Tajemství jezera Loch Ness (TV film)

• Německo

Das Wunder von Loch Ness

Ja, môj otec a lochnesská príšerka

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

Německo / Rakousko, 2008, 90 min

• nash.

Televizní pohodovka pro mladší publikum, která nabídne netradiční řešení záhady netvora z jezera Loch Ness, Merlina, kouzla a druidy přimíchané do německé verze „Jak vytrhnout velrybě stoličku“. Žádnou díru do světa televizní tvorby sice neudělá, ale neurazí, a přes občasné lehké zadrhnutí hladce propluje devadesáti minutami nějakého deštivějšího podvečera.(7.12.2010)

• Kubi21

Pokusil jsem se o hodnocení z pohledu mladšího publika. I když se to ve mně pralo, tak ty dvě hvězdy považuji za spravedlivé a adekvátní. Z pohledu dítěte se jedná o pěkné dobrodružství ve skotské vysočině u proslulého jezera s nádechem mytologie a tajemna. Klučina je chytrý a pálí mu to a za odměnu si odveze nejen tatínka, ale i spoustu vzpomínek na netradičního kamaráda. Z pohledu dospělého se mi to jeví jako špatný klon Jak vytrhnout velrybě stoličku s Merlinem, Nessie a dalšími rádoby dobrodružně-rodinnými filmy. Ze začátku jsem byl vcelku ochoten přistoupit na hru s hledáním otce, ale to co následovalo byl asi špatný vtip, včetně toho děsného konce. Takže dětem okolo osmi let to s radostí pustím, ale já už to nikdy neuvidím. Slibuji!!!(23.1.2012)

"Jak vytrhnout velrybě stoličku" po německu a ve fantasy kabátě. Povedená oddychovka, příjemná pro zimní škaredé nedělní dopoledne. Opravdu pomohla zlepšit náladu. Pět hvězdiček za pohodový příběh, za nápad s fantasy prvky i originální řešení záhady Loch Ness. Škoda jen, že místo na skutečném jezeře Loch Ness se to natáčelo na nějakém maličkém rakouském jezeře, ale to byla jen droboučká chybička na kráse tohoto pohodového filmu. Pro mne 90,5% :-) A jdu kouknout na druhý díl. Snad moc nezklame.(8.1.2012)

• meemini

Nevhodné pro jakoukoliv příležitost (např.nudné odpoledne). Od začátku až do konce zvrhlost těžkého kalibru. Malého Tima jsem měl chvílemi chuť pořádně proliskat a poslat prvním letadlem domů. Už na začátku mě napadlo, že tohle nemyslel nikdo vážně, no ve chvíli kdy se začal příběh odvíjet u jezera Lochness, to režisér, herci a celý zbytek štábu vzali jako úplnou komedii. Nejlepší nebo nejhorší druido-glum? Co to jako mělo být?(22.1.2012)

Naši západní sousedé nepotřebují žádné nejapné pořady typu Pošta pro tebe. Malý Tim, který je obdařený na svůj věk neuvěřitelnou dávkou inteligence a důvtipu, někde vyhrabal ošuntělou videokazetu s prapodivným názvem Jak vytrhnout velrybě stoličku a bylo zaděláno.. Celé dohromady by se to dalo odvyprávět za pět minut, a to včetně pauzy nutné pro návštěvu toalety, některé momenty jsou naprosto zbytečné, ale nebál bych se to dítěti pustit.. pěvně věřím, že by od televize neodcházelo zklamané!! Vlastně ani já ne.. Dvě a půl..(22.1.2011)