I'm Still Here

I'm Still Here

Hudební / Komedie / Drama

USA, 2010, 108 min

César JP je "Muž na Měsíci" přítomnosti a pod taktovkou šváry se vydává hořce vtipkovat na účet všech přihlížejících, kdy si zahazardoval se svým jménem a karierou a přitom dokázal, jak je dnešní doba (a zejména Amerika) konzumní dav řídící se stádovitými předsudky. Občas ze sebe dělá až moc velkého ydyjota, ale přesto se jedná o přesvědčivý výkon, kterým konec konců oblbnul nejeden milion diváků. Opravdu životní role, JP!(20.7.2012)

S velkým odstupem času už více doceňuji tento "dokument o životu celebrit". Joaquin Phoenix nám předvádí, jaké to je, vžít se do charakteru, který hraje. Naprosto sebedestruktivní. Jsem rád, že to bylo jen hrané a že Joaquin takový ve skutečnosti není, i když něco z něho tam určitě bylo. Nicméně budu rád, když už nic takového dělat nebude a už se bude věnovat pouze "seriózní" herecké kariéře.(27.8.2012)

• rastlinka

Prosím pekne, čo malo toto akože znamenať? Film? Dokument? Komédia? Fraška? Nerozumiem a ostávam mierne zhrozená. Snažila som sa na to pozerať s nadhľadom, ale každou minútou to bolo ťažšie a stávalo sa z toho väčšie utrpenie (pre mňa a mám pocit, že ja pre Phoenixa). Ono je naozaj náročné pozerať sa na to, ako sa váš obľúbený herec totálne zhovaďuje. A keď niekto povie, že končí s hraním, tak nech to prosím aj splní - tobôž v tomto prípade! Zbytočná vec.(20.7.2011)

V některých scénách jsem se bavila a to hodně. Leč řadu skvělých momentů vystřídala také řada scén, ve kterých Phoenix jenom plácá blbosti, které nejsou ani vtipné, ani nás neposouvají nikam dál. Je to velká škoda, protože dobrý nápad se dal rozvinout ještě lépe. Třeba by pro začátek stačilo trochu to prostříhat. Ale chápu, že někomu styl humoru úplně nesedne. "Co jsem to udělal? Hudba je na hovno a nikdo mi to neřekl!"(30.9.2012)

• Chrustyn

Joaquin Phoenix i přes nesporné herecké kvality není hercem, kterého bych obdivoval nebo vyhledával a tudíž dokument o jeho muzikantském nebo spíše životním úletu nemá nic čím by mě mohl zaujmout. Ale přesto se zde najde pár alespoň trochu vtipných nebo zajímavých informací, které kdyby byly o jiné osobnosti, možná by mě i překvapily a zaujaly.(12.12.2011)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 280krát, což je 2,40krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Výkal byl obyčejná směs kompostu a kávových zrnek. Tuto směs měl Antony Langdon připevněnou v trubici na zádech. (Brousitch)

• - 11. února 2009 byl Joaquin Phoenix hostem Noční show Davida Lettermana. Toto vystoupení vyvolalo řadu diskuzí, když se herec dostavil viditelně neupravený a na otázky moderátora odpovídal buď jedním slovem, maximálně jednou větou, nebo vůbec. David Letterman se s ním nakonec rozloučil slovy: „Je to škoda, že si tu dnes s námi nemohl být." (Sony1994)