Zasažen bleskem

Struck by Lightning

Drama / Komedie

USA, 2012, 80 min

Komedie? Vážně? Já se tedy usmál asi jednou. Mělo by se popřemýšlet nad úpravou žánru. Nicméně Struck by Lightning je moc dobře natočené životní drámo o studentovi střední školy, který chce být něco víc, než jen obyčejná ovce. Emočně se mě to dotklo rozhodně víc, než jsem očekával. A vy rozhodně neočekávejte komedii, u které se budete smát.(28.12.2012)

• mat.ilda

"Střední škola. Brilantní výmysl společnosti, dát všechny agresivní, povýšený, naivní puberťáky na jedno místo, kde by se mohli navzájem trápit a ubližovat si." Toť slibná slova cynikova na úvod pekelně rychlého tempa vyprávění, jehož vzruchy bude schopna pobrat především facebooková generace, otázkou je, jestli na ni cesta Carsona Phillipse za svým snem nebude působit stejně abstraktně, jako on sám na ostatní postavy příběhu, u mě tedy neuspěl a nebude to jen tím, že na mě nic nevěděl...(21.7.2013)

Naštěstí jsem si hned neuvědomil, že hlavní roli hraje Colfer...viděl jsem pár dílu Glee, a byl mi tady dost protivný. V tomhle filmu mě ale naopak hodně bavil - s jeho nadstandardně vybavenou kámoškou byli sympatická dvojka, vůbec celý film byl herecky moc dobře obsazen. A nebylo to ani extrémně přeslazené, jak je v amerických snímcích (hlavně u konců filmů) běžné. Prostě moc fajn teenagerská komedie s dospělácky ustaranou atmosférou.(4.4.2013)

• kenileja

Ach jo. Přemýšlím, kdyby Carsona hrál kdokoli jiný než právě autor scénáře, Chris Colfer, pravděpodobně bych hodnotil úplně jinak. Ačkoli možná nechtěl nebo si to neuvědomoval, právě kvůli němu je ve filmu plno nepříjemného pisklavého řevu a arogantního vysvětlování nepochopení ostatních. Tváří se pořád stejně, jako namyšlený cucák. Chris by neměl vůbec hrát (a už vůbec ne ve filmu podle jeho scénáře). Kdykoli se tam objevil a začal poučovat přemoudřele své vrstevníky, doufal jsem, že ho tam někdo konečně propleskne a dá mu na pusu roubík. Nebylo prostě příjemné se na něho dívat, natož ho poslouchat. Ovšem opravdu jen jeho. Rebel Wilson byla skvělá, do role se naopak více než hodila. Když se celkově zamyslím nad příběhem, vlastně se mi scénář líbí, je to poměrně důmyslně vykonstruovaný příběh o středoškolákovi. Dle mého názoru je Chris spíš spisovatel a dejme tomu scénárista, ale nikoli herec do hlavní role.(28.7.2015)

Chris Colfer je jeden z nejtalentovanějších umělců současné generace. Herec, režisér, scénárista, autor knížek pro děti, zpěvák, malíř... Glee je pro něj ve výsledku opravdu škoda! Struck by Lightning svou stavbou příběhu, břitkým cynismem a špetkou sarkasmu okořeněný mírnou sebereflexí poukazuje na práci zkušeného matadora, než téměř začátečníka. O to větší překvapení, že film odsýpá jako hodinky, hlášky fungují a emočně vypjaté chvíle zasahují na správných místech. Well done! Doufám, že dalšího projektu od tohoto nadějného talentu se dočkáme dříve, než za tři roky.(13.7.2013)

• - Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)

• - Při průvodu školních klubů si můžeme všimnou, že orchestr hraje stejnou skladbu, kterou hrála Chloe (Crystle Lightning) ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005). (Tessx)