I'm Still Here

I'm Still Here

Hudební / Komedie / Drama

USA, 2010, 108 min

• Malarkey

Joaquin Phoenix je herec, kterého mám rád, nebudu říkat že ne. Dělat si názory tím, co předvádí v tomto post-dokumentu nebo s tím, jak se vyjadřuje s novináři je holý nesmysl. Obrázek si o něm stejně nikdy neudělám. Částečně totiž přehrává jak v tomto dokumentu, tak i v realitě a nikdy nebude upřímný. Tím by si vlastně každý herec v branži podkopal hrob. Každopádně klobouk dolů ohledně toho, co v tomhle filmu dokázal. Nechápu proč to dělal a co ho za tím vedlo, ale když už se do toho pustil, musí se nechat, že mu to sežral celý svět, včetně mě. Teď záleží na něm, kam jeho kariéra bude směřovat dál. Říká se, že Hollywood neodpouští, ale kdo řekl, že filmový průmysl je jenom o Hollywoodu. Rád bych řekl, že je Joaquin pan herec, ale podle mě to o něm řekne až samotný čas...a ten nadejde ve chvíli, kdy opět něco dokáže. Protože tímhle dokumentem si částečně podkopal i hrob, do kterého málem spadl a nevyhrabal se. Ono přecijenom dva roky lží...to musí lízt na hlavu...(5.11.2011)

Joaquinova kontroverznosť nemá hraníc. Je schopný bezváhania ohroziť svoju kariéru a pošpiniť svoje meno. Očividne sa neuspokojí s ledačím a kľudne si nechá srať na hlavu, len aby všetkým vytrel zrak. Jeho fikcia vyvolala vlnu pohoršenia a údivu. Celé toto divadielko bolo neskutočne uveriteľné a nedalo sa inak, ako zožrať to aj s navijákom. Film na mňa pôsobil autenticky a vyzeralo to tak, že toho labilného agrasívneho tlsťocha J.P. ani nemusí hrať. Obdivujem, že sa do tohto sebadeštruktívneho počinu pustil a obnažil sa tak pred celým svetom. Možno tým stratil nejakých fanúšikov, ale určite ich aj veľa získal, a tí budú ešte dlho skandovať – Joaquin „motherfucker“ Phoenix!(8.5.2015)

Tak to mi hlava nebere, ale jestli to všechno opravdu Joaquin Phoenix hrál a Casey Affleck zrežíroval, tak jsou pro mě mistři filmu.. Jasně ten dokument je zdlouhavej a místy blbej jako noha, ale přesáhl do hrané reality-show smyšlené osobnosti, která si půjčila jméno a tvář známého herce.. Zkrátka psycho..(17.10.2011)

Rozhodně zajímavý experiment s rozhodně úžasným Phoenixem. S tím, že jde o jeho životní roli souhlasím. Druhá věc je, že se to dalo udělat i jinak. Neříkám líp, ale jinak. S takovým hercem, takovými hosty a takovým prostředím bych bývala vsadila spíš na delší záběry a scény, než na rychlý střih toho a toho, protože on se tu v podstatě opakuje jen ten jeden astejný motiv a namluví se tu toho až příliš a přece vlastně nic. Každopádně zajímavý a docela sympatický projekt.(24.9.2012)

Tohle je prostě divné... Respektuji, že Phoenix spláchnul svoji kariéru na pár let do kanálu jen tak z legrace, ale koukat na jeho počínání přes 100 minut? Zvlášť když to nejlepší provařil bulvár i youtube předem. Prostřední prst zdvyžený médiím... oplácím prostředním hodnocení mladšímu Affleckovi. 50 %(24.12.2012)

• - 11. února 2009 byl Joaquin Phoenix hostem Noční show Davida Lettermana. Toto vystoupení vyvolalo řadu diskuzí, když se herec dostavil viditelně neupravený a na otázky moderátora odpovídal buď jedním slovem, maximálně jednou větou, nebo vůbec. David Letterman se s ním nakonec rozloučil slovy: „Je to škoda, že si tu dnes s námi nemohl být." (Sony1994)

• - Na konci rozhovoru v Late Show Phoenix vstane, sundá si brýle a potřese si rukou s Lettermanem. Tuto neopatrnost mu Affleck později vytýkal. (Brousitch)

• - Natáčení odstartovalo oficiálně 16. ledna 2009 v Las Vegas. Po dobu jeho trvání bylo každé Phoenixovo veřejné vystoupení součástí jeho role. (Sony1994)