poster

Velký sen

 • německý

  Der ganz grosse Traum

 • slovenský

  Veľký sen

 • anglický

  Lessons of a Dream

Drama / Sportovní

Německo, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korok
  ****

  Hezký a sem tam i dojemný film zobrazující počátky nejmasovější hry světa v Německu. Pokud to tak opravdu bylo, jak je to ve filmu zobrazeno, tak ti nesympatičtí staří učitelé zbrojící proti fotbalu v té době, by se asi dnes velmi divili, kdyby viděli všechny ty obrovské stadiony a davy sledující tuto skvělou hru v jejich zemi. To by byli naopak za hlupáky oni. "Some people think that football is a matter of life and death. I assure you, it´s much serious than that." - Bill Shankly.(16.10.2013)

 • terunka003
  ***

  Fotbalové, německé, císařské, školní, chlapecké, příjemné, pozitivní. Optimisticky laděný film o vzniku fotbalu v německém císařství. Příběh který začíná tak, že se ukáže největší hajzlík ve chlapecké třídě a vy víte, že to nakonec bude o změně jeho charakteru. Film končí pozitivně, góly jsou vstřeleny, tým stmelen, přátelství navázáno. Celý film táhne Daniel Brühl a pár dětských představitelů. ..to měli zakázáno se tolik radovat při závěrečném fotbalovém utkání, nebo jsou Němci tak divný? Moment, já mám vlastně taky trochu německé krve..(27.10.2017)

 • Enšpígl
  *****

  Já nevidím důvod proč nedat plnou hvězdičkovou palbu, protože film byl udělán tak krásně že jen ze záběrů bez absolutní pomoci dialogů bylo zřejmé o čem fotbal je, resp. měl by být. Realita je taková že hráči podvádí, simulují a vyhrávají na základě těchto prostředků a fanoušci jsou radostí bez sebe, když jejich tým porazí ten druhý nikoli sportovní cestou, ale podvodem a to vše vede banda zkorumpovanejch estebáků. Nic, radši se vrátím k tomuto filmu, protože ten ukázal fotbal v té nejkrásnější podobě a stejně tak i vlastnosti člověka. Daniel Brühl je mně film od filmu sympatičtější a jeho herecký výkony prakticky není možné kritizovat, jen chválit.(3.9.2017)

 • hellstruck
  ***

  Téma "učitel-vyvrhel" a jeho neortodoxní metody mě vždycky dovedou nalákat. Je pravdou, že Der Ganz grosse Traum je vysoce příjemný a pohodový film, ale bohužel nenabízí nic než pár zasmání a možná i to pohlazení po dušičce. "Velký sen" je tak trochu "Škola rocku" bez rocku, v Německu a v době, kdy Němci ještě neznali význam slova fotbal. Celé se to zavrhování "barbarského" sportu sledovalo zvláštně, kdo by byl řekl, že v Německu v takové době ještě neznali - v Anglii již velice oblíbený - sport. Mimo pár vtipných situací a sílu přátelství si film dělá srandu z německé nadutosti, což mi imponovalo. Daniel Brühl potvrdil, že je sympaták a atmosféru to mělo opravdu milou. Konec byl ale příliš natahovaný (vyhodí ho? jednou zase, že jo, pak zase, že ne..) a mrzelo mě, že co se vztahů mezi žáky a učitelem týče, nešel příběh tolik do hloubky a v závěru nudil. Škoda. Každopádně to nemění nic na tom, že to byla pohodová podívaná.(26.1.2014)

 • lulu37
  ****

  S ľahkosťou a vtipom natočený príbeh o mladom učiteľovi, ktorý si šiel svojou cestou a nevzdával sa. Toto by mali púšťať učiteľom angličtiny na Slovensku a predpokladám, že aj v Čechách, aby sa konečne naučili, ako oživiť hodiny cudzieho jazyka. Človeku určite skôr zakotví v pamäti niečo, čo má späté so zábavou, ako drvenie 100 slovíčok za deň.(18.8.2012)

 • - Tento film je již třetím, kde se setkává Daniel Brühl a Burghart Klaußner. Zatímco ve filmu Good Bye Lenin! (2003) hraje Burghart Danielovi otce, o němž jeho matka tvrdí, že utekl z NDR do Západního Německa, ve filmu Die Fetten Jahren sind vorbei Daniel spolu s dalšími dvěma aktivisty unese postavu Burgharta jakožto podnikatele a představitele konzumního života. (jirka.jindra11)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace