poster

GANTZ

Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2010, 150 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsuki
  ****

  V zásadě se mi film líbil. Problém byl jen v tom, že pokud člověk předtím viděl původnější anime (případně pokud četl mangu - což sice není můj případ, ale dá se to předpokládat), tak se neubrání srovnání a nedokáže přehlédnout určité nedostatky. Anime bylo nehorázně kruté. Něco tak krvavého s dlouhými scénami, které znázorňovaly táhlé utrpení, jsem předtím neviděla a je zajímavé, že i když oběcně takové věci nemusím, tenhle styl dělá zkrátka z GANTZ to, co to má být. Takže vidět po anime tento film pro mě bylo trochu zklamání, protože ona "krutost" byla snížena na minimum, běžné pro jakékoliv jiné akční krváky. Dějově originalita sice zůstává, ale forma pro mě byla chabá. Když si například vzpomenu na táhlý boj Nišiho o život (což bylo uvěřitelné vzhledem k tomu, jak dlouho se ve "hře" dokázal udržet), byla jeho poměrně rychlá smrt ve filmu spíše směšná. Je sice jasné, že do filmu nelze vložit vše ze seriálu, protože pro to časově zkrátka není prostor, ale i když byl děj ochuzen délkou, mohli tvůrci aspoň po vzoru předlohy trochu přitlačit na pilu (i ta silnější sexualita tomu trošku chyběla). Na druhou stranu, Matsuyama byl v roli Katóa jako obvykle výbornou volbou. A herecky docela překvapil i Ninomiya (dřív jsem ho znala pouze jako zpěváka). Konec filmu dokázal navnadit na další díl, přestože se jedná o další vybočení z anime děje (nic takového tam nebylo). Tak uvidíme, jaké bude pokračování. Myslím, že se dá předpokládat, že to hodnocením vytáhne o trošku výše. ~(3,8)~(16.10.2011)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný sci-fi film. Má vydarený príbeh o dvojici mladíkov, ktorí pri snahe zachrániť muža pred smrťou v koľajisku sami skončia pred prichádzajúcim metrom, lenže miesto očakávaného konca sa spolu s ďalšími ľuďmi ocitnú v zvláštnej miestnosti, z ktorej niet úniku a navyše je tu tajomná guľa, ktorá im dáva príkazy. A tak sa postupne dozvedajú nielen všetky dôležité pravidlá, no hlavne si uvedomujú, že sa stali súčasťou podivného konfliktu, z ktorého sa nemusia vrátiť živí. Spracovanie sa mi páči, na moje prekvapenie sa film vôbec niečím nezdržiava a tak už po chvíli sa postavy ocitnú v tajomnej miestnosti a začne sa hlavný dej. Tu už nie je problém vytvoriť si vzťah k jednotlivým dôležitým postavám a určite musím pochváliť hlavne pomerne nepredvídateľný dej, ktorý mi sadol, takže behom tej vyše dvojhodinovej dĺžky ma to bavilo prakticky po celý čas a síce tá civilná línia mimo akcie možno mohla byť ešte o niečo zaujímavejšia, ani toto nie je zlé a minimálne ten vzťah so spolužiačkou sa mi skutočne páčil. Samozrejme oceňujem aj celkovú mytológiu s mnohými výbornými prvkami a zaujímavo na mňa pôsobí aj toto dosť protikladné prevedenie, keďže často to pôsobí tak detsky naivne, no len tým správnym spôsobom, aby následne prišlo niečo dosť nekompromisné a drsné. Takže tu sa je rozhodne na čo pozerať. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou dosť spokojný. Sú tu síce len tri akčné sekvencie, ale zase všetky sú dosť dlhé, takže aj tak zaberajú slušnú časť filmu. Všetky sú veľmi dobre natočené, rozmanité a síce ma predsa len trochu mrzí, že postavy často konajú dosť nelogicky, keďže v prípade potreby málokedy použijú zbraň, ktorou pritom kľudne aj mieria na blízky cieľ, čo mi tu už prišlo dosť prehnané, ale aj tak mi prišli dosť zaujímavé a nadmieru zábavné, na čom má veľký podiel aj skvelý výber záporákov, obzvlášť pri prvých dvoch akciách. A pochvalu si zaslúži aj humor, zase až tak moc ho tu nie je, ale keď sa už nájde, takmer vždy sa vydarí. Herecké obsadenie je na tom dobre, tvoria ho hlavne samí mladí herci, čo mi ale v tomto prípade vôbec neprekáža, sympatický hlavný hrdina, jeho veľmi príjemná priateľka, ale aj zvyšné výrazné postavy mi prišli úplne ideálne. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, niečo sa ešte určite dalo doladiť, ale vizuálna stránka sa vydarila, či už kamera, chválim výber lokácií, ale aj efekty, no sadlo mi to aj celkovo. Takže určite to nie je žiadny klenot, ale aj tak mi Gantz príde, ako veľmi slušný film, ktorý je po všetkých stránkach výrazne nadpriemerný a dá sa pozrieť aj viackrát. 77%(13.4.2014)

 • Bay_watch
  *

  Gantz je typický příklad zmrvené adaptace mangy. Přitom tvůrcům hrálo prakticky vše do karet. Vybrali si jednu z nejoblíbenějších sérií, jejíž koncept a děj by se dal nejblíže přirovnat k Mužům v černém nebo RIPD, zatímco tady je to všechno ještě tak 10-krát bizarnější a s tunou explicitního násilí, nahoty a sexuálních narážek okolo... Takže čistá japonská paráda, žeo. Všichni jsme se těšili, až se to všechno pořádně rozpohybuje. (A nemyslím tím jen kozy Kishimoto.) Bohužel tady vaz filmařům zlomily chyby, které jsou u takovýchto pokusů až velmi časté, a proto se divím, že se stále opakují. Tím myslím zejména špatné časové rozvržení, přílišnou doslovnost, snahu mít tam všechno a lpění na věcech, které jsou sice v komiksu zábavné a mohou tam působit hrozně cool, jenže na celuloidu zkrátka a jednoduše nefungují a strašně bijí do očí. Nakonec tedy dvě hodiny sledujete film, ve kterém skupinka ubulených Japonců v úchylném černém latexu pobíhá po levných kulisách a neúspěšně se snaží předstírat boj s hrozně (pozor, neplést s "hrozivě") vypadajícími vesmírnými monstry, přičemž vy si jen celou dobu nevěřícně pokládáte otázku "Jak sakra dokážou nad těma potvorama pořád vyhrávat?! Vždyť jsou to všichni retardi!" A pomalu se vám z toho všeho dělá nevolno a cítíte se trapně, protože to ti herci a režisér berou tak zkurveně vážně!(22.4.2014)

 • Natascha
  ***

  1. část doplácí na snahu se v některých prvcích doslovně držet předlohy (kterou je stejnojmenné anime a především manga, tam ale můžu těžko srovnávat, jelikož jsem jí téměř netknutá), ale zároveň tyto prvky z nedostatku času nepřiměřeně zkracovat. Tzn. většina hlavních emzáků se objeví a bojuje se s nimi, ale boje jsou dost krátké, rozhodně mnohem méně napínavé než právě v anime a působí jako povinné zastávky v ději, navíc docela často trpí klasickým problémem mnoha japonských filmů – nepříliš dokonalými triky. Mnoho prostoru se kvůli tomu ale nevěnuje ani pasážím, ve kterých postavy dočasně propuštěné ze služeb černé koule Gantz snaží žít své životy s ohledem na to, že kdykoliv mohou být opět povolání do boje. Nejvíc uspěchaností trpí přeměna hlavního hrdiny Kurona Kei na akčního hrdinu, která takto zkratkovitě podaná naprosto nedává smysl. Bohužel se to taky bere celé až moc vážně. Potěší aspoň některé lehounce lechtivé okamžiky, které samozřejmě kvůli ratingu musely nahradit sexuální otevřenost z anime a mangy. Překvapivě násilné je to ale stále celkem dost, takže počet obětí hrátek černé koule stoupá, postavy přicházejí o končetiny a ani hlavní postavy nemají přežití jisté (tady jsou ale novinkou, kterou Gantz nabízí za získání 100 bodů, otevřena vrátka k druhému dílu a k údajnému odlišnému zakončení). Velké plus za sexy černé kožené oblečky, které byly rajcovní už v anime, ale na lidech z masa a kostí vypadají přece jen ještě lépe:)(14.2.2011)

 • kaylin
  **

  Manga "Gantz" mě celkem úspěšně dostala a já jsem byl hodně zvědavý na to, jaké je její hrané provedení. Musím říct, že hrané verze mangy nejsou úplně to, co bych si představoval, "Death Note" budiž důkazem, ale může to mít zajímavé prvky. Vzhledem k tomu, že manga staví na sci-fi příběhu a nepokrytém násilí, objevuje se zde nahota celkem názorná, byl jsem zvědavý, jak to bude zachyceno ve filmu. Pravděpodobně se jedná o japonskou áčkovou produkci, protože tohle provedení je neskutečně sterilní a už od začátku je docela jasné, že to rozhodně nebude tak béčkové, jak byste chtěli. Ve srovnání s předlohou je tohle skutečně sterilní podívaná, i když by se to při některých krvavých explozích nezdálo. A nezapomeňte, když zvracíte, dejte si ruku před pusu.(20.1.2014)

 • - Natáčení trvalo pět měsíců, přičemž byl snímek natočen i s jeho pokračováním GANTZ: Perfect Answer (2011). (dawe04)

 • - Film je volně natočen na motivy stejnojmenné mangy Hiroyi Oky a anime Ichira Itany. Od původních titulů se však v některých ohledech liší. Zatímco v manze i anime byly hlavní postavy středoškoláky, ve filmu jsou již na vysoké. (dawe04)