Talisman

• USA The Lucky One (více)

Loganův život ovlivnily tři vojenské mise v Iráku. Fakt, že je stále naživu, považuje za dílo náhody. Vždy unikl smrti jen o vlásek. Při první misi, když se po útoku s jednotkou shromáždili v troskách domu, tam uviděl ležet v prachu fotografii dívky. V okamžiku, kdy pro ni šel, explodoval na místě, kde stál, granát a tři jeho přátelé zemřeli. Logan si nechal snímek jako talisman a byl přesvědčený, že ho ochraňuje. Od té doby totiž neměl ani škrábnutí. Po návratu domů se rozhodl, že dívku vyhledá a poví jí o tom, jak byla jeho strážným andělem. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, najde její adresu. Nechá se najmout do psího centra, které vede její rodina. I když mu Beth zpočátku nevěří a sama má v životě komplikací dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že by Beth pro něj mohla znamenat víc, než jen obrázek pro štěstí. (TV Nova)

Zdeňka

Až moc předvídatelný konec, až moc ideální hrdina a až moc banální zápletka. Ale holky někdy takový film potřebují. ()

Hnedoocko

Dala bych i pětku, kdyby vše nebylo tak pohádkové a závěr filmu se skoro od začátku nenabízel. Zase jednou "šimrání" v břiše a pár slz :). A Zac Efron jako mariňák? OMFG! ()

Phietros

Efron opět v roli sladkého hodného hezounka a v tomto případě dokonce i vyzrálého marináka! Příběh stojí na jednoduché zápletce, kdy marinák Logan na misi nalezne fotku ženy, díky které si myslí že zůstal na živu když jí nosil u sebe. Po ukončení mise se vrací domů s jediným cílem-najít ženu, vrátit jí fotku a poděkovat. Po dlouhé cestě se svým psem dorazí na cvičák kde dívku spatří, ale neví jak začít. Ona si myslí že přišel kvůli práci, kterou mu nabídne a Logan jí přijme! Ze začátku ho mají za podivína, když procestoval takový kus země, aby dělal pečovatele psů, ale postupně se ukáže že jeho přijmutí byl ten nejlepší krok.. Beth se do Logana postupně zamiluje a oblíbí si ho i její syn, který nemá moc uznání u svého otce, s kterým je jeho matka rozvedená! Exmanželovi začne přítomnost Logena vadit a spustí vlnu naschválů, aby je od sebe rotrhnul! Navíc Beth začne vyhrožovat, že pokud to s ním neukončí, zařídí si syna do své péče.. Ta stojí před rozhodnutím, které jí bud vezme člověka, který jí dal znovu jiskru do života a s kým se cítí štastná, nebo příjde o syna! Jak se nakonec rozhodne a co vše zaviní její ex policista, který najde fotku u Logena, kterou Beth dostala od svého mrtvého bratra?! 75% ()

venison

Nejsem zrovna 2x stavěná na romantické filmy, ale tenhle byl kupodivu hodně solidní.. Sice měl silnou příchuť cukrové vaty a dokonce i padouši zde jsou "perfektní", ale režie, kamera a kupodivu i herci (Zac Efron, Taylor Schilling a Blythe Danner) byli více než solidní.. Všechno bylo až nechutně ideální a prvoplánové, ale na rozdíl od ostatních současných amerických love story jsem silně "postrádala" kýč.. Opravdu řemeslně odvedená romantika.. Válečný hrdina, který je navíc pohledný, inteligentní, zajímá ho filosofie, umí hrát šachy a na klavír, je perfektní cvičitel psů, pracant a kutil, se rozhodne, že vyhledá tajemnou dívku z fotografie, která je sirotek, navíc svobodná matka, která má na krku psí hotel a starost o minifarmu, silně postrádá svého zemřelého bratra a v tajemném tulákovi nachází přesně jeho vlastnosti.. Roztomilá pohádka pro dospělé (asi spíš teda něžného pohlaví).. ()

Pajkenzi

Překrásný romantický film, ve kterém nechybělo nic. Ani kapka vášně ani kapka touhy, natož čistá bezmezná láska, kterou vesměs učinila válka. Ta ho zavedla k dívce Taylor do které se zamiloval. Zac ve filmu byl borec, hrozně mu pasovala role i s čtyřnohym krasavcem. Musím říct že já sama o sobě bych byla stejně vedle ze Zaca jako Taylor Schilling. Oba hráli skvěle. Oblíbila jsem si ten film hodně. Srdcovka jak vyšita. ()

strelenaL

Nejde o famozní záležitost jako " Zápisník jedné lásky", ale je to celkem v pohodě film na sobotní nic nedělání a povalování se v křesle, na gáuči právě u tohoto filmu. Je to slaďárna s dobrým koncem tak co trochu neupustit páru a dát si oddechový film u kterého nemusíte přemýšlet. Spoiler: Vadí mi asi nejvíc přítomnost války, co to kruci je ??? Vždyť je to nuda pořád se opakující a změní se na tom snad něco...ne ne ne. Překvapil mne ten šamponek Efron, který ve filmu kupodivu zmužněl a začíná se konečně dostávat ze škatulky přesládlého Troye z muzikálu ze střední. ()

Elleannie

Pěkné romantické drama, akorát na nedělní odpoledne, když se chci kapku odreagovat. Ústřední dvojice se mi líbila, vybrali opravdu dobře, pasují k sobě, jiskří to mezi nimi, a vůbec všechny emoce, které k tomuhle filmu patří, umí dát najevo. Přiznávám, že jsem nečekala, že se mi to bude až tak líbit, navíc prostředí, ve kterém se točilo, je opravdu nádherné - Zac Efron si teda umí vybrat role. No, co víc dodat :) ()

Kurikmoon

Na typický schématický romanťák to vyzeralo vcelku dobre, ale k záveru sa to stale viac a viac kazilo. Desne predvídateľný koniec, ktorý nezachránila ani Taylor. ()

blackJag

"KAŽDÝ VLASTNÍ OSUD. NE KAŽDÝ SE HO ROZHODNE NÁSLEDOVAT." Tomu říkám slovo do pranice :-) Červená knihovna jak vyšitá, natočená a zahraná dokonale neurážejícím způsobem (z produkčního hlediska to nepůsobí lacině jako všechen ten odpad programové nabídky Prima LOVE, a to se myslím počítá za každého počasí). Všechny postavy jsou typově jak z příručky (málomluvný krasavec s traumatem, křehká mladá matka, násilnický exmanžel), dokonce to všechno končí přesně tak, jak si křehká dívčí/ženská srdce (pravděpodobně) přejí, takže účel splněn? Asi ano... 50% ()

Trisis

Ahoj, som cvičiteľka psov, s osem tisíc dolárovým (savom vybieleným) chrupom a hľadám ocina pre môjho románového synčeka - chlapčeka ako z obrázku. Vždy poslúcha, neodvráva a dáva zámienky všetkým neznámym mužom vypadať, ako ten dobrý s deťmi, takže sa do nich môžem okamžite zamilovať a afektovane, nablblo ceniť ten môj super-drahý chrup; pri točení lietadielka, tancovaní, hraní na husle, varení, hočkaní sa a proste všetkých tých veciach, ktoré osemroční chlapci radi robia. Nového ocina hľadám, lebo som bola sprostá štetka a po veľkom životnom uvedomení, sa zobudila vedľa grobiana, ktorý mi stále kontroluje život. Môj ideálny partner by mal mať obrovské, vlhké, nemrkajúce oči, absurdne ich na všetkých upierať a netušiť čo povedať. Mal by tvár nastavovať zakaždým presne do uhlu, kedy jeho očká žiaria ako gobelíny a jediný spôsob, ako bude vyjadrovať emócie je prižmúrením tých roztopašných kukadieľ (hi-hi). No jeho tvár musí(!) byt dokonale gumená, nechcem vidieť ani vrásku a nikdy nesmie na nikoho zvýšiť hlas, tobôž na mňa! Ak sa doňho zamilujem a vzápätí ho pošlem preč, lebo mi to prikáže bývalý, bez slova poslúchne! Musí tiež vedieť hrať na klavír, variť, pracovať tvrdo, ako motorová myš (ten chrup stále splácam), mal by dokázať opraviť loď, postarať sa o svoj dom, o všetky práce v mojej vile, robiť v mojom podniku, venčiť mojich tristo psov, cvičiť ich, hrať sa cely deň s mojim synom, so mnou, pri všetkých tých úlohách, zamestnaniach a kefovaní mojich psov a mňa sa musí neustále usmievať... Mal by byť mariňák, rebel, no biblicky nastavovať druhú tvár, musí pri našom zoznamovaní aspoň raz zachrániť život môjmu synovi a mal by činmi donútiť môjho bývalého, si vstúpiť do svedomia a umrieť. No PROSÍM, naozaj nie som náročná a tak jediné o čo žiadam, aby na inzerát odpovedali IBA muži, čo ma v živote nevideli!!! HLAVNE nech sa neopováži za mnou prísť niekto, kto videl moju fotku!!!! Randiť prvých osem rokov budeme po tme a vôbec!! Nechcem mať na krku úchyla čo tuší, ako vypadám – prasce!!! ()

LuciusWlk

Tak jsem se zase jednou nechal unést vší tou romantikou. Nevidím v tom problém a ani mi nepřijde, že by to bylo až tak hrozné. Není to bůh ví co převratného, ale jsou daleko horší kýče a toto je daleko lepší průměr. Zdá se, že s rostoucím věkem sladkosti přestávají chutnat a tady je to táááák přeslazeno. Nicméně, pokud v tom nebudete hledat životní moudra, možná vás překvapí. ()

sedm.1

Co se týče samotného příběhu, tak Talisman není prakticky ničím výrazný, zajímavý, či ojedinělý filmový počin, prostě jde o přímočarou love story, s předvídatelným a poměrně lehkým průběhem, bez nějakých násilnějších zvratů, čímž ovšem vůbec nenaznačuji, že by byl Talisman nějakou nudnou či jinak špatnou podívanou, prostě jen bezezbytku naplňuje pravidla klasické romance, což jí lze ovšem jen těžko vyčítat, toť vše. Funguje zde atmosféra, emoce i city, postavy jsou uvěřitelné, dramatická linka také pohoda, takže v tomto ohledu jde prostě celkově o milý, romantický zážitek. Co ale minimálně pro mě udělalo Talisman o něco víc, o dost intenzivnějším a příjemnějším zážitkem, bylo obsazení hlavních postav. Taylor Schilling je krásná, sympatická ženská a s tak miloučkou a příjemnou herečkou jsem se opravdu už dlouho nesetkal. Ovšem Zac Efron, dámy a pánové, jako že jsem 100% hetero, kvůli tomuhle klukovi bych byl i z minuty na minutu ochoten změnit svou sexuální orientaci 8D, to je fakt neskutečnej kocour a jelikož umí i docela dobře hrát, tak pro mě to je herecká budoucnost a speciálně na něj si dám, v jeho doufám že ještě bohaté kariéře, vážně pozor. Navíc to mezi oběma herci po celou dobu velice slušně jiskří, takže skutečným tahounem Talismanu je právě tento nádherný páreček, díky kterému se na celý film pak i moc pěkně kouká. Takže nakonec dávám bez mučení, co se týče filmové kvality, možná poměrně nezaslouženě vysoké hodnocení, ale já osobně jsem si po dlouhé době fakt užil nějaký takovýto typ filmu, což je pro mě ve výsledku docela dost důležitý faktor a dostatečné opodstatnění pro to, proč dávám nadprůměr. ()

Seti

Tuctová sladkobolná malinovka, ve které si sice Zac Efron nechal narůst strniště a přibral několik kilo svalů, ovšem nevěříte mu jedinou větu ani patníkoidní pohled. ()

velkyvezir

Neobohatí, neuškodí, pohled na tu kočenku stojí za to. Aspoň, že nesklouzli do klišé příliš dramatizovat zjištění, že má Logan tu fotku, že si v klidu vyslechla jeho verzi a bez teatrálních breků ho požádala, ať odejde. ()

Lisabellla

Cesty z Ostravy do Brna s takovými filmy rozhodně utíkají daleko příjemněji, ovšem "nemuset", nikdy bych to neviděla a nemyslím si, že by to něčemu vadilo. ()

Dixiee

Klasický romantický film, který ale o proti spoustě jiných současných počinů v tomto žánru, není zase až tak špatný. Efronovi podle mě tahle role sedí a určitě se od dob Muzikálu ze střední herecky kousek posunul. Faktem ale zůstává, že i tak je jeho herecký projev pouze průměr. Jinak jeho český dabing je naprosto příšerný a vůbec mi k němu hlasově nesedí. ()