Lucy získá práci pečovatelky ve starém zpustlém domě u paní Jessel, která je v kómatu. Poté, co se doslechne, že by dům mohl ukrývat poklad, rozhodne se jej s kamarády prozkoumat v naději, že poklad naleznou. Tím se však započne série nevysvětlitelných událostí, které Lucy navždy změní. (Caminzind)

Alouette

Nečetl jsem ani písmenko o tomhle filmu a čekal jsem něco jako Uvnitř (2007) od stejné režisérské dvojce. Ale bum! Je to úplně jiný masakr, ale pořádný! Opravdu povedená směs hororových žánrů. Jen škoda, že mládežníků nešlo do domu víc. Bylo trochu málo mordů. Ovšem dokonalých, jak už jsme viděli ve filmu Uvnitř. Ani oblíbené nůžky nechyběly. ()

Tormentor665

No musím říci, že nápad je zajímavý a minimálně prostřední půlhodinka skutečně děsivá. Škoda, že ty hlavní surreálné nápady trochu ztrácí tempo a působí křečovitě. Jinak ale zklamaný nejsem, na Inside to nemá, ovšem tvůrci mohou mít hlavu vztyčenou. ()

ANTYCHRYST

Galerie k filmu vypadá hodně slibně, ale skutečnost už trošku pokulhává. Čarodějnice docela ujde a občas i nějaká krvavá scénka se tam najde, ale celé to nedává moc smysl Zejména ke konci to je čistá slátanina. 30 % Strachu se u tohoto bijáku rozhodně nedočkáte. ()

BodlinkaV

Začátek filmu byl táhlý, s několika napínavými chvilkami, rozjíždělo se to dobře. Druhá třetina filmu - výprava za pokladem - už byla logiku postrádající (herci mi začali připadat vážně nesympatičtí), ale jinak vcelku napínavá. Zbytek filmu bohužel děs a bída. Závěrečná část nebyla ani tak originální, jako spíš směšná a trochu trapná. Škoda, film byl pro mě velké zklamání - vizuálně byl film zajímavý, nepostrádal děsivé a skutečně hororové prvky, ale jinak takové "bodání nůžkami" do prázdna. ()

Bube1

Zvláštní počin... Bustillo a Maury umějí perfektně pracovat s atmosférou, což dokazuje prostřední haunting část v prostorách pekelně děsivého domu podkreslená skvělou hudbou. Naproti tomu nám však předhodili ploché postavy a až přehnaně fantazijní nebo spíše ''snové'' zpracování. Zhruba do tří čtvrtin filmu mi to až tak nevadilo. Prostě jsem si užíval jízdu plnou hrůzy a fungujících lekaček, ale jak se blížil konec, už to přestalo dávat smysl. Je tu až příliš mnoho nevysvětlených věcí, a i když je to někdy funkční, tady už to bylo přes čáru. Takže nakonec 3 hvězdy. ()

Knor

Opravdu velmi zvláštní horor. Nejde to ani nikam pořádně zařadit. Příběh je prostinkej a první polovina je spíš rozjížděcí nebo spíš příprava na druhou polovinu, která je spíš skoro až surealistická, plná děsivých výjevů. Temná a krvavá noční můra, to je podle mě asi nejvýstižnější. Tenhle horor je netradiční, určitě nesedne spousty lidem. Mě se to líbilo, Bustillo-Maury je originální hororový duo tvůrců, který mají v tomhle žánru co říct. To se cení asi nejvíc. ()

intro

Tak trochu divný horor, fantasy a duchařina v jednom. Šílenci Bustillo a Maury prostě netočí jen tak nějaké obyčejné filmy. Na Inside to sice nemá, ale i tak se jedná o docela vydařený dílo. A znovu se tu objevují scénky s nůžkami. Brrrrrrr ()

FandaHoffman

Ten vizuál byl vyloženě nádhernej a sem tam nějaká část byla dost dobrá a chvílema jsem si už říkal, že konečně vysvětlí o co tam jde. Krvavé scény byly fine, ale po "Uvnitř" jsem čekal o trochu víc. Vysvětlili to úplně? Moc teda ne. Čekal jsem obrovský trhák, ale byl jsem docela zklamáný. Plus prvních asi 40 minut byla děsná nuda. Nakonec jsem zjistil, že to byli zřejmě upíří a za to bych si dal bod! :) 5/10 ()

petrik11

Zo začiatku sa mi to vcelku pozdávalo, ale ako plynul dej, pozeralo sa mi čoraz ťažšie. Vyfržal som, ale nikomu by som už tento "horor" neodporučil. A to prevtelenie, xujovyyna. ()

MaxForValue

Divácky úspech či neúspech Lividu v plnej miere závisí od toho, ako divák prijme či neprijme tunajšiu mytológiu. Livide pripomína strom s jeho rozbiehajúcimi sa koreňmi, podobne aj autori predkladajú ďalšie a ďalšie odbočky, ktoré (ne)objasňujú celý film. Mňa každopádne nepresvedčili. ()

Sticks

Väčší krok lepším smerom od Inside je patrný. Miesto krvi a násilia až nechutne žalúdka zdvíhajúc je tu pozor(!) krok k atmosfére, lepšej technickej stránke a k príbehu. Však sa na to aj lepšie pozerá a prakticky v 3/4 štvrtinách filmu si u mňa drží Livide známku 80percetnú. Vytknúť sa mi len žiada prílišnú konverzáciu v bare, ktorá bola dosť zbytočná (rovnako ako dievča na bicykli). Po zmiznutí Bena však ide film scenáristicky dole vodou, napätie sa stráca, nápady na oživenie dochádzajú. Avšak nie je to až tak hrozivé, keďže tvorcovia aspoň použili to, čo im vychádzalo v minulom projekte. Rozuzlenie som vnímal už len na pol oka. Čo ma mrzí je nevyužitie hororového potenciálu Béatrice Dalle. Nakoniec ,,len´´ 7/10. (videné v nem. db) ()

ShortyIC

Tí, ktorí si cez film kladú otázky "Prečo? Ako? Kto?...." se*te na logiku filmu, užívajte si fakt luxusné lekačky, kvalitnú atmosféru a fajn napätie... ()

Zoltar78

Ponurý starý dům / stará žena nehybně ležící s kyslíkovou maskou / nemrtvá baletka se sešitými očními víčky / panenky a bizardní vycpaná stvoření nečekaně otáčející hlavou... a nůžky (už nemám pochyb, že pánové Bustillo a Maury nemají oblíbenější rekvizity :-)). Nemohu říct, že bych všemu rozuměl, ale trápit se tím nehodlám. Mám pro tenhle typ filmů slabost a za mě tedy velká spokojenost! ()

jokino

Za mňa celková spokojnosť. Malo to svoje chyby, to áno, ale bolo to atmosferické, temné, chladné, znepokojivé, ponuré, slušne krvavé, príbeh na pozadí ostal nevysvetlený a tajomný, masky veľmi dobré, celé netradične poňaté.. Akurát mi vadil vlečúci sa začiatok a občasne trochu až "temne rozprávkové" sekvencie. V 1 chvíli to malo správnu temnú gradujúcu atmosféru / intenzitu, no v ďalšej prišlo akoby "uvolnenie" deja a strácalo to drive. Ale inak, fajn.. ()

Nikolas__

No tak abych nezněl moc sklesle, i když teď mírně jsem, protože Livide nebylo delší :( opravdu ! někdo by mohl tvrdit že delší stopáž by filmu škodila, já bych to přesněji lépe rozfázoval. Přijde mi že se přijde, začne krvácet a "odejde", i když samozřejmě v tomto případě se na konci přímo neodejde nýbrž něco lepšího. Achjo já bych tak rád napsal tuhle recenzi v duchu toho filmu, ale ne, přeci jen zas takový bizár to není a popravdě nerozumím těm ohlasům kteří tvrdí že jde o něco výjimečného nebo VELMI nevídaného. Myslím si totiž, že i když tenhle snímek rozhodně není napsán nějak šablonovitě, se zajetými formulemi a tak dále, pořád to není něco co by mě svojí prapodivností vyvedlo z míry. Pokud se nepletu, tak toto francouzské režijní duo má za sebou jako poslední kousek film Inside, což je větší peklíčko (co se týče intenzity a míry znepokojení, v tomhle případě asi spíše znechucení) které hrálo opravdu hlavně na tu realistickou zápletku, pozici "nejhrozivějšího filmu roku 2007", depresivní postavy a nepříjemnou atmosféru, kdežto Livide mi přišlo snad úplně jiné. Kompletně se tu bortí jakási realističnost, což je naschvál a je to logické protože to je (byla ?) duchařina, kde se děje strašidelných věcí o sto šest. Navíc tak úplně nechápu nářky nad tím, že to není podobné jak režisérská práce předchozí, však by se jen opakovali. Nicméně díky tomu mě skrz na skrz ihned probodlo spíše mírně znepokojivá atmosféra, postupně na tom přidá špinavý dům plný strastí a neštěstí (uh), na druhou stranu je to vše podkreslené docela podmanivou hudbou a co je hlavní, výbornou kamerou. Opravdu, na ten film se krásně dívá a to je podle mě u hororu docela dosti důležitá věc. Gore není úplně to, oč tu podle mě běží ( i přestože jedna pasáž u konce filmu působí jako přehlídka krvavých scén, taková atrakce pro fanoušky splatterů), navíc to není nějak přehnaně brutální, nic co by podle mě žánrový divák nezvládnul a i přesto bylo vynikající. Fakt když už tam ty scény jsou, třebaže k samotnému ději nic moc nepřináší, jsou skvělé. Navíc se tu, což i když to tak nezní, je velice vzácné, perfektně kombinuje děsivá temná scéna s prvky těch scén krvavých. Skloubit tyto věci aby to nepůsobilo nuceně je moc hezké a tady to troufám si říct fungovalo. Konečně nějaký film který se vás nebojí zároveň zděsit, zhnusit a zároveň uchvátit. A to nejenom tou kamerou. Prostě krásně natočená, ne vyloženě surrealistická, spíš podivná duchařská hříčka. Příběh je jednoduchej ale dobrej, navíc ho hrajou kvalitní herci a ta francouzština tomu opravdu dodává na atmosféře :D. Teď k těm nepříjemnostem. Nejsem si tak úplně jistý jestli jsem zmiňoval to fázování, ale mohlo tam toho být více, ne nutně aby to bylo delší, ale mohlo tam těch šíleností být prostě početně více. Postavy byly fajn, ten snímek nějak výrazně lépe napsané borce na porážku nepotřeboval, ale chápete, mohly být zajímavější. Hlavní postava asi okay, hudba okay. Temná atmosféra fajn, akorát pár scén v závěru děsivých přímo nebylo, škoda to bylo především kvůli tomu jak výživné a co se týče práce se zvukem perfektně zpracované pasáže tomu předcházeli. Tohle mohlo být jiné, tamto taky. Ale co, mně se to brutálně líbilo, takže i když jsem si na pár věcí postěžoval, někdy si to pustím znovu, možná názor doplním, možná ne. 75% () (méně) (více)

Naghavi

"Co to, kurva, bylo?!" ...To je naprosto trefná otázka...Směsice různých žánrů působila místy nerozumně, nicméně koukat se na to dalo... ()

Venceslao90

Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdama, ale nakonec dám jen 2. Ze začátku to vypadalo fakt zajímavě, ale skončilo to jako docela slušná blbost. Příběh je velmi slušný (na horor), ale zase je na druhou stranu podáván takovou zvláštní formou a spousta věcí v něm není vysvětlených a vy se můžete jen dohadovat jak to autoři mysleli. No a ten podivný závěr mi tam taky zrovna moc neseděl. Pro mě zklamání. 2,5 * ()

st4nford

Od pánů režisérů jsem čekal víc..po vydařeném Inside. Tohle bylo slabší, ale má to zajímavou atmosféru. Druhou polovinu filmu jsem nepochopil. ()