poster

Digging Up the Marrow

 • Velká Británie

  Digging Up the Marrow

Fantasy / Životopisný / Horor

USA, 2014, 90 min

Režie:

Adam Green

Kamera:

Will Barratt

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

Cory Neal

Střih:

Josh Ethier

Scénografie:

Travis Zariwny
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • Marceloo
  ****

  Adam Green súhlasí s ponukou natočiť dokument o chlapovi, ktorý objavil sídlo monštier, ale všetci si myslia, že je blázon. V noci chodia točiť na toto miesto, ale okrem jedného záberu nič nenatočia. Začínajú si myslieť, že chlap si vymýšla, ale opäť natočia monštrum. Na horror feste zistia, že chlap otravuje režisérov Hollywoodu už dlho a tak sa uistia v tom, že je blázon. Idú na miesto vchodu, aby sa posledný raz presvedčili, že chlap klame. Tam sa presvedčia, že chlap hovorí naozaj pravdu. Parádny dokument od režiséra, ktorého fakt môžem. Celkový dojem trochu pokazil nedotiahnutý záver a to, že monštier je vo filme malé množstvo a je ich málo vidieť.(17.7.2015)

 • J*A*S*M
  ***

  Pokud by tu snad člověk hledal strašidelný mockumentary horor, tak je na velmi špatné adrese. Digging Up the Marrow je z větší části jen roztomilou, pseudo-dokumentární hříčkou o lidech, kteří točí filmy a mají rádi příšery. Tohle si evidentně natočili hlavně sami sobě pro zábavu a já se bavil s nimi. Mihne se tam spousta známých hororových tváří, Adam Green hraje sám sebe a často se špičkuje se svým kameramanem a ostatními spolupracovníky. - Přece bych nedělal ten samej fór dvakrát! - Ehm, viděls Hatchet II? Ke konci mě začalo docela zajímat i to mystérium týkající se vstupu do podzemní říše monster (kdyby se to mělo brát vážně, tak je to samozřejmě hrozně naivně podáno, ale vážně to stoprocentně nikdo nebral), dočkáme se pár lehce atmosférických sekvencí i několika lekaček a gumových pajduláků. Já tyhle meta filmy o procesu natáčení filmů mám rád, takže za mě spokojenost.(20.2.2015)

 • George Stobbart
  ****

  Jeden z mála moderných a nádejných hororových talentov Adam Green sa niekoľko rokov snažil a s obdivuhodným nadšením nakoniec do úspešného konca aj dotiahol projekt "Digging Up the Marrow". Tento krát neostal iba režisérom, ale zahral si aj hlavnú rolu a do niekoľkých reálnych vedľajšákov pozval aj svojich filmových známych. Ja som na Greena pred kamerou vďaka seriálu "Holliston" už zvyknutý a problém som s tým nemal, obzvlášť keď iba reálne „dodal“ sám seba. Ray Wise zase reprezentuje fiktívnu časť filmu a to chlapíka presvedčeného, že objavil vstup do sveta monštier, ktoré žijú v blízkosti ľudí. Ten predstavuje na kreatívnej práci umelca Alexa Pardeeho vytvorený "monster world" - pozoruhodný, tajomný a ako sa postupne ukáže, aj desivý. Trochu mi vadilo, že sa monštrá nepredviedli viac, no na druhú stranu je fajn, že sa neopozerané mystérium príliš nerozpitvalo a rúško tajomstva skončilo nepoškvrnené. Takže tu máme komplexne pojatý, multižánrový a zaujímavý faux mockumentary (pojem found footage sa mi tu akosi nehodí), ktorý zabaví, upúta a trochu aj postraší. V rámci subžánru rozhodne kvalita, s chuťou venovaná -hlavne- hororovému divákovi.(21.2.2015)

 • S.Quentin QUALE
  *

  Jedna hvězda z milosti za pár hnusných fotek a asi dvě lekačky, jinak je tento počin úplně o ničem, co hůř, působí totálně směšně. Utrpení, hranice odpadu, takže nebrat. 15%(20.2.2015)

 • Campbell
  *****

  JDěte se bodnout. Tohle je jeden z nejlepších mockumentary dokumentů co jsem k viděl a pro mě jasných 5*. Adam Green mile překvapil a tenhle chlápek umí. Navíc ukazuje že umí dobře hrát a je to sympaťák. Film je hodně pomalej a nikam nespěchá, aby nás na konci rozsekal monstrama. Ty monstra jsou naprosto luxusní a když se objevý dokáže to člověku navodit infarkt. Masky jsou parádní a scénář luxusní. Nicméně mě zklamaly dvě věci a to že Wise a jeho "dítě" nebylo více vysvětleno, byl v tom trochu zmatek. A konec který mi nezapadal díky tomu že film je pomalej a na konci se zrychlí že člověk nestíhá říct co se děje. Moc dobré a překvapení.(10.3.2016)

 • maddy
  **

  Očakávať od Digging Up the Marrow ktovieaký hororový zázrak je zbytočné, toto si Adam Green evidentne natočil vo voľnom čase len pre zábavu a preto lebo má rád príšery. Ja ho síce ako hororového režiséra veľmi neuznávam, keďže doteraz ma nezaujal ani jeden jeho kúsok, ale v Digging Up the Marrow si celkom efektne uťahuje sám zo seba („I would never do the same gag twice! Have you seen Hatchet 2?) a pomerne zaujímavo rozvíja celé to mystérium týkajúce sa vstupu do podzemia, v ktorom žijú monštrá. Kreslené náčrty ich výzoru, rozprávanie o celom ich svete by vystačilo na novú hororovú sériu. Problém je však ten, že Digging Up the Marrow sa len veľmi málo dostane od slov k činom. V podstate sa tu pol hodinu rozpráva o tom čo sa bude točiť, ďalšiu o tom čo sa natočilo a či je to skutočné a ďalšiu či majú ísť opäť točiť. Strašidelné scény sú tak všehovšudy dve a aj keď fungujú na výbornú a obsahujú dve priam infarktové ľakačky, tak to ani na tých skromných 90 minút nestačí, keďže zvyšok času je to iba pokus o budovanie akéhosi mystéria s monštrami ktoré mohlo fungovať, keby sa film bral vážnejšie a nebál predviesť niečo viac. Námet je fajn, scény v lese funkčné a záverečná desať minútovka s útokom monštier celý film síce adrenalínová zakončí, ale to je málo, veľmi málo, keď väčšinu času tu Adam Green (navyše dosť priemerný herec) iba vedie rozhovory s postavami. Škoda, toho strašenia v lese by som chcel vidieť viac. CELKOVO: 2* (4/10)(26.2.2015)

 • kaylin
  ****

  Na snímku „Digging Up the Marrow“ se mi líbila jedna zásadní skutečnost – netlačí se zde zbytečně na pilu a film nechce být za každou cenu hororový, pokud by to kazilo dojem z toho, že by se v první řadě mělo jednat o pseudodokument. Tahle skutečnost vyhrála a je to dobře, nakonec to vede k tomu, že je snímek jako mockumentary uvěřitelný. Za mě prostě jeden z nejlepších filmů v tomto podivném subžánru.(25.8.2017)

 • dubinak
  **

  Adam Green má vážně štěstí, že celých 90 minut této nezařaditelné divnotvorby nebylo až tak nudných a strašidelné scény byly dostatečně napínavé a lekavé. Ale neříkám, že ty zrůdičky, co tam strašily byly nějak povedené. Je jasné, že moc peněz to Greena nestálo, s obsazením taky asi neměl problém a nejspíš mu to celé slouží jen pro zábavu. Škoda jen trochu laciného, nejasně podaného konce. Víc než dvě hvězdy tomu dát opravdu nemohu. Už jen kvůli tomu, že natočit Digging Up the Marrow opravdu nemohla být žádná námaha a v postatě byl slabý i výsledek tohoto výstřelku. Pro srandu dobrý, ale úroveň to má opravdu nízkou.(6.4.2015)

 • midget
  ****

  Dobrá úvaha nad tím, co to znamená věřit v monstra a jestli je možné dokázat, že existují.(26.8.2016)

 • Corpsegrinder
  *

  Nezajímavej fake dokument od fanoušků pro fanoušky. Bohužel ta dětskost a naivita protíná každou scénu filmu, navíc Adam Green neni zrovna dobrej herec. Co je na filmu nejhorší je to že se zároveň hrozně snaží aby vypadal real, ale někdy udělá naprosto ujetej vtípek a z filmu je rázem totální parodie. V cameo roličkách Kane Hodder bez make-upu nebo Tom Holland s Mickem Garrisem. Hvězdu dávám za jednu z posledních scén kdy se monstra naserou a konečně se ukážou.(28.9.2015)

 • Raziel_cz
  ****

  Film pro lidi, co chtějí věřit na monstra. A to je všechno, co byste o Digging Up the Marrow měli vědět, než si ho pustíte. Vážně, jinak si ho na sto procent neužijete, takže přestaňte číst a běžte koukat. | Už jsou všichni pryč? Fajn, takže tahle věc je co do formy fakt divná, protože není úplně dokument, ani úplně found footage a už vůbec klasický film, ale přitom má prvky všeho. Jsou tu herci a režiséři hrající sami sebe a je tu Ray Wise hrající fiktivní postavu. A celé je to o hledání monster, která žijí v podzemních metropolích, do nichž vedou průchody ze hřbitovů jako v Night Breedu. Akorát ty metropole neuvidíte. A monster moc taky ne, ale sakra, ta co jo rozhodně stojí za to! Chápu, že kdyby jich tam bylo víc a byla tam déle a bylo by je lépe vidět, nenaplnilo by to umělecký záběr, ale takhle nevyužít všechny ty skvělé designy je skoro hřích. Přesto jde ale o ohromně zajímavý snímek. Atmosférický a napínavý a i před pointou dost děsivý, nemluvě po. Takže i ty lekačky, které bych zrovna od Greena nečekal, mu odpustím.(12.3.2017)

 • gazogazo
  ****

  Yes! Zase jednou dobrý Found footage . nevěřte hodnocení . horror má víc žánrů než slasher.(7.9.2019)

 • Aywes
  ***

  Vlastně to nebylo úplně špatný. Pro fanoušky Hatchet docela fanservice. Škoda málo potvor. Chtělo by to nějaký pořádný psycho. Tahle komická hra na existenci/neexistenci potvor je totiž stavěná na hercích. Ti jsou prostě béčkový. Kvůli potvorám ale stojí za to mrknout. Nic převratnýho ale fakt nečekejte.(18.4.2018)

 • xzajox
  *

  Pseudo-dokument, kde sa bohužiaľ strašne, ale strašne moc kecá. Starší chlap zavolá maníka monster-dokumentaristu, že vraj objavil vstup do brlohu príšer. Najprv sa kecá 20 minút o tom, či vôbec majú točiť. Potom na nich kukne jeden bubák a ďalších 20 minút kecajú o tom, či je to pravé atď. Potom 20 minút chlapovi prestanú veriť a preverujú si ho. Nakoniec sa rozhodnú ísť na to miesto sami. Maník stratí botu a bojí sa strčiť ruku do diery. Potom sa to posledných asi 20 minút niekam pohne a celkom fajne skončí. Bohužiaľ tie tony kecania sa tomuto dielku nedajú odpustiť, no uznávam, že tie ľakačky boli fajn. Koniec dobrý, no väčšinou nuda. 32% - 1*(20.2.2015)

 • Essential
  ****

  71%(6.10.2015)

 • tazkykamen
  *

  Mohli sa tam objavit aj Clive Barker s Cronenbergom . Vysledny dojem je take nemastne ,neslane neviemco ,asi by to chcelo druhu polovicu urobit s poriadne velkym rozpoctom. Ray Wise na vybornu(9.1.2018)