Ossakhan yeonae

• Jižní Korea 오싹한 연애 (více)

Pouličný kúzelník Jo-goo si počas jedného zo svojich vystúpení všimne v publiku hrozne vyzerajúce dievča, Yeo-Ri, ktorá v ňom vzbudí inšpiráciu pre jeho "Horror Magic Show". Show sa stane úspešnou potom, čo sa Yeo-ri u Jo-gooa zamestná a hrá úlohu strašidla v skrini.
Yeo-ri má schopnosť vidieť duše mŕtvych od autonehody, ktorá sa odohrala v čase jej štúdia na vysokej škole. Jej život je kvôli tejto schopnosti osamelý a desivý, no Jo-goo ju má čoraz radšej. Podarí sa mu však prekonať strach z vecí, ktoré sa okolo dievčaťa dejú? (ČSFD)

Pethushka

Perfektní, perfektní, perfektní! Přesně takové filmy miluji. Vůbec jsem netušila, jak chtějí skloubit romantiku s hororem, jim se ale podařilo udělat z toho také skvělou komedii a občas i lehké drama. A tak z toho vznikl film, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. A teď ještě napíšu tu několikrát ohranou větu, Ye Jin Son je úžasná herečka! A ten kluk byl moc dobrou volbou. Nemám co řešit...5* ()

togaf

Jak říká hlavní hrdina, když se hrdinka zamiluje je to romantika a ne horor. Pro mě naštěstí. Pár hororových atributů tady bylo, ale divák na ně byl vždycky dostatečně připraven, takže i já (notorický strašpytel) jsem se lekla jen asi třikrát. A hlavní duch měl moc hezké vystoupení při závěrečných titulkách. Jde zkrátka o romanci s trochu nezvyklými překážkami. ()

Pedross800

Tahle hororová romance se vážně povedla a mě se líbí víc a víc. Ten mix romantiky, komedie a hororu je prostě boží a ti co tady to rozkročení do několika žánrů kritizují jsou trumpetové :) právě to dělá tento film tak výjimečným!!! A navíc Ye-jin Son tu předvádí opravdový herecký koncert! Chvíli zdrcená a smutná, hned na to optimistická a odhodlaná a nebo vesele obumbaná :) a vždy stoprocentně uvěřitelná!!! Tleskám ve stoje, jen tak dál :) ()

Chrustyn

Korejské romance můžu pro jejich cit a originalitu ve všech směrech. Bohužel "Ossakhan Yeonae" mě nedokázal zaujmout tolik jako jiné kousky korejské kinematografie a i přes jeho originalitu, vizuální styl i dobré herecké výkony jsem se u filmu moc dobře nebavil a po celou dobu mě nedokázal nijak nadchnout. ()

Martrix

I když to vypadá, že jde o žánrový guláš, je to ve skutečnosti romantická komedie. A v těch jde zpravidla o překonávání překážek, než se dá ústřední dvojice dohromady. Nu a tady je tou překážkou vcelku netradičně jeden přinasranej duch. Na malou chvilku se mi připoměla Liza liščí víla, která byla ovšem bizarnější. I když je ten korejský humor místy hodně infantilní, rádi to tvůrcům odpustíte, protože herci jsou zlatíčka a celý film působí bezelstně, nepodbízí se, netlačí se do zbytečných akčních scén... . Navíc mi příjde mentalita korejců velmi blízká té naší. Vlastně jediné co mi úplně nesedlo, byla otřesná hudba, evokující klávesové peklo socialistické filmové éry. A pak stopáž. Nůžky střihačovi, resp. tlačítko delete při tvorbě finální verze scénáře, trestuhodně zahálelo. Z Ossakhan yeonae by mohli být klidně dva vynikající filmy a pokud by se při jeho pitvání řešily žánry, s chutí bych se podíval raději na čistě romantickou komedii, než duchařský horor. PS: Ye-jin Son je nejen k sežrání, ale taky výborná herečka. ()