Ve spánku

Před rokem ztratila Sarah syna a stále se nemůže zbavit bolestných vzpomínek na něj. Jedné noci pak srazí mladíka Arhura, který jí jejího chlapce velmi připomíná. Zdá se, že ho pronásleduje záhadný útočník, a tak se Sarah rozhodne pomoci mu. Ale věci nejsou, jak se zdají, a setkání s Arthurem ji může ohrozit. Když si to však Sarah uvědomí, je už příliš pozdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ecceHOMMO

Francúzi opäť raz ukázali, že točiť rozhodne vedia a triller je jasnou ukážkou v akom svete žijeme, aké veci sa okolo nás dejú a ako mrazivo to môže skončiť........ ()

viperDavid

Musim rict, ze se mi to zas tak moc nelibilo. Krom brutality tak nebylo nic prekvapujiciho a i dej se odehraval tak jak jsem ocekaval. Pravda konec byl trosku prekvapenim, ale mrzi me, ze horory uz nejsou co byvavali. 2* ()

oveckaoa

Francouzi opět překvapují a bodují. Nebýt zbytečného začátku (něco podobné jako v Pádu Do Tmy ta nehoda) je to parádní horor a thriller. Docela se my líbilo i to přepínání dějů i gore ujde. Jen nečekejte nějaké extra masakry typu Noci S Nabroušenou Břitvou. Pointa je taky dobrá a celkově mě ten film hodně bavil. ()

Blue.Poison

Myšlenku i atmosféru to mělo poměrně dobrou, ale její provedení se už příliš nepovedlo. Inu je to francouzské... Tento motiv "překvapení" je vcelku ohraný a jakmile není alespoň úderný, je to průšvih. A tady to průšvih byl. Také kvůli špatně zpřeházenému sledu událostí, který zde byl v podstatě zbytečný. Na výsledný dojem z filmu nemá žádný dopad, protože pointa je vychrlena zbytečně brzy. Pak už jen čekáte, jaká pecka tedy přijde nakonec...a ono nepřijde nic. Když už se hýbe s časovou osou, tak cíleně. Pak si také neodpustím poznámku k úvodní scéně se smrtí syna. Proč? To potřebovali doplnit stopáž o deset minut? ()

Danny F.

Ne, ne a ne. Od zjištění kdo je vlastně vrah se film nezdá být už tak tajuplný. Vraždy ve spánku jsou celkem dobré a film by dostal vyšší hodnocení nebýt prozrazení onoho vraha. Škoda, ale nebylo to nejhorší. 55% ()

ghatos

Poměrně nelogické, zvláštní, úsporné a stylové. Není to žádný brutál, sází to na pocity. Horší průměr...57%. ()

Teabag

Asi jsem nějaký rozmlsaný, ale Dans Ton Sommeil mě moc nenadchnul. Flashbackový způsob vyprávění mi nesedl, páč beztak bylo jasné, o co tam jde. Možná jsem jen jaksi podvědomě očekával hlubší pointu, ale ta se nedostavila. Ale nechci tenhle snímek úplně sepsout. Má i světlá (tedy hororově tmavá) místa a Arthurovi bych po celou dobu nejraději dal pár dobře mířených přes hubu. I to se musí nakonec ocenit. ()

Disease

Příjemná francouzská záležitost, relativně umírněná ve srovnání s tvorbou poslední doby (Martyrs, Inside, Ils...). Psychologie postav sice jako z učebnice, ale aspoň celkem logické jednání. ()

J*A*M*A*L

Příběhově zajímavý thriller, který působí čistě průměrně. Takový spíše smutné romantické drama s prvky násilí, působící chladně a prázdně. Příběhově skvělé, žádné klišé opravdu originál, ale nuda. Dost solidní nuda bez čehokoli. Hlavní hrdinka nesympatická, vedlejší "hrdina" prázdný, negativní mladík bez jakékoli pozitivní stránky. Čistě průměrný snímek, který na mě nezapůsobil ani negativně, ani pozitivně. ()

sona123

Thriller, který nabízí pár čekaných a pár nečekaných zvratů. Nebojí se nechutností, je typicky francouzský (méně se mluví a víc se ukazuje, záběry kamery kloužou po místnost, atmosféra hraje prim). Je ve stylu béčkových hororů (námět), ale liší se zpracováním, a tudíž není béčkový. Tak trochu jiný film, jehož hodnota je právě v té jinakosti. ()

Ronaldo79

Na Francouze slabý film, který měl možnost být zapamatování hodný, ale to by nesměl přijít zvrat( který jsem odhalil hned na začátku), film pak naprosto zpomalý, nastolené tempo a atmosféra z prvních 40 minut zmizí a čeká se jen na konec, který také nepřinese nic zajímavého. Potěší snad jen vrahův flashback, po kterém následuje výše zmíněný zvrat. 6/10* ()

Silviaxx

Úha, tak Francúzsko nadmieru prekvapilo. V prvom rade chcem oceniť spracovanie filmu, v ktorom sa celá pravda odkrýva až v priebehu stopáže a sprvu ani nebolo jasné, kto je ten kladný a kto záporák - retrospektívne objasnenia prichádzali práve v správnych momentoch a vrhali záblesky svetla na celú situáciu, čo pôsobilo až mrazivo a šokujúco. Druhá vec, ktorú vysoko oceňujem je veľmi zaujímavá až rozporuplná postava Arthura - v istých momentoch nesmierne chladnokrvný v iných bažiaci po uznaní, blízkosti a láske druhej osoby, ale čo je podstatné vo vnútri absolútne zbabelý a úbohý. Vzťahy a charaktery postáv sú skvele vykryštalizované (najmä teda postava Arthura, ktorá je v mojich očiach nosnou postavou diela) a celkovo snímok naberá zaujímavé smery a grády. Ešte jedno malé, bezvýznamné +, a to za trefný názov!! ()

Illy

Taková průměrná francouzská jednohubka, ve které jsou "nečekané" zvraty očekávané a bez překvapení. Jen jsem čekal kdy mladej vojede tu vysušenou brécu, která to ale furt v měla sobě. Snad příště. ()

johnymdoe

Když si film hraje s divákem kdo je/kdo není vrah a když je to člověku od první minuty i tak jasné a stejně tak ví jak celý film dopadne...Tak je to prostě nuda a to nezachrání ani dlouhé(kvalitní) záběry a dobré herecké výkony. Jinak nudit se u filmu co má hodinu a patnáct minut je nepřijatelné snad pro žádného diváka. Pro mě tím pádem daleko pod průměrem. 30% je odpovídající, dvě hvězdy jen z nouze místního možného hodnocení. ()

dawe787

Pokud máte rádi podřezávaní lidí včetně dětí nějakým magorem, tak se Vám to bude líbit. Tady mě zklamalo, že tento thriller je v podstatě silně dramatický a kdo vydrží do konce, tak pochopí, komu scénarista fandil. Neříkám, že vše musí končit jako pohádka se šťastným koncem, ale přece jen špetku spravedlnosti by to chtělo. Možná si chtěli tvůrci ponechat cestičku pro druhý díl. ()

mourinho

Zpočátku jsem pociťoval malinké rozpaky, hlavní hrdinka mi nepřišla moc sympatická, ovšem ten zásadní dějový zvrat mě přikoval k obrazovce a hodnocení vytáhl na velmi silné čtyři hvězdy. Navíc v okamžiku, kdy divák zjistí s kým má tu čest film razantně přitlačí na pilu co do brutality, no a závěr, ten je přesně takový, jaký si u těchto snímků představuji. ()

Hapretor

Tohle horor? Ani omylem! Tohle dobrý thriller? Ani omylem. Taková tragykomedie na zabití času. Jediné pozitivum snímku je ponaučení: nikdy neber stopaře do svého domu! - ( Roadův dodatek: ani když ho přejedeš! ). ()

Heroine odpad!

Dvě slova: předvídatelné a nudné. Věděla jsem přesně kdy se co stane, a překvapení nepřišlo ani jedno. K tomu trochu ohavné obsazení, a hlavně jedna velká nuda. ()