Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mimořádný úspěch české filmové pohádky Princezna ze mlejna inspiroval tvůrce k pokračování půvabného pohádkového příběhu, a tak vznikla Princezna ze mlejna II. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi, který si na půvabnou Elišku nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem vymyslí lest a Jindřicha pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla - čertík s vodníkem a ti určitě Elišce pomohou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pokračování Princezny ze mlejna 2 bylo méně povedenější než jednička a to mluvím o filmu. Obecně si tam smrt podávala ruce s potoky krve, hlavně ve druhé polovině. Otázkou pak je, zda po klidné a milé jedničce je druhý díl stejně vhodný pro děti. A jestli je také stejně zaujal. Ale to ponechme stranou, zde se jedná o seriál. Když vezmu v potaz, že tvůrci měli značně ulehčenou práci, protože děj měli natočený, ptám se sám sebe, proč si nedali práci alespoň s tím, co mohli. Úvodní titulky, lepší připomenutí minulého děje, úvodní znělka. Místo toho jsou titulky ty nejjednodušší, minulý děj je v rychlosti odříkán a úvodní znělku raději smíchali s tou nejlepší písní z prvního dílu bez textu. A seriál byl hotov. A to ještě musím podotknout, že jsem viděl zkrácenou verzi ve třech dílech. Asi nejjednodušeji vytvořený seriál světa. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

"Jindřichu! Jindro!" na pokračování v šesti dílech? Dojem naprosto identický s jednolitým sestřihem. Vím jedno oudolí vím já pěknej mlejn / dobře to v tomhle mlejně znám / bydlí tam panenka / voči má jak pomněnka / jinou už na tom světě nehledám ()

Galerie (9)

Zajímavosti (11)

  • Monika Absolonová, predstaviteľka čarodejnice, mala spočiatku z veľkého hada strach. Počas natáčania potom mala tiež problém vybrať si falošné zuby. (Arsenal83)
  • Natáčalo sa aj v ozajstnom mlyne v Tešoviciach pri Prachaticiach, a tiež vo Volyňskej škole v prírode. (Arsenal83)
  • Jedna kópia pre kiná bola opatrená znakovou rečou pre nepočujúcich. (Arsenal83)

Reklama

Reklama