k filmu... Ten mě vlastně hodně bavil. Affleckova režie je docela líbivá a skutečně mě zajímalo, co z toho nakonec vyleze. Doteď ani nevím, jak to mám hodnit. Ale rozhodně oceňuju tu kuráž, naprostou originalitu a Bena Stillera. ()

mat.ilda

Je pravdou, že po mojí, teprve včerejší premiéře nemohu křičet do světa, kterak jsem si na poslední chvíli vytahovala naviják z trávícího ústrojí, ani se bít kingkongovsky v hruď, jak si na mě nepřišli, neboť vše podstatné bylo už prozrazeno (i když v aktuální Show Davida Lettermana naviják přiznávám), přesto, že už se nedozvím, jak bych reagovala, nic to nemění na pachuti totálního nepochopení, kterou ve mně tento neuctivý počin zanechal. Vím jen, že v mých očích se Joaquin Phoenix znemožnil všemi způsoby a vůbec netuším, co se lidstvu snažil touto svou karikaturou sdělit, pokud to, že si může dovolit, co ho napadne, jen proto, že je J.P., tak jen vyzvrátil již vyzvrácené, neboť vlastně potvrdil vše, proti čemu byla jeho revolta, či jak to nazvat, namířena. Místo smířlivého konce se nabízí epilog " J.P. byl naposledy viděn v panamském pralese a od té doby o něm nemáme žádné zprávy"... a já bych pro jistotu doufala v přítomnost aligátorů. ()

Molly

"Joaquin Phoenix končí s hraním, chce se věnovat hip-hopu." Moc dobře si pamatuju, jak mě tenhle titulek vyděsil. A že mě vyděsil hodně! Ono fakt není snadný rozdejchat, že se váš oblíbenec zbláznil. Nejenom, že seknul s hraním, člověk s takovým talentem a citem pro herectví, on ještě začal fušovat do hip-hopu, hudebního žánru, kterej mi nemůže být vzdálenější... Ach, Joaquine, jak jsi nás (ne)pěkně tahal za nos! Vzdávám hold tvý odvaze i hereckýmu umu, toho umaštěnýho pobudu jsme ti zbaštili všichni. Ukázal jsi, že máš celej slavnej Hollywood kdesi u zadku a že je ti jedno, co si o tobě kdo myslí. Dobře. Ale já se ptám, stálo ti to za to? Co vlastně tenhle mockument odhalil? Že je showbyznys světem plným pokrytců? To přece víme dávno. Popravdě nevím, jak I'm Still Here zhodnotit. Bavila jsem se, smála jsem se, ale chvílemi mi bylo hodně trapně. A na Joaquina v rozkladu taky nebyl zrovna příjemný pohled. Působil neskutečně věrohodně, až jsem si říkala, jestli vůbec ještě hraje. Výkon hodný obdivu (už to vystoupení u Lettermana je geniální!), kterého se mu však asi nedostane. Moc doufám, že Džejpího tahle sranda se švárou nepřijde až příliš draho. ()

poz3n

Za samotný film dávám 4 hvězdy, ale za celou tu akci zaslouží nejen Phoenix obrovské uznání. Vystoupení u Lettermana je už pak samotný vrchol. Musím říct, že se mi v průběhu filmu s Joaquina udělalo dost nevolno, ale když jsem si potom pustil návštěvu u Lettermana, která následovala rok po té zmíněné, tak mi to ztracený obdiv k Phoenixovi vrátilo. Rozhodně zajímavý nápad a projekt. ()

• Natáčení odstartovalo oficiálně 16. ledna 2009 v Las Vegas. Po dobu jeho trvání bylo každé Phoenixovo veřejné vystoupení součástí jeho role. (Sony1994)
  • Výkal byl obyčejná směs kompostu a kávových zrnek. Tuto směs měl Antony Langdon připevněnou v trubici na zádech. (Brousitch)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu. (Dixxx)