C.O.G.

Jas Shelton

Steve Reich

Kostýmy:

Julie Carnahan

Nie som si úplne istý, čo film vlastne chcel povedať. Mám z toho 3 rôzne pocity. Jeden kresťanský, jeden ateistický a jeden neutrálny. 1. Kresťania radi kritizujú LGBT (je to aktuálna téma). Vykreslenie Curlyho ako homosexuála, ktorý si chce sex vynútiť je medzi kresťanmi rozšírená (no v 99,9% prípadoch mylná) predstava. Tiež sa mi zdalo ako by hovorili "Staň sa veriacim a budeš šťastný...", čo sa aj na chvíľu zdalo, no potom (2.) sa ukázalo, že viera z človeka predsa len lepšieho nemusí urobť. 3. Je tiež možné, že autor chcel ukázať niečo z každej strany. Každopádne ten film nepovedal všetko čo mohol, ostalo tam veľa otázok otvorených, nedopovedaných. Potenciál aj atmosféru mal dobrú, len ma hnevá zbytočne veľké rezíduum otáznikov. 3*(21.1.2014)

Morálně i myšlenkově tak nejednoznačné, že to Američanům kompletně zamotalo hlavu. 4.6 na Imdb je absurdní skóre a jejich fóra se pomalu plní ateisty, kteří na C.O.G. nadávají jako na "hnusnej křesťanskej indoktrinační odpad". C.O.G. s tímhle přitom nemá vůbec nic společného, je to "jen" černohumorná a nezvykle břitká nezávislá dramedie s vynikajícím Jonathanem Groffem v hlavní roli. Tak trochu sranda ze stereotypů, tak trochu vážno z vyletění z hnízda, zařazení do jiné sorty lidí a víry. Jeden z nejzajímavějších indie filmů letoška, který přímo volá o větší pozornost. 80%(24.9.2013)

Tak začátek mě hodně nažhavil.. střetnutí s různými podivíny v autobuse... pak se to ale nějak zvrtlo a spíše se z toho vyklubal lehounce nadprůměrný snímek snažící se nám ukázat jeden pohled na náboženství. Někdy to bylo trošku creepy. Je to snímek k zamyšlení? Ano. Humor? Ani mi moc nepřišlo. Životní pravdy? Jo, ukázaly se v chování lidí. Výrazně se to liší oproti běžně dostupným filmům, ale podle mě to nebylo zas tak nic extra, jak se to na první pohled tváří, ale za zhlédnutí to stojí. SPOILER - Zkušenost s téměř znásilněním gayem ho přiměje tíhnout k náboženství? Vážně? Jako opravdu? Brzo teda zjistil, že to není až tak růžové. John si myslí, že kvůli tomu že je křesťan, tak že může být vyžírka, protože přece křesťana nevyženou ostatní křesťané na ulici.. to je nekřesťanské. Jeho hodiny jsou samozřejmě lepší nápad než nějaké stupidní krabičky, protože on s tím nápadem nepřišel..když se ukáže opak, tak se cítí být využit a uražen, protože si myslí, že se asi celý svět točí kolem něho. Konec SPOILERU. No a jaký si o tom všem udělal obrázel Samuel můžeme jen hádat zatímco si to míři k autobusové zastávce.. Konec. "Hey cows. Hi, are you hungry?... /nabízí jim šunku/... Come on. Go get it.... /hodí jim ji do ohrady a krávy se ani nehnou/... Stupid fucking cows." .......Plná zeď kokotů a on se zeptá: "Are those custom made shelves? The fit the wall so nicely."(3.1.2014)

Pokud nic jiného, tak určitě originální snímek. Ze začátku se mi to hodně líbilo. Zajímavá zápletka, neobyčejně prostě vystihnutý příběh, bez zbytečností, detailní kamera, která působí celkem umělecky a syrově i když není ruční. Ale potom začíná podle mě trochu pokulhávat příběhová linie filmu. Na konci jsem byla trochu zmatená, nechápu co měl vlastně být celý ten smysl onoho počínání. Asi jsem nepochopila nějakou skrytou pointu, protože si pořád myslím, že tam nějaká byla. Herecké obsazení se povedlo a atmosféra venkova/maloměsta byla taky hezky vystižená. Trošku slabší 3 hvězdy.(1.3.2014)

Mladý, Yalem poskrvněný, rozmazlený snob se vydává do dalekého buranova s cílem zakusit ovoce ubíjející manuální práce a přestože začíná u otrockého otrhávání jablek s mexickými přistěhovalci, pomalu stoupá v hierarchii firemní mašinérie... Ale co to kecám? Přečtěte si obsah! Jediné, co potřebujete vědět, je, že se tato stórka ubírá mimo obvyklé, žánrově vytyčené mantinely a že je to divácké peklo směle přetékající vypjatými situacemi, zdegenerovanými postavami a všudypřítomným zmrdstvím. Nebo ještě jinak - je to sice neotřelé jako lejno na podrážce přihřátého sběrače jablek, ale zároveň se to k rozklepané dušičce před obrazovkou chová hůře než nasteroidovaná ochránkyně zvířat k nenapravitelnému vomrdávači mývalů. Nelíbilo se mi to, má paměť to vychrlala jako chuchvalec vlasů a jsem za to rád...(12.2.2014)