Graffitiger

• USA Graffitiger
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2010, 10 min

Film vypráví příběh namalovaného osamělého graffiti-tygra, jehož domovem jsou zdi a fasády pražských domů. Město plné posprejovaných špinavých uliček a zákoutí je divokou džunglí, kde tygr hledá cestu ke své ztracené lásce. Graffitiger nabízí netradiční pohled na Prahu, objevují se v něm jak známá panoramata, tak i místa většině lidí skrytá. (oficiální text distributora)

pytlik...

Zajímavý příběh o tom, jak se prasátko ledabyle převlíkne za tygra a vyráží za dobrodružstvím. Dozvíme se o něm věci, které jsme snad ani nechtěli vědět, např. že místo pěkné svině ho přitahují spíše tygřice a taky mladé holky. Dá se tedy označit za homofila. Dále mě překvapilo, že existuje jakýsi rozdíl mezi lží a Che. Che má sice taky krátké nohy, ale uběhne hodně daleko. ()

sheldonka.

Za 10 minut se u mě vystřídalo tolik různých pocitů, že to někdy tak dobře nedovede ani 2-hodinový film. Klobouk dolů! ()

Stružák

Odpustil bych si "vtipné" scény s Che Guevarou (které trochu narušují jinak dokonalou atmoséfu), ale jinak jsem byl mile překvapen. Nápadité, originální. ()

Ondracius

LFŠ 2011: Jeden z nejlepších filmů, které jsem na filmovce měl možnost vidět. Jednoduché, hravé, krátké, svížné, vtipné. Jen tak dál.) ()

Marys

LFŠ 2011: Kvalitná miniatúrka. Myslím, že režisér presne vystihol to, čo chce na plátne divák vidieť. Vkusné a trefné. ()

TomasKotlant

Nápadité, technicky dobře zvládnuté, ale jako celek to úplně nenaplnilo má očekávání, ačkoliv je těžké snímku něco zásadního vytknout. Trochu mi vadila jistá nahodilost prvků, které sice do celku zapadají, ale jejich výskyt v daných souvislostech je přinejmenším nepravděpodobný. Ale to vše asi plyne z problematiky propojení animace, ve které tyto prvky dobře hrají, s realitou, ve které je jejich existence diskutabilní. *** Ve zkratce: Tygr. Zdi. A svět. ()

Viperine

Animované graffiti v reálnem světě. Kvalitní a nápaditý kraťas, kde mě teda bohužel lehce iritovala zvolená hudba (hl. v první polovině). JInak fajn oddechové pokoukáníčko. ()

Olík

Netuctová krátkometrážní groteska nominovaná na studentského Oscara kombinující animace s reálem, nabízející prostřednictvím nasprejovaného obyvatele fasád zdí pražských domů netradiční pohled na známá i méně obvyklá panorama české metropole. ()

sima275

Tak na tenhle krátký film, jsme se dívali dneska ve výtvarce a divil jsem se kolik emocí má tenhle krátkej filmeček a hlavně, kolik se toho dá stihnout za 10 minut. Jeden z nejlepších krátkých filmů, co jsem kdy viděl. 90% ()

navabaca

Úchvatný, kouzelný, dojemný i vtipný a oduševnělý film nejen o tygrovi, graffiti a street artu. Osobně vnímám Graffitigera i jako vyjádření názoru a především poselství, týkající se problematiky již zmíněného graffiti a street artu. ()

Tynkos

Díky pražským stavbám, graffiti a malovanému tygrovi, vzniká dokonalé spojení krásy rodného města a moderního umění. Osamělí a zmatený Graffitiger na vás zapůsobí tak silně, že by jste mu šly nejraději pomoc a hned po té ho podrbali za ouškem. Tento studenský film opravdu pohladí na duši a zahřeje na srdci. ()

tomkat

Přítulné, dynamické, nápadité, s osobností - přesně jako kočka. Lepšímu hodnocení (ne 5 *, ale něčemu "mezi") brání jen to, že koncept (technika) není v posledních letech úplně originální. Na studentský film brilantní - Chapeau! ()