Mladý učitel Konrad Koch (Daniel Brühl) má roku 1874 nastoupit na klasickém anglickém gymnáziu coby učitel angličtiny. Aby vůbec žáky pro výuku cizího jazyka nadchl, uchýlí se k poněkud neortodoxní metodě a rozhodne se žáky seznámit s podivným anglickým sportem – fotbalem. Netrvá dlouho a dostává se kvůli tomu do potíží, kvůli nimž dostane ze zkostnatělé školy výpověď. V tu chvíli se však iniciativy ujmou žáci.
Film vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Natočeno podle skutečných událostí. (Fary)

Haloo5

Skvelý príbeh o začiatkoch futbalu v Nemecku. Potešia skvelo vsunuté a dotiahnuté humorné prvky. Niekomu možno nemusí sedieť trochu rozpačitý a rýchly koniec, ale ja nie som zástancom všetkovysvetľujúcich záverov, mne je to jedno. ()

wege

Fotbal je krásná hra a zrovna na tomto filmu jde vidět, jak šel za těch 150 let dopředu. Je to úplně jiný sport, než který se prezentuje ve filmu. Ve filmu v podstatě není příliš důležitý, daleko důležitější a fakt dobře vykreslená je povaha německé společnosti. Jdou vidět základy toho, co za pár desítek let zdecimovalo celou Evropu, ta jejich nadřazenost, ty nenávist k čemukoliv jinému a podřadným členům společnosti. To je na tom filmu prostě to nejlepší. ()

JK77

WAW aky pekny pribeh o futbale. Clovek by ani neveril co este pred 100 rokmi bolo novinkou vo svete, dokonca zakazavonou. ()

blowup

Ono to vlastně není o fotbale a jestli jo, tak tak ho začnu mít ráda také. Film, který je o obecně platném pro každého. Prostředí zkostnatělé školy je využíváno často a vždycky mne osloví. Jako Společnost mrtvých básníků. A díky za poselství takových filmů...svoboda, láska, pravda - koho mi to připomíná... ()

lulu37

S ľahkosťou a vtipom natočený príbeh o mladom učiteľovi, ktorý si šiel svojou cestou a nevzdával sa. Toto by mali púšťať učiteľom angličtiny na Slovensku a predpokladám, že aj v Čechách, aby sa konečne naučili, ako oživiť hodiny cudzieho jazyka. Človeku určite skôr zakotví v pamäti niečo, čo má späté so zábavou, ako drvenie 100 slovíčok za deň. ()

Flamik

Ne čistých pět, ale je to FOTBÁLEK. Věčná škoda, že dnešní instituce nedokáží nabudit atmosféru, která je při hře ve filmu a dnes ji je možné vídat pouze na plácku, kde si děti hru řídí sami. Celkově težko uvěřitelný příběh, ale jaká vášeň neměla těžké začátky ? ()

rytir1

Daniela Buhla jsem před Rivaly přiznám se moc neznal. Ale to asi nikdo. Tak jsem ze zvědavosti koukal na jeho filmografii. A tahle trefa byla trefa přímo do černého. Jestli v Rush Dan Laudu nehrál ale stal se jím pak zde nehrál ale ukázal jak asi začínal Bayern Mnichov ) ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10 ()

vykyn

Velmi příjemný snímek,který svou historickou náplní vytváří až skoro dokument o počátku fotbalu..Ale je jasné,že tak to není.Přesto jsem u tohoto filmu ani na chvilku nepocítil nudu..fandil jsem těm klukům i učiteli.Takže z pohledu režiséra a tvůrců velmi dobrá práce.. ()

tuntik

Veľmi príjemný film. Troška vtipu, trošku drámy... Na 5* to nie je, ale ani žiadna nuda. P.S.: Milé prekvapenie od Jednotky, že to zaradila... ()

Thundler

Jakožto milovník kopané, jsem po objevení tohoto filmu netrpělivě čekal na jeho uvedení na český trh. A čekání se vyplatilo. Fil měl hlavu a patu, a netočí se pouze okolo fotbalu. Velice milé překvapení! ()

Amazonas

Clovek nemusi mit rad fotbal, aby se mu libil film a bande kluku, kteri chteji zit svuj sen. Mohl by o bejt stejne tak film o klubu vysivani, hlavni je tam to poselstvi ferove hry a pratelstvi. Ostatne to uz se v modernim fotbale nevyskytuje, tak je dobre si to pripomenout :) ()

Von Kempelen

Sice nesmírně předvídatelnej, ale taky zábavnej film. Takhle si představuju filmy pro celou rodinu (aspoň pro mužskou část). Daniel Brühl je jako vždycky fantastickej a film na něm dost stojí. ()

kjama

Film mě neoslovil proto, že vyučuji angličtinu a chodím na fotbal. Oceňuji předevšim jeho lehkost a nevtíravý humor. Fotbal je hra gentlemanů a tento film konečně neukazoval cestu za vítězstvím, ale spíše radost ze hry samotné, přátelství a fair play. Často jsem se přistihla, že se na film usmívám. A to další plus navíc je za skvělého Daniela Bruhla. ()

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl