Klaun k popukání

Irsko, 2012, 86 min

Conor McMahon

Patrick Jordan
  • lestyna

A to jsem si ze začátku naivně myslela, že to bude dobrý...Jakmile klaun začal vraždit, šlo to totiž rychle z kopce. Že byly vraždy brutální a hnusné, to by mi nevadilo, ale chyběl tomu jakýkoliv vtip...A to ty vraždy očividně vtipné být měli. Protože když se koukáte jak někomu vydlabávaj mozek a on si při tom v pohodě žije dál, stejně tak vyndavání střev a další....Prostě to bylo laciné-trapné a vůbec ne zábavné. Nemluvě o scéně s kočkou. Dvě hvězdičky za ten slibný začátek, a scénu na tříkolce.(11.11.2015)

„Yeah! Yeah..! Fuck me, clown! Fuck me, clown!“ Laik se diví, coulrofobik hasne. Zhýralý zombie-šašek předvede výkvětu irské mládeže své číslo groteskní pomsty. Pod šapitó osmdesátkových slasherů, s principálem hýřícím nápady a hektolitry krve stříkající z kvítka na klopě. Trošku mi to připomínalo Krustyho, jak si před lidmi bonvivánsky zapálí doutník stodolarovkou a pak ji o samotě za rohem rychle uhasí. Sebevědomé, však vědomé si svých možností. „Everybody Happy?“(4.12.2015)

Neskutočne svieži a zábavný slasher v štýle tých lepších kúskov 80. rokov. Pri domácej oslave príde o život svojský klaun, ktorý však po 6. rokoch ožije a príde si to s detiskami (teraz už puberťákmi) vybaviť. Výborné, nápadité a krvavé vraždy, prekvapivo sympatické herecké obsadenie, skoro žiadna nuda, kvalitné spracovanie, plno hlášok a čierneho humoru + navrch luxusný vraždiaci klaun. Proste paráda, nechýbalo veľa a šupol by som aj plné hodnotenie.(15.2.2013)

Začátek hodně navnadil a já jsem očekával, že se z klauna po návratu stane něco jako Funny Man, ale bohužel. Přesto se jedná o docela roztomilou blbinu plnou mozků a střev a taky sympatických herců. Až budou příště Amíci hledat herce pro ty svoje romantický hovadiny, ať si skočej do Irska. Třeba pak aspoň čtvrtina z nich bude aspoň trochu koukatelná. 50%(4.1.2014)

Pohodový kousek s nasraným klaunem, který se vrátil ze záhrobí, aby se pomstil středoškolským fakanům, kteří ho nešťastnou náhodou před lety zabili... Podobné amatérské gore komedie mám většinou rád, ale nemohu si pomoci, tentokrát mě to nějak nenadchlo... Ano, musím přiznat, že vraždy byly sice docela nápadité, ale ne příliš vtipné, klaun má stylové hlášky, ale co z toho, když na ně divák čeká více než polovinu filmu... Za mě prostě průměrný film, na který nebudu mít problém se podívat za pár let znova...(25.2.2013)