poster

Život v jednom dni

 • USA

  Life in a Day

Dokumentární / Drama

USA, 2011, 95 min

Producenti:

Liza Marshall

Střih:

Joe Walker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iHyik
  ***

  Tomuto filmu, či spíše projektu, jsem silně fandil už jenom kvůli tomu skvělému nápadu, že každý z nás může být součástí něčeho "tak velkého". Přesto ale musím říct, že po obsahové stránce a vůbec celkovým provedením mě tento život v jednom dni - v hodině a půl - docela nudil. Chytrý nápad, pokulhávající ztvárnění.(14.7.2011)

 • Revivup
  *****

  Neopakovatelná změť záběrů a příběh. Dokument zabíhá do mnoha témat, do lidských problémů, radostí, návyků a nejobdivuhodnější je ta pestrost. Pestrost, která není jen iluze vytvořená tímto dílem, ale pestrost, jíž překypuje celý svět. V jednu chvíli se díváte na zabezpečenou americkou rodinu žijící v hezky vybaveném bungalovu a v příštím okamžiku už sledujete záběry z chudých, přelidněných částí jižní Asie, kde lidé žijí v chatrčích a živí se zastaralou metodou zemědělství. Čím více kontrastů mi tento amatérský dokument naskytl, tím více jsem si uvědomoval, jak obrovská je lidská civilizace, jak se rozpíná do všech koutů světa a jak nemožné je poznat za krátký lidský život všechny kultury, všechna náboženství, všechny krajiny a... lidstvo samotné.(5.5.2011)

 • mcb
  ****

  Nic zajímavého pod sluncem. Ale na druhou stranu - jako pokus co nejkomplexněji zachytit život lidských bytostí na této planetě je to vlastně dokonalý počin, jehož koncept se dá bohužel ale velmi snadno sestřelit. Směs roztomilých, vlezlých a ničím výjimečných záběrů sice zavání prvoplánovostí na sto honů, ale jak lépe si jimi nechat strhnout než v tomto chytře sestříhaném videu, jehož hudební složka dokáže zdatně vyvolat závan emočního, snad i existenciálního zážitku? To se myslím Životu v jednom dni daří velmi dobře, i když někdy až moc samoúčelně a povrchně nastiňuje různé společenské a národnostní rozdíly. To bohužel ani v tak "všeobsažném" díle pojmout nejde.(2.11.2011)

 • E lan
  ****

  Příjemné, originální, působivé, plné skvělé hudby, všeobecně dobře vybraných videí. Několik scén je opravdu dech beroucích, především díky tomu, že se skutečně staly. Navíc se jedná o dokument, po jehož shlédnutí budete ještě nějakou tu chvilku přemýšlet (o čem jiném než o životě). Příjemné vytržení z filmové průměrnosti a povrchnosti:-)(6.7.2011)

 • Vančura
  ***

  Viděno na YouTube. Ech, co k tomu říct? Osobně jsem se dost nudil, většina videí je strašně o ničem a celý ten projekt je jedno velké vítězství - a oslava - banálnosti. Ano, BANÁLNÍ, to je to slovo, které se mi po většinu doby při sledování honilo hlavou. Banální, jak jen mohou naše životy být a jaké ostatně po většinu dní v roce i jsou - a přesně takový je Life in a Day. Místy je to občas zajímavé, místy až kýčovitě patetické, někdy i trochu nechutné, ale většinou jen zoufale nudné až trapné, jak už to tak u amatérského videa z principu bývá. Jít na to do kina jako na film? Nikdy. Osobně preferuju trochu jiný druh amatérského videa, jestli mi rozumíte.(2.11.2011)

 • - Do celovečerního filmu byl z celého světa vybrán také jeden český videoklip kameramana a střihače Sergeje Kondakova, který zachycuje narození žirafího mláděte v Zoo Praha. (thecentre)

 • - Do experimentu se aktivně zapojili i čeští uživatelé, kteří celkem poslali 472 příspěvků a předstihli tak i země, jako je Indonésie, Čína nebo z evropských zemí Maďarsko. (thecentre)

 • - Producentom filmu bol známy režisér Ridley Scott. (lilina133)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace