Duša spoločnosti

(TV film)
všechny plakáty

Malá televízna komédia z rodinného prostredia. (RTVS)

honajz

Taková rozvleklejší bakalářská povídka. Holka chodí s inženýrem, který tvrdí, jaké má skvělé rodiče, a ona se stydí mu říct, že je z děcáku a má jen "tetu". Teta dělá vrátnou na projektovém úřadu a zařídí náhradního otce... Všechno pak stojí a padá na závěrečném rozuzlení, které je k dosavadní pomalosti ve vyprávění příběhu zbytečně rychlé a utnuté. Ale pravda, konec mě pobavil, a chudák ing. Jambora. ()

Autogram

Spočiatku veľmi slabé, ale aké-také rozuzlenie to má, herci neurobili žiadnu chybu, takže s prižmúrením oka slabšie tri hviezdy. –––– Dobrý večer, pán inžinier, ako sa má váš pes? Šteká, šteká? ()

javlapippi

"Z vás by mohla byť naozaj veľmi dobrá manželka." "Našťastie na to nie som odkázaná." Členka Závodnej stráže alias vrátnička s pištoľou po boku Krížiková je väčšinou ostro naladená a nemá problém zo svojej sklenenej kukane v Projekčnom ústave uzemniť každého od údržbára Haverla cez inžiniera Zvaríka až po anonymného riaditeľa cez telefón. Jej bezstarostné fungovanie naruší, keď sa pokúsi pre svoju pastorkyňu zo sirotinca Turbovú hrať rodinnú habaďúru pre jej hogo-fogo frajera Slezáčka. Vcelku vtipná bakalároidná polhodinka za tri lístky na operu. Česť! ()

Časové pásmo bylo změněno