poster

Nebezpečná partie

 • francouzský

  Diagonale du fou, La

 • anglický

  Dangerous Moves

Drama / Thriller

Francie / Švýcarsko, 1984, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Houdini

  Oscar 1 : Cizojazyčný film(29.6.2004)

 • Pohrobek
  ****

  Film jednoho šachového souboje, v němž se střetnou dva muži z nejrozdílnějších. Mladý sovětský emigrant, jenž trpí ztrátou rodiny, a starý velmistr, který bere svůj souboj snad ještě prestižněji. Dramaticky velmi dobře zvládnutých dvanáct partií, jež jsou pochopitelně nejsilnějšími momenty filmu. Michel Piccoli Alexandra Arbatta jasně zastiňuje, pochválit je nutno i velmistrovu starostlivou a poněkud fatalistickou družku přesvědčivé Liv Ullmann.(3.7.2006)

 • jondzavid
  ***

  3 1/2: Šachový majstrovský súboj, ktorý nemá víťaza s výborným M.Piccolim. Slušná štylizácia studenej vojny na stranách šachovnice a najmä vedľa nej, podporená schopnými hercami - v rámci oscarových víťazov v kategórii cudzojaz.filmov nepatrí k najlepším, ale ako poctivá filmarina obstojí.(15.5.2005)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1985 - Najlepší zahraničný film(31.1.2012)

 • danecek24

  42. Zlatý Glóbus za rok 1984 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Švýcarsko(22.12.2008)

 • ddf76
  ****

  Pro laiky dobre drama ze sachoveho prostredi. Film je inspirovan bojem o titul MS v sachu mezi Karpovem a Korcnojem (emigroval z tehdejsiho SSSR). Kolem prvniho zapasu v Baguiou se strhla velka mela a revnivnost zapricinena obehama tabory (i KGB se v tomto zapase vyznamenala). Ve film se objevi ctyri takove udalosti parapsycholog, nepodavani rukou,nabizeni remizi pres rozhodciho a prichod pozde na partiii. Jinak ve filmu hrali oba sachisti moc rychle, ale chapu, ze filmu nemuzou cekat na tah vic jak minutu. Jeste k roli sekundantu, obvykle je jejich pocet 2-3. V tomto filmu byl jeden na kazde strane a novinky v zahajeni vytahli z rukavu hned, ve skutecnosti se pripravuji tak behem 3-4 mesicu pred zacatkem zapasu o MS :). Ale to jsou jen hnidopiske reci sachisty :). Jeste jedna poznamka Karpov byl daleko mladsi nez Korcnoj ve filmu je to obracene. Jinak film je velmi slusne drama s pusobivou zaverecnou scenou. Piccoli v roli sovetskeho sachisty vyborny. Pro sachisty je tento filmecek povinnost :)).(2.6.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace