Tasmánští čerti

(TV film)
  • Česko Tasmánští démoni (více)
všechny plakáty
Trailer

Návštěvníci odlehlého tasmánského parku se stanou kořistí nebezpečných tvorů, kteří brání své území před vetřelci. (oficiální text distributora)

Trailer

ricci.s

Ja mám lesné naháňačky v obľube, a tento film mi prekvapivo sadol ešte viac, ako som čakal. Skupinka ľudí bojuje o prežitie, pretože ich prenasledujú tazmánske monštrá, takže celú dobu sa niečo deje, je to akčné, krvavé, celkom slušne nakrútené, rýchlo to ubieha a postavy ma neotravovali. Tie digitálne príšerky s výzorom ako zmutovaní červenookí vlci bez srsti síce nevyzerali nijako extra pútavo, ale je to nízkorozpočtový TV film, takže sa to aj dalo čakať (aspoň ma však teší, že nepôsobili komicky). Samozrejme to nedosahuje kvality... povedzme trochu podobného "The Barrens" a moja vyslovene subjektívna 4-ka bude s najväčšou pravdepodobnosťou jediná (hehe, ako väčšinou), no súvisí to proste s tým, že som doteraz lepší horor od Syfy nevidel, takže v rámci tohto štúdia je to pre mňa taký malý prelom (kto nesúhlasí, nech mi teda pošle pár tipov, v tomto prípade by som ich privítal). Rozhodne však na to nechcem nikoho nalákať! :-) ()

Morholt odpad!

V Tasmánii se přemnožila kanadská borovice a s ní i vačnatci křížení s dogou a leguánem. Ti si hodlají pošmáknout na tlupě nesympatických individuí a třech strážcích KRNAPu. Naprosto tupá naháněčka mající všechno, čím se céčkové creature horory "pyšní". Za něco stojí snad jen hlavní představitelka, na kterou se alespoň hezky dívá. I když to je vzhledem k ostatnímu rádoby herectvu relativní. ()

SOLOM.

Na rozdíl od většiny svých filmů se však tentokrát SyFy snažilo hned od samotného počátku držet osvědčených postupů a drželo své choutky určitou dobu pěkně na uzdě. Divákům naservírovali pohled na pěknou krajinu a dokonce i samotná atmosféra vypadala velice slibně. Po úvodním seskoku je divákovi nabídnut nepěkný pohled na bezmocné tělo napíchnuté uprostřed jeskyně, jejíž zdi byly pomalovány starodávnými kresbami. Následné záběry na pomalu tekoucí krev a „bublání“ vyvolávalo nejrůznější představy, cože se bude následně odehrávat. Dokonce i první útoky sebou přinesli určitou dávku napětí a já si říkal, že by tentokrát nemuselo vůbec jít o špatnou podívanou. Jenže ve chvíli kdy se na scéně objevili digitální monstra, přestalo prvotní kouzlo fungovat. Postavy se sice snažily vypotit nějaký ty hlášky, dokonce došlo i na několik zajímavých gore scén, ale CGI nepříliš dobré kvality mi pomalu ale jistě brali i poslední zbytky mých iluzí. Scéna s vrtulníkem a kupící se nelogičnosti už byli jen klasickými příklady zmaru, které jsou pro SyFy produkty tak typické. Na druhou stranu bych chtěl alespoň trochu pochválit některé herecké výkony, které by se přece jenom dokázali alespoň vzdáleně přirovnat k průměru. Tasmanian Devils tak sice vyloženě nezklamali, ale měli rozhodně na víc. 40% ()

George Stobbart

Zaujímavý SyFy kúsok o vraždiacich zvieratkách ukrývajúcich sa v Tasmánskych lesoch. Tie si tu vyhliadnu skupinku turistov, ktorá budú musieť následne zabojovať o svoje životy. Ide o zábavnú vec, ktorá je pekne natočená, má atmosféru, napätie, grády, sympatických hercov a miestami až Wrong Turn-ovské momenty, čo potešilo taktiež. Škoda iba tej pričastej digitalizácie, kde by bol možno lepší prístup menej je viac. Ale aj tak sa jedná o jednu z najlepších SyFy vecí, vhodnú (nielen) pre divákov, ktorí dokážu oceniť aj prízemnejší výber, než čo im do hlavy nainštalujú vševedúci zahraniční kritici alebo nejaké úžasné zámorské ohlasy. ()

Ampi

Turistická agentura kanadské provincie Britská Kolumbie se zděsila když viděla pokles turistického ruchu. Ani kanadské borůvky už nelákají. Naopak zjistila, že turistický ruch australského státu Tasmánie díky ďablům medvědovitým prosperuje. Zadala televizní společnosti SyFy, kde mám podezření vlastní filmová společnost Asylum svůj podíl, děsivý až úděsný film o tasmánských čertech a Tasmánii. A SyFy to dokázala, ale asi jinak než chtěla. Pozitivní je, že film není tak úplně špatný a že zde hraje sympatická a půvabná Danica McKellar alias Vinnie Cooperová z Báječných let. ()