Čtyři milenci

• Francie Happy Few (více)

Co jsou to zralé milostné vztahy? Dva páry se setkají a zamilují se do sebe. Po té, co se spolu snaží žít, se jeden druhému vzdálí a snaží uniknout ze situace. (Film Europe)

Vesecký

Slabší tři hvězdičky. Ohromně nepravděpodobný děj, i když je zde jistá idea, ne nepodobná hloupoučkým Výměnám manželek. Z nezávazného flirtu se stává jeden a záhy dva milenecké páry, které se sice nedohadují na pravidlech, ale dlouho je dodržují, než mezi dva najednou vletí ten třetí. Je to až poněkud přesexováno, řekl bych až na hranici porna. Co dělají děti zúčastbněných, když se jejich rodiče křížmo páří, to nevíme. Co se vlastně děje v hlavách zamilovaných, to se také nedozvíme, třebaže nakonec vítězí zvědavost, jak to ten můj dělá s tou druhou - a opačně. Zdá se, že to nakonec dopadne tak, že všichni zůstanou navzájem kamarádi - nebo se pletu? Jedna lesbická scéna to málem zvrhla ještě o další hvězdu níž. ()

slunicko2

Heterosexuální hrátky dvou párů mají své hranice a nemají budoucnost. Anebo ano? 1) Všichni jsou upřímní, nikdo nic netají ani nepředstírá. Ale některé situace si jenom s upřímností nevystačí. 2) 30letý přitažlivý Nicolas Duvauchelle (Vincent) je pro mě hlavním tahákem filmu. 45letý Roschdy Zem (Franck) marockého původu se kromě herectví věnuje režii a psaní scénářů. ()

ARI50

Bože kde to nabraly, ploché škaredé divné, tenhle film i po stránce příběhu byl katastrofa, scéna s moukou ujeta. ()

mira007

Hřebejkova Svatá čtveřice je asi přesvědčivější film na téma dvou párů co si střihnou čtyřku, ale tady jsou zase hezčí herečky hlavně Elodie Bouchez aspoň. Celkem mám uznání za tu milostnou scénu v mouce, která je hodně odvážná a hraničí s pornem, ale jinak spíše vážný psychologický film než romantický. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)