Reklama

Reklama

Chytrá horákyně

(TV film)
  • Německo Die Kluge Bauerntochter (více)

Obsahy(1)

Sedliakova múdra dcéra dostane od kráľa hádanku: "Príď za mnou nie oblečená ani nahá, nie kráčajúc ani cestujúc, nie cez deň ani noc, s darom ani bez neho." Ak sa jej podarí uhádnuť hádanku, kráľ nielenže prepustí jej otca z väzenia ale si ju aj zoberie za ženu. (oficiální text distributora)

Recenze (18)

Finskej 

všechny recenze uživatele

Přímočaré, milé, svižné, vtipné. Možná by se to obešlo bez několika výstupů přidané zlokomické zápordvojky, ale i ty se díky minimální účasti řečené dvojky dají přežít. Jinak pohodová pohádka. Lehce roztržitý král-intelektuál a chytrá dívka z lidu, zřejmý recept na úspěšný šťastný konec koukatelný i pro dospělé, protože ve výrazu i v dialozích nepochybně chytřejší než polovina současné (naší televizní) produkce určené pro dospělé. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Poté, co Dáda položila na lopatky krále Čendu a odfrčela na kolobrndě, to bude mít každá chytrá horákyně v českých zemích těžké. Přesto musím uznat, že ze série německých televizních pohádek, které jsem měl možnost vidět, je horákyně zatím nejlepší. I když možná za to může především velmi sympatická Anna Maria Mühe. Už jen pro ni to stálo za to. ()

Reklama

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Přiznejme si, že německé pohádky jsou trochu podivné. Myšleno německé filmové pohádky, protože na těch literárních jsme (společně s těmi od Erbena, Němcové, Puškina a Andersena) vyrostli. Tahle však, přes zbytečné, skoro bych řekla troškovské, pitvorné postavičky králova bratrance a jeho ladymacbethovsky ambiciózní hydru, vykazuje správnou míru pohádkového půvabu, chytrosti, vtipu a roztomilosti, stejně jako titulní postava. Král, krom jistého šarmu a hezkého úsměvu, disponuje i přijatelnou mírou rozumu a jeho matička, přes vznešenou aroganci, nakonec také. Při váhání mezi třemi a čtyřmi volím to větší z oblíbených souhvězdí, protože ostatními je tato pohádka poměrně nespravedlivě podceňována. ()

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

No vida, tohle je opravdu pěkná německá pohádka. Postavy všechny sedí a jsou dobře obsazené, princ je dokonce hezký, také matička a její bojfrend komoří, horákyně, mno, tyhle typy moc nemusím, ale taky dost hezká a sympatická. Krásná hudba (to je v německých pohádkách úplnej zázrak) a tak vůbec všechno pěkný a dobře koukatelný. ()

Gamekeeper77 

všechny recenze uživatele

Německou tvorbu všeobecně nemám rád. Na seriály a filmy lepím už rovnou nálepku "nekoukat", na víkendovou ranní pohádku se občas podívám, protože po ránu většinou nikde nic lepšího nedávají. Horákyně se naštěstí vyhnula zprznění scénáře a drží se původního příběhu, což je velké plus, ale fakt, že Němci jsou nejškaredější národ světa je ten hlavní důvod, proč se mi jejich filmy nelíbí. No, tady nejsou alespoň tak nesympatyčtí jako obvykle, takže v rámci dost omezených německých možností to zas az taková hrůza není. 50%. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama