Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

Flopik

Veľké sklamanie.Opäť film v ktorom je neskutočne zabitý potenciál.Po pravde čakal som že sa poseriem , no toto bolo slabé.Zľakol som sa raz a to vlka nie ducha alebo Čo to bola.Nevravím masky boli fakt dobré ale tak to zadupali do zeme že až.Lakačky vôbec nefungovali , mŕtva baletka ako je tu spomínané skoro nebola a aj keď bola, nebola použitá ako strašiak.Starenka spravená vynikajúco ale opäť snáď ani jedna scéna kde by vybafla.Koniec strašne sprostý teda ja som tomu vôbec nepochopil a čo so sa dočítal v diskusii tak ani tam nikto.Tak zhrnutie: Mohol by to byť skvelý horor , takto to ostáva v priemere.Husinu som mal na začiatku no keď som videl čo nás bude strašiť upokojil som sa. ()

MIMI.kry

Podle některých informací gotický horor, zklamal. Měla jsem od něho větší očekávání. Místy dobrá až čarokrásná atmosféra, prostředí, zajímavá snovost na úkor logiky. Málokdo film pochopil a některé věci, řeči, děje, chování postav si vyloženě protiřečí. Motivace k určitým činům jsou nevysvětlená, takže horor chvilkami nedává smysl. Jednání postav bylo většinou skutečně pouze a jedině hloupé, nejedná se o mnohovrstevný intelektuální film, například: okna jsou zabedněná, ještě překrytá hustou látkou, dům stojí uprostřed veliké zahrady na odlehlém místě a lupiči se bojí rozsvítit, aby na sebe neupozornili. Nebo: "Jestli nevylomíme dveře, nikdo nás tady v tom opuštěném stavení nikdy nenajde" ( přitom v domě leží v posledním patře stará žena v kómatu a lupiči v daném okamžiku ví, že za ní denně chodí ošetřovatelka,která nechává hlavní dveře otevřeny atd.). Pro koho je podobný místy nesmyslný, jindy nepochopitelný film vůbec natočený? Pro procento nadšenců, kterým se vejde do vkusu? Je škoda, že horor z dosluhujícího, kdysi bohatého domu s nostalgickou náladou dostatečně nevyužil svůj vizuální potenciál. Zombie baletky - dobrý nápad, ale velice podivné, zmatené až odfláknuté zpracování. Abych mnohé nevysvětlitelné chaotické události pobrala, musela bych si film pustit znovu a do toho se mi už věru nechce. Už pro to, že mně byly navíc mnohé scény odpudivé. Jak čtu komentáře ostatních, pro jiné to bylo zase příliš málo drsné. Film skoro nikdo zcela nepochopil a málokomu padl jako celek do noty, čemuž se vzhledem k nelogickému chování postav a přílišné surreálnosti ani nedivím. Já osobně své tři body dala právě pouze za to prostředí a zvláštní snové kouzlo, přestože ani s ním scénáristi nedokázali správně zacházet. ()

Game90

Babka v kóme a báchorka o poklade ktorý skrýva v dome. Mladá praktikantka sa vydáva s priateľmi na nočné hľadanie pokladu, avšak v dome ich čaká prekvapenie. Atmosféra a napätie ma dostalo. Ale bolo to celé dosť zapletené, vraždiace baletky ktoré usekali k smrti jedného z trojice ( niekedy mi to nedávalo zmysel). ()

KOZEL84

No bomba jak cyp.Stačí pár prokousnutých krčků a pidiúchylácké péra idú gore.Dva umělci si po megadebilní samoúčelné pičárně natočili další totalzero ke které by se opravdu sešla sešívačka,abych si oční víčka přirazil k čelu.Táhne se to jak vajčák a o čem to kurva jako bylo,bych neřek,kdyby mě podřezal.Do toho se tu z těch devadesáti něco děje sotva 20 minut.A to opravdu sotva!Rozhodně se ale od minula jedná o velký posun.Zatímco minule mi stačilo prvních 20 minut a vymrdej,tohodle sem prochrápal asi jen třetinu (to pak lekačky fungují jedna básen').Příště mi už bude stačit jen si projet pánů uměců filmografii a můžu se na to vysrat rovnou.Ještě že aspon' hudba ušla,protože i když se Mistrům nějaká scéna povede (tzn.vypadá celkem dobře),bude dřív ve Wimbledonu obecenstvo skandovat a dělat mexické vlny,než by ji tihle žaludi opatřili atmosférou. ()

hororwatch

Měl jsem obrovskou smůlu. Francouzskej film, německej dabing a titulky pro rekordmana v rychlosti čtení. Já je sice stíhal, ale některé věci si to chtělo vychutnat lépe. Hned na začátku po denní návštěvě toho domu jsem tak nějak začal odhadovat jak to bude a taky to tak zhruba bylo, přesto však ve výsledku to byl něčím originální film. Nejspíš formou sdělení příběhu. Barák byl moc hezkej v rámci žánru, atmosféra přesně taková, jaká se od podobného filmu očekává, jenom ta druhá část od první vraždy Bena to působí na mě rozpačitě. Rozhodně se z toho dalo vytřískat více strachu, trošku víc si pohrát s madame Jessel když už měli tak parádní model baráku. Ale tohle je problém vícero hororů dnešní doby. Jakoby se tvůrci báli nebo nechtěli chytnout to pořádně za koule a začít ždímat z diváka strach ve správnou chvíli. Podobných domů jsme viděli už více a u většiny z nich byl spíš problém, že akce bez pořádné zápletky, schopných herců a pořádné hudby(která není nic moc ani u tohoto filmu) byla žánrově zvládnuta mnohem lépe, ale působila dost infantilně a klasicky uječeně. Naopak tady nám film v půli ukazuje, že to nebude jen obyčejná klasická záležitost, ale příběh se nám rozvětvil do dvou linií, což mu sice sluší, ale jak se zdá, tak má za následek kromě zeslabení atmosféry ještě i sladkobolný happy end. Pořád si ale myslim po všech těch záporech, že má stále více kladů silnějších hodnot, než zápory. za mě silnější 3 -4* ()

Ben Nevis

Úvod se hrozně táhne: půl hodiny se dívám na sociální idylku o mladé empatické ošetřovatelce a jejím chudém příteli, kteří záhy neodolají možnosti přijít si zadarmo k hotovosti. A proč odkládat návštěvu strašidelného domu, když jsou zrovna dušičky? Film je jakoby poskládán z více žánrů a podle toho se mění i hudba. Nemůžu mu upřít originalitu, která je však zaplacena chybějící logikou. Popřípadě tam logika je, ale vyžaduje pozorné sledování. Například oči hrdiny hrají důležitou roli, ale nepostřehla jsem jakou přesně. Ve strašidelném domě neexistují žádná pravidla, proto nemůžeme tušit, co bude následovat v příští scéně. Na to se spoléhá i strašení. Sice jsem se bála, ale uvítala bych víc informací, třeba co to byly za bytosti (nějaký druh upíra). ()

drankeryth

Takto ma spravne gradovat film od zaciatku az do konca. Krasna kamera, ponure prostredie schatraleho domu a o tej starej zenskej ani nehovorim. Uz dlho som nevidel tak dobre natoceny film. Francuzi to jednoducho maju v krvi, uz som sa o tom presvedcil u inych filmov z tejto krajiny. Ani gore serepetickam sa clovek nevyhne, kde to troska okorenili vo filme, aby to nevyzeralo prilis sladko :) ()

Rathalos

Hmm,nebolo to zle,ale ani dobre,tazko to hodnotit,od hororu cakam nieco ine a tu som to nedostal,cize 3 hviezdicky,viac sa neda...:-) ()

Al44...

Jeden z mých nejočekávanějších filmů dopadl nakonec průměrně. Snímku nelze upřít naprosto perfektní atmosféru, zvukové efekty a nějaké ty gore efekty (některé scény jsou opravdu povedené). Nicméně příběh jako takový dost pokulhává. Co mi však vadilo nejvíce bylo to, že se postavy chovají naprosto nesmyslně a nelogicky. Samotný závěr filmu již jen vyšumí do ztracena. Zklamání... ()

helraiser

Tak nějak nevím co si mám o tomhle myslet. Livide je opravdu velice zvláštní horor, něco takového jsem už vážně dlouho neviděl. Má to atmosféru, nějaké to gore, takže pokud by šlo jen o toto tak by to bylo v pořádku, ale tak to bohužel není. Jde tu i o příběh, který je tak trošku jinej a zpracování které je no řekněme zvláštní a každého jistě nenadchne. V podstatě se jedná o kombinaci strašidelného domu, čarodějnici a phantasmu. Neurazí, nenadchne a pokud na to budete koukat jako na procházku strašidelným domem, kde čekáte strašidelné scény a nějaký to gore a hlavně vypnete mozek tak byste mohli být spokojeni. U mě čistej průměr, na kterej se určitě někdy podívam znovu. ()

Kadas97

Film som "pochopil" až keď sa mi poriadne rozležal v hlave. Po remeselnej stránke perfektné aj keď trošku neprehľadné. Záver strhujúci a ja som sa bavil. 6 z 10 ()

Pekisan

Prvu polovicu som si snazil zachovat optimizmus, ved francuzi to vedia. To, ze idu traja do domu v noci s jednou baterkou bolo prekvapujuce, na druhu stranu to musela byt baterka specialna, lebo dokazala uspesne osvietit aj cestu 2-3metre vzadu (vid opacnym smerom ako svietila). Ten praavy masaker vsak nastal, ked nastal...ten masaker. Najlepsie asi bolo uplne nahodne umieranie a ozivovanie priser celkom bez pravidiel ako sa komu hodilo. Najviac asi reziserom. Poeticky koniec bol fajn, ale mna uz povzniest nestihol. ()

Vabr odpad!

Dobře, čekal jsem normální napínavé béčko s trochou strašidelné a tajuplné atmosféry, kdy se partička mladých dospělí vloupá ke stařence pro poklad, ale v domě se budou dít podivné a děsivé věci, takže na hrdiny číhá smrt. Ano, smrt na ně číhala, ale v úplně jiné podobě než měla! Nemusím francouzské horory, protože jsou strašně divně poskládané, sestříhané a mají v sobě takovou jedinečnou zmatenost a podivnost. Prvek fantasy tu byl mimo už úplně. Usínal jsem u toho a nic jsem nepochopil. Snažilo se to být asi chytré, ale spíš se to ukázalo být slátaninou. Děsné zklamání. Kouknu od nich jen na Uvnitř a s jejich tvorbou pak končím. Vyhodnocení: Mít pečovatelku, která promluví za hodinu tak max 2 věty, bych fakt mít nechtěl. To se radši od toho přístroje odpojím. ()

Di Tecka

Konečně počin, který mě udržel v napětí. Jen se v něm mírně ztrácím. K té páté hvězdičce mi tam chybí nějaké vysvětlení. ()

vlado90

Tak podla niektorych komentov som cakal nieco lepsie, malo to dost pomaly rozbeh ale aj pribeh nebol velmi dobry no vleke plus davam domu ten vyzeral uplne dokonale isiel s neho strach s kazdeho miesta. Co sa tyka masiek tiez boli celkom desive. A sklamal ma hlavne koniec ak som to dobre pochopil. :) No na jedno pozretie sa to da. ()

Smerfetka88

Zprvu jsem váhala nad počtem hvězd a byla rozhodnutá dát 3*. Pak jsem se ale rozhodla dát 4*, ale to jen v rámci tohoto žánru. Přispěla k tomu stopáž filmu, která byla tak akorát a zbytečně nenatahovaná, zajímavé téma, některé napínavé nebo zajímavé momenty ve filmu a hlavně fakt, že Willa nakonec zamordovali. Na to jsem čekala od zhruba 20 minuty filmu! ()

Miagy

Originálny námet, originálne baletky - upírky. Dej je však príliš zmetený, divoký, človek sa mierne stratí. PLUS: upírska téma, prostredie domu, krvavé scény, dosť napätých scén, celková atmosféra. MINUS: slabšia myšlienka, nudná trojica "zlodejov" Celkovo pekné 3*. ()