Čtyři milenci

(festivalový název)

Four Lovers

Romantický

Francie, 2010, 103 min

Heterosexuální hrátky dvou párů mají své hranice a nemají budoucnost. Anebo ano? 1) Všichni jsou upřímní, nikdo nic netají ani nepředstírá. Ale některé situace si jenom s upřímností nevystačí. 2) 30letý přitažlivý Nicolas Duvauchelle (Vincent) je pro mě hlavním tahákem filmu. 45letý Roschdy Zem (Franck) marockého původu se kromě herectví věnuje režii a psaní scénářů.(27.9.2018)

Hřebejkova Svatá čtveřice je asi přesvědčivější film na téma dvou párů co si střihnou čtyřku, ale tady jsou zase hezčí herečky hlavně Elodie Bouchez aspoň. Celkem mám uznání za tu milostnou scénu v mouce, která je hodně odvážná a hraničí s pornem, ale jinak spíše vážný psychologický film než romantický.(1.1.2017)

Slabší tři hvězdičky. Ohromně nepravděpodobný děj, i když je zde jistá idea, ne nepodobná hloupoučkým Výměnám manželek. Z nezávazného flirtu se stává jeden a záhy dva milenecké páry, které se sice nedohadují na pravidlech, ale dlouho je dodržují, než mezi dva najednou vletí ten třetí. Je to až poněkud přesexováno, řekl bych až na hranici porna. Co dělají děti zúčastbněných, když se jejich rodiče křížmo páří, to nevíme. Co se vlastně děje v hlavách zamilovaných, to se také nedozvíme, třebaže nakonec vítězí zvědavost, jak to ten můj dělá s tou druhou - a opačně. Zdá se, že to nakonec dopadne tak, že všichni zůstanou navzájem kamarádi - nebo se pletu? Jedna lesbická scéna to málem zvrhla ještě o další hvězdu níž.(7.4.2018)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(11.11.2010)

H. - Marina Foïs (Rachel); Élodie Bouchez (Teri); Roschdy Zem (Franck); Nicolas Duvauchelle (Vincent); Jean-Francois Stévenin (bratr od Rachel); Alexia Stresi (Diane); Geneviève Mnich (Francksova matka); Philippe Paimblanc (Francksův bratr)(26.6.2014)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)