Zasažen bleskem

Struck by Lightning

Drama / Komedie

USA, 2012, 80 min

Jak zde píší někteří kolegové, je to film který dokáže leckoho urazit. Hlavní hrdina, ač outsider, je povýšený nad všemi a vším, z mého pohledu však oprávněně. Člověk zklamaný ze života a z lidí kolem sebe naráží totiž na, nejen, typické skupiny smetánky středních škol (Převážně v americe, u nás to moc nefunguje) a dává jím sežrat jejich jednoduchost. Realně by sice měl hlavu v hajzlu do pěti minut, ale nevadí, alespoň je to vtipné. Nebojí se obout do absurdit dnešní společnosti, kde každý hrabe jen sám za sebe a pro své momentální dobro, bez pomyšlení na budoucnost. Do toho trocha filozofování o životě, snech apod. dohromady zabalené do hávu teen komedie ze střední. Mám rád takové lidi a ocením to i u filmových hrdinů, takže za mě spokojenost.(5.1.2016)

Film, ktorý vo svojej podstate mohol povedať oveľa viac ako v skutočnosti povedal. Mám z toho rozporuplné pocity, keďže tento príbeh mal v sebe okamihy, ktoré stáli naozaj za zamyslenie a dlhú úvahu. No a na druhej strane tu bolo aj množstvo zbytočných scén, ktoré možno chceli svojim spôsobom podčiarknuť tú iróniu osudu, no bolo to akési neúplné. Rozhodne to bol film, ktorý svojou myšlienkou zaujal, len škoda, že pôsobil tak nekonzistentne. Navyše ja osobne som považoval za zaujímavejšiu tú časť deju ohľadom Carsonových rodinných vzťahov, ktorá mohla dostať isto viac priestoru ako tá školská časť. No a ten "vrchol" zasiahnutia bleskom, doteraz neviem aký to malo vlastne zmysel pre celkové posolstvo filmu...(16.7.2014)

Průměrný film vyšperkovaný náhlou smrtí hlavního hrdiny, která film nikterak neovlivňuje. Naopak, tvůrci se snaží odloučit jeho smrti truchlení blízkých, aby dosáhli černé komedie, což vypadá divně. Nicméně mám kolem sebe plno lidí, jako byli Carsonovi spolužáci, kteří čekají, až se o ně systém postará. A tak 4/5 za myšlenku, že když člověk nebude sedět na zadku a vymlouvat se, může dosáhnout svých plánů nebo snů.(24.3.2014)

Chris Colfer se vzmáhá seriálové škatulce co mu síly stačí, ale vzhledem k jeho osobitému excentrickému projevu se mu to ne vždy daří. Jinak hodně pohodová teenage dramedy, jejíž hlavní problém je přílišná žánrová roztříštěnost, kde komedie ani drama pořádně nevyzní ani v jednom případě. Jako minisérie, kde by bylo dost času na obojí, by to rozhodně bylo o třídu lepší, takhle ostatní postavy trpí na úkor té hlavní a řada jinak slušně napsaných a natočených scén emočně silněji nevyzní (lékárna, závěrečný záznamník) tak, jak by mohla s větším prostorem na prohlubení charakterů a jejich vztahů. Slušné, ale horší a méně divnější než podobně laděné Daydream nation. Nutno ale uznat, že Colfer je opravdu zajímavý případ talentovaného scenáristy a herce, který se, i přes velmi výrazný herecký styl "potrhlého gaye" který se s ním od Glee vleče, nikdy nepohybuje na hranici trapnosti a (sebe)parodie. Tedy zatím. 70 %(12.4.2013)

Velice příjemné překvapení. Ani jsem se nemusela popadat za břicho, přesto jsem se bavila dostatečně. Zajímavá myšlenka, lehce netradiční děj a k tomu úžasný Kurt z Glee (Chris Colfer), který si dokonce sám napsal scénář. Jo, tohle fakt můžu. A vzhledem k tomu, jak moc mě film potěšil, snad mu svými čtyřmi hvězdičkami alespoň trochu zlepším celkové hodnocení.(28.8.2013)

• - Při průvodu školních klubů si můžeme všimnou, že orchestr hraje stejnou skladbu, kterou hrála Chloe (Crystle Lightning) ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005). (Tessx)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)

• - Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)