Tasmánští čerti (TV film)

• Česko

Lindsay Moffat

Kostýmy:

Aieisha Li
  • MikO_NR_1909

Nie je mojim štýlom "odpadovať filmy". Miliónkrát videné scifi-čko je plné navyše čistých absurdít až zastavuje rozum. Tak som sa snažil hľadať aspoň pozitíva tejto počítačovej hry. Lenže táto jednohubka je maximálne trápna, bez štipky vtipu ( ktorú v podobných nevydarených "hororoch" diváci vyslovene hľadajú ). A najamatérskejšia hra režiséra môže smelo kandidovať na novodobého Eda Wooda.(21.5.2013)

Mám rád béčka, která se jako béčka tváří a nehrají si na něco víc. „Tasmanian Devils“ je jedním z těch filmů, které prostě chtějí bavit, chtějí vám urvat váš čas a chtějí vám dát trochu akce a vzrušení. Jak se někde objeví plamenomet, je to sranda, navíc Danica McKellar je herečka, na kterou se prostě dobře kouká. Nakonec je v té roli i celkem uvěřitelná, pokud jste ochotni hrát hru, která je vám prezentována.(13.10.2014)

Zaujímavý SyFy kúsok o vraždiacich zvieratkách ukrývajúcich sa v Tasmánskych lesoch. Tie si tu vyhliadnu skupinku turistov, ktorá budú musieť následne zabojovať o svoje životy. Ide o zábavnú vec, ktorá je pekne natočená, má atmosféru, napätie, grády, sympatických hercov a miestami až Wrong Turn-ovské momenty, čo potešilo taktiež. Škoda iba tej pričastej digitalizácie, kde by bol možno lepší prístup menej je viac. Ale aj tak sa jedná o jednu z najlepších SyFy vecí, vhodnú (nielen) pre divákov, ktorí dokážu oceniť aj prízemnejší výber, než čo im do hlavy nainštalujú vševedúci zahraniční kritici alebo nejaké úžasné zámorské ohlasy.(21.1.2013)

Ja mám lesné naháňačky v obľube, a tento film mi prekvapivo sadol ešte viac, ako som čakal. Skupinka ľudí bojuje o prežitie, pretože ich prenasledujú tazmánske monštrá, takže celú dobu sa niečo deje, je to akčné, krvavé, celkom slušne nakrútené, rýchlo to ubieha a postavy ma neotravovali. Tie digitálne príšerky s výzorom ako zmutovaní červenookí vlci bez srsti síce nevyzerali nijako extra pútavo, ale je to nízkorozpočtový TV film, takže sa to aj dalo čakať (aspoň ma však teší, že nepôsobili komicky). Samozrejme to nedosahuje kvality... povedzme trochu podobného "The Barrens" a moja vyslovene subjektívna 4-ka bude s najväčšou pravdepodobnosťou jediná (hehe, ako väčšinou), no súvisí to proste s tým, že som doteraz lepší horor od Syfy nevidel, takže v rámci tohto štúdia je to pre mňa taký malý prelom (kto nesúhlasí, nech mi teda pošle pár tipov, v tomto prípade by som ich privítal). Rozhodne však na to nechcem nikoho nalákať! :-)(20.1.2013)

• Ampi

Turistická agentura kanadské provincie Britská Kolumbie se zděsila když viděla pokles turistického ruchu. Ani kanadské borůvky už nelákají. Naopak zjistila, že turistický ruch australského státu Tasmánie díky ďablům medvědovitým prosperuje. Zadala televizní společnosti SyFy, kde mám podezření vlastní filmová společnost Asylum svůj podíl, děsivý až úděsný film o tasmánských čertech a Tasmánii. A SyFy to dokázala, ale asi jinak než chtěla. Pozitivní je, že film není tak úplně špatný a že zde hraje sympatická a půvabná Danica McKellar alias Vinnie Cooperová z Báječných let.(30.7.2013)