Reklama

Reklama

Černé zlato

  • Francie Or noir (více)
Trailer 3

Na počátku dvacátého století se vůdcové dvou nepřátelských kmenů v Arábii po letech války rozhodli uzavřít mírovou smlouvu. Hobeiský emir Nesib (Antonio Banderas) a salmaahský sultán Amar (Mark Strong) se dohodli vytvořit mezi jejich říšemi tzv. území nikoho, neboli „Žlutý pás“, který bude oddělovat jejich země. Bude to zóna, na kterou si nikdy nikdo z nich nebude dělat nároky. Na znak zpečetění dohody svěřil Amar své dva syny Saleha (Akin Gazi) a Audu (Tahar Rahim) do Nesibovy péče, aby je vychovával se svými dětmi Tarikem a Leilou. Patnáct let míru ale změnil obrovský nález bohatých ložisk ropy právě ve Žlutém pásu. Moderní a liberální emir Nesib vidí v nabídce společnosti Texas Oil šanci zlepšit život svého kmene, vybudovat školy a nemocnice. Americká společnost zahájí těžbu ropy, a tím poruší pakt. Nesib vyšle svého zástupce, aby se dohodl s fundamentalistou sultánem Amarem, on však nabídku nepřijímá... (JOJ Cinema)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (62)

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Ono to tak nějak začne i normálně a zdá se to celkem v pořádku všechno, herci vybraní dobře, zápletka zajímavá, ale pak přijde tak hrozně zvláštní mišmaš všeho - akce, romance, snaha o drama.. no začne to být po chvíli spíš vtipný. A hlavně nastanou situace, kdy tam některý postavy jakože nečekaně zemřou, ale přitom je to úplně jedno. Tak to teda působí, což určitě není dobrý. Takže tak... jsou to hodně vydřený tři hvězdy. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Film, který chce být po všech směrech extrémně velkolepý, ale ve výsledku působí docela lacině. Téma zajímavé, herecké obsazení slušné, pouštní záběry připomenou Leanovu velkolepost, ale při sledování si divák neustále uvědomuje, že se zde nic zajímavého neděje a filmy plyne tempem dehydrované pouštní kavalerie. Dlouho zde, takový snímek chyběl, ale když už se měl objevit, tak takový, aby se na něj jen tak nezapomnělo. O tomhle bych nedokázal nic odvyprávět, ani hodinu po shlédnutí. ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Shit rating filmu varuje, že by se mohlo jednat o nějaký průměrný shit z nedělního odpoledne na TV Nova, ale opak je pravdou. Tenhle výpravný film o dvou znepřátelených sultanátech a mladém princi, (ne)vlastním synovi obou sultánů (v překladu o nich bylo psáno jako o emírech, ale věřil bych spíš textům v angličtině..), hrál přesně na mojí notu. Celosvětově film nemá dobrý ohlas, asi proto, že hlavní postavy panovníků hrají Banderas a Strong, tedy typický arabové, ale mě to bylo jedno. Bylo to jako bych se díval na Vinnetoua, kterak sjednocuje indiánský kmeny, a pak všechny zmrdy vypráská - prostě dobrý. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VŠE CO MÁ NĚJAKOU CENU SE ZÍSKÁ BUĎ LÁSKOU NEBO KRVÍ“..... /// Arábie, poloostrov životní úrovní asi tak tisíc let za západem. Jen vítr a písek. Ropa? Aha... nadešel čas připravit se na události, po kterých se neměnný svět začne měnit..... Peníze a láska. Válka a mír (ty krávo - Tolstoj?). Pravda a odvaha. (ale hlavně...) PENÍZE A ROPA. Slušnej pohádkově – historickej příběh. Hodně zajímavejch myšlenek, informací (třeba že pod vodou je voda), jiná kultura (kde kurva máte ,,evropskou“ logiku?), Islám, ale i patos. I když co může bejt na tom ,,Jak jsme sjednocovali Arábii“ patosácký, že? Vlastně hodně, a je celkem jedno, jestli TO budete brát jako pohádku nebo cokoliv jinýho. Filmu škodí i kolísavost vypravěčskýho tempa (mohlo to bejt kratší). Ale co. Sjednocujou se Afričani, sjednocujou se Číňani. Proč by se nemohl sjednotit ,,tak nějak po svým“ taky někdo jinej.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,The Arab“, kterou napsal Hans Rüesch, číst nebudu. 2.) Nevím, kdy se mi vyplatí vlastnit místo zelenýho trávníku písek. 3.) Chystám se na válku v poušti. 4.) Thx za titule ,,Velkotlamka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Caaslav 

všechny recenze uživatele

tak tohle mělo hodně sestupnou tendenci, působivý a slibný začátek je na 4*, od druhé třetiny ale začíná kvalita upadat, přičemž poslední třetina jako samostatná část koketuje mezi 1* a odpadem....těšil jsem se na známé herce (Strong, Banderas) a na Friedu Pinto, ti však ve filmu hrajou jenom druhé housle. Děj se soustředí hlavně okolo Tahara Rahima, který ve filmu zrovna neexceluje.... ()

Galerie (70)

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie v Tunisku prebiehalo počas "Jazmínovej revolúcie", ktorá viedla k zvrhnutiu prezidenta Zine El Abidine Ben Aliho. Natáčanie však skončilo podľa harmonogramu a v rámci rozpočtu, bez akéhokoľvek prerušenia. (MikaelSVK)
  • Film vznikal v pouštních lokacích států Tuniska a Kataru, kde se rovněž odehrávají boje mezi dvěma dominantními znepřátelenými kmeny. Jejich filmování zabralo víc jak čtyři týdny. (Conspi)
  • Jedná se o první významný mezinárodně koprodukovaný film natočený na území Kataru. (Conspi)

Související novinky

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato

20.12.2010

V 80. letech platil Jean-Jacques Annaud za jednoho z nejlepších evropských tvůrců (ne-li nejlepšího). Pak jeho kariéra nabrala charakter sinusoidy. Po bizarnosti Jeho veličenstvo Minor je nejvyšší… (více)

Reklama

Reklama