Čtyři milenci

• Francie Happy Few (více)

Co jsou to zralé milostné vztahy? Dva páry se setkají a zamilují se do sebe. Po té, co se spolu snaží žít, se jeden druhému vzdálí a snaží uniknout ze situace. (Film Europe)

Tucne.prasa odpad!

Spoilery? Je mi až ľúto, že sa tie tety museli vyzliekať kvôli takej hovadine. Film sa pokúša o hlbokú myšlienku, ale dezorientovane, taký je scenár, roztrasená kamera, chovanie postáv aj herecné výkony. Skôr mi to pripadá, že niekto chcel mať holé baby vo filme a vymyslel k tomu kvázi artový scenár. A tej nahoty a sexu je tam zbytočne veľa, vlastne sa striedajú iba 2 typy scén: keď niekto s niekým sexuje, alebo keď niekto niečo nechápe. Prestrihy medzi nimi sú skokové a nezmyselné. Devy to ešte hrajú pomerne dobre, ale tie kamenné sochy samčekov bez emócií... Neviem. Potetovaný holobriadok by sa viac hodil na rolu vrátnika na štadióne no a snedý Cyrano nemal na viac, ako na predavača alabastrových sošiek pred pyramídami. Katastrofa. P.S. To je tak, keď niekto rozmýšľa pišulou a cikulou a nie hlavou - tisícročia skúseností, pretavené do morálnych (a náboženských) zásad sú predsa nanič - my si chceme užívať a všetko ide bokom, keď to tak cítime. Najväčšia sranda bola, keď to ženy chceli ukončiť, pretože im to ničilo životy, no muži nechápali, o čom hovoria - tí by najradšej v modeli pokračovali (ideálne s pridaním ďalších dvoch párov, predpokladám, čím by sa z toho stal úplný offroad 4x4...) ()

Vesecký

Slabší tři hvězdičky. Ohromně nepravděpodobný děj, i když je zde jistá idea, ne nepodobná hloupoučkým Výměnám manželek. Z nezávazného flirtu se stává jeden a záhy dva milenecké páry, které se sice nedohadují na pravidlech, ale dlouho je dodržují, než mezi dva najednou vletí ten třetí. Je to až poněkud přesexováno, řekl bych až na hranici porna. Co dělají děti zúčastbněných, když se jejich rodiče křížmo páří, to nevíme. Co se vlastně děje v hlavách zamilovaných, to se také nedozvíme, třebaže nakonec vítězí zvědavost, jak to ten můj dělá s tou druhou - a opačně. Zdá se, že to nakonec dopadne tak, že všichni zůstanou navzájem kamarádi - nebo se pletu? Jedna lesbická scéna to málem zvrhla ještě o další hvězdu níž. ()

slunicko2

Heterosexuální hrátky dvou párů mají své hranice a nemají budoucnost. Anebo ano? 1) Všichni jsou upřímní, nikdo nic netají ani nepředstírá. Ale některé situace si jenom s upřímností nevystačí. 2) 30letý přitažlivý Nicolas Duvauchelle (Vincent) je pro mě hlavním tahákem filmu. 45letý Roschdy Zem (Franck) marockého původu se kromě herectví věnuje režii a psaní scénářů. ()

mira007

Hřebejkova Svatá čtveřice je asi přesvědčivější film na téma dvou párů co si střihnou čtyřku, ale tady jsou zase hezčí herečky hlavně Elodie Bouchez aspoň. Celkem mám uznání za tu milostnou scénu v mouce, která je hodně odvážná a hraničí s pornem, ale jinak spíše vážný psychologický film než romantický. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)