I'm Still Here

I'm Still Here

Hudební / Komedie / Drama

USA, 2010, 108 min

Phoenix je borec a tady tímto "vtípkem" to jen potvrdil. Udělat si legraci z celého showbyznysu a Ameriky a já nevím, z koho ještě, je úctihodné. Že to vydržel celé dva roky a nenechal se vykolejit žádnými narážkami, kterých byly určitě spousty. Páni! Ale to jen hodnotím tento jeho výstřelek, jiná věc je ten dokument. Nepřipadal mi až ta kvalitní a trošku mě přišlo, že nesplnil jeho původní účel a to, ukázat lidskou ješitnost, rychlou zapomnětlivost, předsudky atd., ale spíš to kazilo samotný dojem z Joaquina a Caseyho...Ale jinak mají můj obrovský respekt. Dokázali to. Jen škoda toho provedení dokumentu!(10.3.2013)

• Slasher

Phoenix a Affleck mladší zmockumentovali rozklad celebrity. A není to úplně o ničem, ale NUDA. Víc mě bavilo vídat ty jeho excesy když se děly během natáčení, ale tohle celý 'vyjádření sebe sama' je prostě fail, kdy se J.P. hodinu a půl chová jako kokot a nakonec si zaplave, přičemž nevíte, co si o tom kurva myslet.(21.11.2010)

V některých scénách jsem se bavila a to hodně. Leč řadu skvělých momentů vystřídala také řada scén, ve kterých Phoenix jenom plácá blbosti, které nejsou ani vtipné, ani nás neposouvají nikam dál. Je to velká škoda, protože dobrý nápad se dal rozvinout ještě lépe. Třeba by pro začátek stačilo trochu to prostříhat. Ale chápu, že někomu styl humoru úplně nesedne. "Co jsem to udělal? Hudba je na hovno a nikdo mi to neřekl!"(30.9.2012)

Tohle bylo neuvěřitelné. Hlavou se mi honí tolik věcí, ke kterým bych se teď chtěla vyjádřit, že určitě minimálně na půlku z nich zapomenu.. Je mi jasné, že není snadné vžít se do nějaké role a natočit zcela běžný film.. A právě proto obdivuji to, že Joaquin dokázal svoji roli hrát tak strašně dlouho bez toho, aby na sobě dal na veřejnosti cokoliv znát. Záměrně říkám na veřejnosti, protože čím déle na tomhle "projektu" pracoval, tím víc ho to ubíjelo.. Viděla jsem jednoho z mých nejoblíbenějších herců na dně, viděla jsem ho brečet.. Nevím, jak pro ostatní, ale pro mě to bylo celé hodně silné! Bylo na něm vidět, jak hraní miluje a nemohl by bez něj žít.. A tak to má vypadat, tomu se říká herec! To už nebyla jen póza, bylo to skutečné.. V show Davida Lettermana mě naprosto dostal, byl skvělý.. Stejně tak i na vystoupení ke konci snímku, ta skladba byla vynikající (nádherná slova!!!) a to, co následovalo, bylo prostě šokující.. Ono to vlastně celé bylo dost šokující. A ačkoliv jsem díky Walk the Line věděla, že je Joaquin výborný zpěvák, docela mě překvapilo, jak skvěle rapoval. To jsem vážně nečekala (i když rap neposlouchám, ten jeho byl super.. lidský..). Tohle byl snad první film, při kterém jsem četla i celé závěrečné titulky a i po jejich skončení jsem ještě chvíli seděla a pokoušela se to celé vstřebat. Když se na to mimochodem podívám i z lehce filmařského hlediska, tak musím říct, že hudba na konci byla vážně skvělá, úžasná! Tento snímek pro mě byl prostě hodně silný zážitek a jsem ráda, že jsem ho viděla.. Teď už je pro mě Joaquin legenda!!!(13.2.2012)

• Molly

"Joaquin Phoenix končí s hraním, chce se věnovat hip-hopu." Moc dobře si pamatuju, jak mě tenhle titulek vyděsil. A že mě vyděsil hodně! Ono fakt není snadný rozdejchat, že se váš oblíbenec zbláznil. Nejenom, že seknul s hraním, člověk s takovým talentem a citem pro herectví, on ještě začal fušovat do hip-hopu, hudebního žánru, kterej mi nemůže být vzdálenější... Ach, Joaquine, jak jsi nás (ne)pěkně tahal za nos! Vzdávám hold tvý odvaze i hereckýmu umu, toho umaštěnýho pobudu jsme ti zbaštili všichni. Ukázal jsi, že máš celej slavnej Hollywood kdesi u zadku a že je ti jedno, co si o tobě kdo myslí. Dobře. Ale já se ptám, stálo ti to za to? Co vlastně tenhle mockument odhalil? Že je showbyznys světem plným pokrytců? To přece víme dávno. Popravdě nevím, jak I'm Still Here zhodnotit. Bavila jsem se, smála jsem se, ale chvílemi mi bylo hodně trapně. A na Joaquina v rozkladu taky nebyl zrovna příjemný pohled. Působil neskutečně věrohodně, až jsem si říkala, jestli vůbec ještě hraje. Výkon hodný obdivu (už to vystoupení u Lettermana je geniální!), kterého se mu však asi nedostane. Moc doufám, že Džejpího tahle sranda se švárou nepřijde až příliš draho.(10.4.2011)

• - 11. února 2009 byl Joaquin Phoenix hostem Noční show Davida Lettermana. Toto vystoupení vyvolalo řadu diskuzí, když se herec dostavil viditelně neupravený a na otázky moderátora odpovídal buď jedním slovem, maximálně jednou větou, nebo vůbec. David Letterman se s ním nakonec rozloučil slovy: „Je to škoda, že si tu dnes s námi nemohl být." (Sony1994)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Pravdu o filmu odhalil režisér Casey Affleck světu na začátku září 2010 a výkon Phoenixe označil za "jeho životní roli". Samotný film měl poté premiéru na MFF v Benátkách 6. září. (Sony1994)