Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Príbeh chlapíka menom David (Jonathan Groff), ktorý sa rozhodol zmeniť svoj život, spáliť mosty do minulosti, vzdať sa všetkého a začať odznova. Bez kreditky, telefonu a pod menom Samuel prichádza z ďalekého Connecticutu na jablkovú farmu v Oregone, aby videl, ako žijú skutoční ľudia... (sochoking)

Videa (2)

Trailer

Recenze (24)

Honzek 

všechny recenze uživatele

Jste C.O.G. (Child of God)? Nebo jen další ateista, jako je dnes každý druhý? Přemýšleli jste někdy vůbec nad tím, co jste zač? Tento snímek mapuje příběh Davida, který se rozhodne odjet na venkov sbírat jablka, aby si ulevil od všedního shonu. Jeho cestu zkříží mnoho pěkných chvil, potom situací, které by nikdo nechtěl zažít a ve finále sám Bůh. Začne si uvědomovat že život není peříčko a zároveň mu nic nedá zadarmo a i kdyby byl sražen stokrát na kolena měl by se sebrat a jít dál. Sám o sobě si myslím, že nemám žádnou víru, ale po shlédnutí tohoto snímku, nebo například film Adamova Jablka, si říkám, že je to vlastně pěkná věc a každý podobný dobře napsaný scénář, mi ukazuje, stejně jako Davidovi, že život je jen takový, jaký si ho uděláme a jak s ním jsme spokojeni ač by jsme nemuseli mít vůbec nic. Pokud vás to donutí alespoň přemýšlet, máte vyhráno. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak začátek mě hodně nažhavil.. střetnutí s různými podivíny v autobuse... pak se to ale nějak zvrtlo a spíše se z toho vyklubal lehounce nadprůměrný snímek snažící se nám ukázat jeden pohled na náboženství. Někdy to bylo trošku creepy. Je to snímek k zamyšlení? Ano. Humor? Ani mi moc nepřišlo. Životní pravdy? Jo, ukázaly se v chování lidí. Výrazně se to liší oproti běžně dostupným filmům, ale podle mě to nebylo zas tak nic extra, jak se to na první pohled tváří, ale za zhlédnutí to stojí. SPOILER - Zkušenost s téměř znásilněním gayem ho přiměje tíhnout k náboženství? Vážně? Jako opravdu? Brzo teda zjistil, že to není až tak růžové. John si myslí, že kvůli tomu že je křesťan, tak že může být vyžírka, protože přece křesťana nevyženou ostatní křesťané na ulici.. to je nekřesťanské. Jeho hodiny jsou samozřejmě lepší nápad než nějaké stupidní krabičky, protože on s tím nápadem nepřišel..když se ukáže opak, tak se cítí být využit a uražen, protože si myslí, že se asi celý svět točí kolem něho. Konec SPOILERU. No a jaký si o tom všem udělal obrázel Samuel můžeme jen hádat zatímco si to míři k autobusové zastávce.. Konec. "Hey cows. Hi, are you hungry?... /nabízí jim šunku/... Come on. Go get it.... /hodí jim ji do ohrady a krávy se ani nehnou/... Stupid fucking cows." .......Plná zeď kokotů a on se zeptá: "Are those custom made shelves? The fit the wall so nicely." ()

Reklama

Tsuki003 

všechny recenze uživatele

Hluboké zklamání. V první polovině jsem se sice párkrát zasmála, ale tenhle film teda fakt komedií není (a jestli to tvůrci tvrdí, tak by se měli stydět). Dokud byl David ještě na té jablečné plantáži, pořád jsem si říkala, že se to ještě rozjede, očekávala jsem nějakou aspoň trochu romantickou story. Když se děj na chvíli přesunul k Brianovi domů, začínala jsem chápat, jak se věci mají. Po tom, co se přehoupla druhá polovina, nestačila jsem zírat. Ale rozhodně ne v pozitivním smyslu. OK, říkám si, prostě se to mění v nějaké drama gay vs. křesťanství, nebo o hledání boha. Po závěrečné scéně jsem si s hanbou uvědomila, že jsem si naivně myslela, že teď příchází ten okamžik, kdy se spád nebo směr filmu změní - no, po rolujících titulkách už málokdy něco přijde. Pak jsem dlouho přemýšlela, jaký smysl ten film vlastně má. Že je to drama a ne komedie už jsem si ujasnila. Takže: 1) gay romance to není, 2) hledání své sexuality také ne, 3) ujasnění si jestli mě bůh miluje i když jsem na chlapy - ne (viz scénka z kostela, u toho bych blila), 4) pokus o to ukázat, že i křesťani jsou šílenci a kurvy - nejspíš. Vlastně to byl pokus o tragikomiku o tom, že když jste teplouš, nikam to nedotáhnete, nikdo vás nechce a i když to vypadá že jo, nakonec se ukáže, že jste se dali dohromady s křesťanským fanatikem, který pro výbuchy hněvu a sprostý slova nejde daleko, dělá si nároky i na to, na co nemá právo, zavidí, a když se mu znelíbíte, vysere se na vás jenom pro to, co jste. Jestli tohle byla pointa filmu, tak je mi z toho zle. Jestli jsem to jenom nepochopila, tak se tvůrcům omlouvám. Ne všechno, kde se mihne gay postava, se mi zapíše do srdce. A já si myslela, že je to o hledání sama sebe, kde akorát je hlavní postava na chlapy. (Proč všude, kde je někdo gay, tak se to točí jen kolem sexuality? Proč nemůže být někdo gay ale přitom se zabývat jinými věcmi?) Nebo nanejvýš teda ta cheesy gay-romance komedie, kde se potkají na sběru jablek někde na konci světa a najdou sami sebe (nebo tak něco). Možná, že kdyby to takhle bylo ve scénáři, mohla to být průměrná romantika-komedie. Takhle to byl jenom nechutný výsměch. A zneužití Jonathana Groffa. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Pokud nic jiného, tak určitě originální snímek. Ze začátku se mi to hodně líbilo. Zajímavá zápletka, neobyčejně prostě vystihnutý příběh, bez zbytečností, detailní kamera, která působí celkem umělecky a syrově i když není ruční. Ale potom začíná podle mě trochu pokulhávat příběhová linie filmu. Na konci jsem byla trochu zmatená, nechápu co měl vlastně být celý ten smysl onoho počínání. Asi jsem nepochopila nějakou skrytou pointu, protože si pořád myslím, že tam nějaká byla. Herecké obsazení se povedlo a atmosféra venkova/maloměsta byla taky hezky vystižená. Trošku slabší 3 hvězdy. ()

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Mladý, Yalem poskrvněný, rozmazlený snob se vydává do dalekého buranova s cílem zakusit ovoce ubíjející manuální práce a přestože začíná u otrockého otrhávání jablek s mexickými přistěhovalci, pomalu stoupá v hierarchii firemní mašinérie... Ale co to kecám? Přečtěte si obsah! Jediné, co potřebujete vědět, je, že se tato stórka ubírá mimo obvyklé, žánrově vytyčené mantinely a že je to divácké peklo směle přetékající vypjatými situacemi, zdegenerovanými postavami a všudypřítomným zmrdstvím. Nebo ještě jinak - je to sice neotřelé jako lejno na podrážce přihřátého sběrače jablek, ale zároveň se to k rozklepané dušičce před obrazovkou chová hůře než nasteroidovaná ochránkyně zvířat k nenapravitelnému vomrdávači mývalů. Nelíbilo se mi to, má paměť to vychrlala jako chuchvalec vlasů a jsem za to rád... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Film bol v predprodukcii viac ako tri roky. (dwdb)
  • C.O.G. je skratka pre Child of God - Božie dieťa. (dwdb)

Reklama

Reklama