Dvaadvacetiletá Adele, které se v životě lepí smůla na paty stejně jako muži se sklony k násilí, uvažuje na kraji mostu v Paříži nad sebevraždou. Náhle k ní přistoupí, z ničeho nic, neznámý muž jménem Gabor. Mladík však má postranní motiv – živí se jako profesionální vrhač nožů a hledá někoho, kdo by byl ochotný být jeho cílem. Gabor má za to, že by Adele byla pro to jako stvořená, a tak jí nabídne práci. Ona odmítne a skočí. Gabor ale skočí za ní a brzy jsou ti dva na společné cestě do Monaka, kde se její život dramaticky změní a pro jednou ji v životě navštíví štěstí – nejen, že coby Gaborův terč zůstane bez úhony, i když vrhá nože se zavázanýma očima, navíc vyhraje v ruletě malé jmění. Jenže jak dlouho s nimi štěstí zůstane? (oficiální text distributora)

Santiago.

Když se dají dohromady dva nešťastní lidé, vznikne dvakrát větší neštěstí... No ne vždy to musí být pravda :). Velmi silný film! ()

Grossing

Nezkušená nezralost vs. zkušená nevyzrálost. Setkání dvou lidí, kteří jsou ve své rozdílnosti vlastně stejní. Díky neschopnosti vzájemné přímé komunikace mezi nimi nastane fatální nedorozumění končící tragédií. Filmový závěr je jen snovou fikcí, prolétající mozkem zoufalce. Příběh je důkazem toho, že mnohdy city či sebeintenzivnější porozumění nestačí tam, kde lidé nejsou schopni vyřknout nahlas slova. Třeba tak banální fráze, jako "miluji tě", nebo "potřebuji tě, chci být jen s tebou..." ()

Rathe

Když spolu vedou rozhovor hlavní protagonisté, téměř se tají dech. A husí kůže naskakovala při hodu každé kudly. Prostředí Paříže tomu všemu dodalo šarm a lehkost. Strašně mě zaujala "nedokonalost" Vanessy Paradis. Není žádnou typickou perfektní americkou herečkou. A její díry mezi zuby mě tak nějak fascinovaly a dodávaly míru reality. ()