Výborný thriller a ještě lepší komedie. Oba žánry se organicky mísí ve filmu režiséra Patrice Leconta Poloviční šance, kde se po sedmadvaceti letech, po snímku Borsalino, sešli Jean-Paul Belmondo a Alain Delon. Film se tak stal důstojným připomenutím jejich herecké a v neposlední řadě i kaskadérské kariéry; po scenáristické i režijní stránce je působivým holdem dvěma zářivým osobnostem francouzské kinematografie... Alice se dostala do vězení díky své životní vášni – luxusním autům, která ukradne, projede se v nich a pak je nechá spořádaně stát. Měsíc po smrti své matky dostane kazetu, ve které se jí matka svěří, že se ve svém mládí zamilovala do dvou mužů najednou, každý z nich tedy má poloviční šanci, že byl otcem její dcery. Po propuštění z vězení Alice postupně navštíví majitele autobazaru Léa Brassaca, bývalého legionáře, a zámožného lupiče klenotů Juliena Vignala. V první chvíli se oba brání, ale zakrátko je posedne otcovská láska, žárlivost a řevnivost. Alice je mladá a krásná, a tak netrvá dlouho a přivolá řadu problémů. Potíž je v tom, že se dostane do sporu zrovna s ruskou mafií, která se snaží ovládnout celou Francouzskou riviéru. Oba „hoši“ si tedy připomenou staré dobré časy, kdy používali svou sílu, dobrou mušku, odvahu a kdy se často velmi dobře bavili. (Česká televize)

trollfjord

Jedním slovem skvělé. Dost se divím, že mi tento film unikl. Ale jsem rád že jsem se dnes na čt 2 podíval. Kupodivu, na české poměry vynikající dabing ale to co předváděla hlavní trojice na obrazovce bylo úchvatné. Jakoby se zastavil čas. A jak už tu někdo napsal, oba filmoví giganti se náramně bavili, pravděpodobně jím energii dodávala Vanessa Paradis. Takových filmů bych rád viděl mnohem více. ()

ladinek

Dvě hvězdy světového formátu v jednom filmu? To nemohlo dopadnout špatně.Ti dva jsou prostě frajeři v každém věku a když si ze sebe dokáží dělat legraci,je to dokonalé.. ()

Pedro72

Tohle vlastně ani není film, je to jedna veliká poklona dvěma frajerům, kteří uměli dělat fakt velkej biják. A nepotřebovali k tomu Holywood. ()

milos.bradik

Chtěl jsem dát víc, Belmondo, Delon i Vanessa byli sice dobří, ale ten scénář stál za velké kulové. Policajt, který dělá vše proto, aby zločinů přibývalo a zločince pouze sleduje a podněcuje k páchání dalších vražd, to je naprosto šílený nápad. ()

Ziral

Tak tento film je nejhorší nelogická srágora a fantasmagorie co natočili. Jedna hvězda pouza za Bebeho. ()