pabulator

Tak tohle šlo úplně mimo mě zase jednou sem se nechal nachytat vysokým hodnocením po tom kýblu nudy co sem byl nucen snést si budu léčit opruzeniny ještě hodně dlouho prostě celý film byl na pytel (igelitový). ()

drake31

Romantická komédia ktorá si získa srdce a zároveň pôsobí uveritelne. Krásny jednoduchý príbeh, skvelý sympatický cast ktorí ešte k tomu vie hrať, štipka humoru, vkusná romanca, a nejaká tá dráma - recept ktorí možno lahko znie ale vybalancovať ho tak aby to nepôsobilo naivne a okukane chce nejaký ten skill. Pozitívne reakcie rozhodne neklamali, a skutočne patrí medzi najlepšie filmy roku 2012, rovnaku zaslúžené sú aj nominácie na plešatých. ()

Yoda sama

Russell opäť o rodine a opäť na jednotku. Tu sa to naviac stretáva s bizarným love story o bizarných ľudoch na pozadí bizarného príbehu, tak ako sa to najlepšie dá. A keď milujete tieto vyčnievajúce, atypické a krásne do seba pasujúce postavy a ich životné cesty, nieje čo riešiť. 9/10 ()

Mishqo

Není to čistá 5* (niekde na pomedzi 4 a 5) ale však prečo neprilepšiť keď sa mi film veľmi ľúbil. Fajnová hudbica, ústredné duo funguje ako švajčiarske hodinky, celá rodina Solatanovcov je priam abstraktná =D a ľúbivé dialógy...Každý je svojím spôsobom ujetý, crazy psychouš aj keď zrovna nemá predpísané lieky. ()

Slider

Dokonalo obsadené, zábavne uveriteľné a neuveriteľne zábavné. Najlepšia romantika za posledných 6 rokov. ()

hroubek

Já si na rovinu myslím, že Silver Linings Playbook je nádherná a přesto obyčejně okouzlující romance, kterou si zamilujete, i když jste cynický jako já. Je to obyčejný příběh postav, kteří mají problémy a chtějí je vyřešit, aby si mohli ukradnou pro sebe místo pod sluncem, a být na chvilku šťastní a sami sebou. Je to upřímné a dojemné a po celou dobu neuvěřitelně uvěřitelné, že něco takové může potkat i Vás. Režie Davida O. Russella je přirozená a nenudící. Zvládá točit vyhrocené momenty stejně dobře, jako romantické. Ústřední herecké kvarteto je perfektní, jehož si všimli i akademici. Jennifer Lawrence má nádherně našlápnutou kariéru a její úspěch na Oskarech je zasloužený. Bradley Cooper jde z role do role a jeho výběr rolí je obdivuhodný. Robert De Niro je opravdu moc dojemný a Jacki Weaver hodně dobře zvládla zahrát svou postavu. Nádherné, upřímné, dojemné, romantické, opravdové, to je jen výčet přídavných jmen, které si Silver Lininigs Playbook zaslouží a po dalším zhlédnutí věřím, že to bude plný počet hvězd. PS: Po dalším zhlédnutí jsem totálně na měkko. Mnohem více jsem si užil příběh a všechno co ve filmu bylo. Dialogové scény na mě působily daleko lépe a samotný závěr mě dojal. ()

jolanek

hraju na city, ludia s OCD sa mozno zasmeju cez slzy, aspon stiepka nadeje na krasnu lasku.Scena "what the fuck" a knizka cez okno mi ostane v pamati asi navzdy. ()

Eleanor05

Vůbec nic nadprůměrného. Dva navýsost nepříjemní hlavní hrdinové údajně trpící bipolární poruchou, kterou si tvůrci snímku představují jako neustálé výbuchy agrese, se tak dlouho hledali, až se našli. Jediná vážně vtipná postava je otec hlavního hrdiny, výstižně ztvárněný Robertem De Nirem, ostatní jsou spíš k pláči... ()

dANo

Jednoduchý, priam až typický romantický film, ktorý ma pobavil a potešil aj napriek tomu, že sa väčšina príbehu dala predvídať. Trochu nechápem tie nominácie, ale to už je skôr na debatu na inom fóre, ako v komentári k filmu. No a Cooper s Lawrence boli fakt sympatickí a uveriteľní... Oplatí sa vidieť. ()

Nyck

Všechno začíná a končí běháním. Herecké trio Cooper, Lawrence a De Niro funguje skvěle a z velké části díky nim je tenhle film tak dobrý. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, a přesto ještě něco malého chybí, aby z toho bylo pět hvězdiček. I tak mohu film doporučit, dá se v něm najít mnoho poučných chvil, nad kterými je dobré se zamyslet. ()

VasaX

čekal jsem něco trochu jiného, drsnějšího a dramatičtějšího, ale to je tím, že jsem vycházel z dvou zavádějících informací (hlavní hrdinové jsou svým způsobem psychicky narušení) a jednoho krátkého dramatického záběru (useknutá scénka před davem halloweenských koledníků), který ve filmu stejně vyzněl úplně jinak. Takže opak byl pravdou - Silver Linings Playbook je pohodová, nenáročná, dvouhodinová zábava. Je tam dost (odlehčeného) dramatu, nějaký ten humor a hlavní sluníčková romance. Naštěstí jsem chybný odhad zaregistroval velmi rychle a stihl si film v duchu překlasifikovat, tím pádem i užít a vlastně i lépe ohodnotit. S původním očekáváním by se totiž plně minul, a nenaplnil by zdaleka ani požadované kvality. Takhle je to milá vtipná romance, kde v dramatických scénách není k odlehčení daleko, takže jiné než prvoplánové napětí nečekejte. Bradley je fajn, Jennifer je skvělá a ten Oscar je docela na místě, dvě hodiny utečou velmi dobře, protože film jako celek krásně funguje, a závěrečné vyvrcholení (byť očekávané), tomu dá to správné žánrové zakončení. Za mě rozhodně čtyři hvězdičky, i když to asi není film, na který bych po půl roce vzpomínal, ale to neubírá na mém původním filmovém prožitku. ()

Ace.Anita

Zas o tolik lepší než Hříšňák to podle mě není. Bradley Cooper je mi obdobně nesympatický jako Patrick Swayze a na to, že jsou magoři jsou málo magoři. Přeceněné, jakože fakt. ()

Pump

Naprosto neuvěřitelný film. Na začátku jsem to dvakrát rozčilen vypnul a nemohl se "rozkoukat". Po přečtení několika recenzí jsem film zatoužil vidět a po půl hodině jsem nedokázal odtrhnout oči od obrazovky. Vynikající herecké obsazení a fantastické herecké výkony všech. Tento film doporučuji. Velmi silný filmový zážitek, alespoň pro mne. ()

VanTom

Aneb blázen k bláznovi sedá. Český název snímek dobře vystihuje, holt láska překoná i psychické poruchy, prášky nebrat! :-) Skvěle napsané postavy, které si vychutnávají vynikající herci, svižná režie, trefné dialogy, fungující chemie. Ve výsledku výborná a vtipná romantika, snad jen trochu moc protahovaná a proto nevyhnutelně chvílemi ztrácející tempo. ()

Sany33

Konečne po dlhej dobe som videl film, ktorému som uveril že sa mohol reálne stať a že to nieje len ďalšia Hollywoodska sračka z pera dákeho adolescentného debilka. Krásne ukázané, ako život dáva facky a ako aj malá štipka nádeje dokáže všetko zmeniť. Jediné čo sa mi nepáčilo boli asi vedľajšie úlohy tým myslím Tucker a De Niro, úplne by som ich oželel keby tam ani neboli. Za mňa teda 74%. ()

sahe

Mam sice v oblibě šílený filmy... ale tuten byl i na mě dost :D a to nebyl až tak divnej... spíš mi z něj nakonec rozbolela hlava... a konec se dal čekat ;-) ()

JohnSmith

Příběh dvou zamilovaných bláznů. Pravda Cooper i Lawrence podávají moc pěkné výkony, ikdyž nevím, jestli to u Lawrence bylo na Oscara. Jinak celý film nic moc a nuda, plná kecání. Jakmile se začnou hlavní hrdinové připravovat na taneční soutěž, tak to začíná být zajímavý a finální tanec se mi pak moc líbil. Ale celkově je to průměr. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží