Zasažen bleskem

Struck by Lightning

Drama / Komedie

USA, 2012, 80 min

Každým rokom vznikajú filmy ktoré sú nenápadné, a obsahujú toho toľko že by sa jeden zbláznil. Nebudem asi sám čo toto pozeral hlavne kvôli Chrisovi Colferovi, ktorý nie je len dobrým hercom ale javí sa aj ako skvelý scenárista. A práve jeho scenár robí divy u tohoto filmu. Struck by Lightning je úprimným rozprávaním o nasledovaní svojho sna, snahe urobiť preto čokoľvek, a dať aj taký kick ostatným aby sa nebáli a snažili sa pretlačiť svetom (školou, w/e) aj napriek nepriazniam prostredia. Nájdeme tu však aj iné odkazy na súčasné problémy mládeže. Je to veľmi komplexný film ktorý zdvíha hviezdu Chrisa Colfera ešte vyššie. Len tak ďalej ...(30.12.2012)

Naštěstí jsem si hned neuvědomil, že hlavní roli hraje Colfer...viděl jsem pár dílu Glee, a byl mi tady dost protivný. V tomhle filmu mě ale naopak hodně bavil - s jeho nadstandardně vybavenou kámoškou byli sympatická dvojka, vůbec celý film byl herecky moc dobře obsazen. A nebylo to ani extrémně přeslazené, jak je v amerických snímcích (hlavně u konců filmů) běžné. Prostě moc fajn teenagerská komedie s dospělácky ustaranou atmosférou.(4.4.2013)

• kenileja

Ach jo. Přemýšlím, kdyby Carsona hrál kdokoli jiný než právě autor scénáře, Chris Colfer, pravděpodobně bych hodnotil úplně jinak. Ačkoli možná nechtěl nebo si to neuvědomoval, právě kvůli němu je ve filmu plno nepříjemného pisklavého řevu a arogantního vysvětlování nepochopení ostatních. Tváří se pořád stejně, jako namyšlený cucák. Chris by neměl vůbec hrát (a už vůbec ne ve filmu podle jeho scénáře). Kdykoli se tam objevil a začal poučovat přemoudřele své vrstevníky, doufal jsem, že ho tam někdo konečně propleskne a dá mu na pusu roubík. Nebylo prostě příjemné se na něho dívat, natož ho poslouchat. Ovšem opravdu jen jeho. Rebel Wilson byla skvělá, do role se naopak více než hodila. Když se celkově zamyslím nad příběhem, vlastně se mi scénář líbí, je to poměrně důmyslně vykonstruovaný příběh o středoškolákovi. Dle mého názoru je Chris spíš spisovatel a dejme tomu scénárista, ale nikoli herec do hlavní role.(28.7.2015)

Jde víceméně o tuctovou středoškolskou taškařici na oblíbené téma "jak se z tragéda stane miláček davu". Naneštěstí někomu toto nedopatření došlo a po brutálním několikavteřinovém brainstormingu se zrodil nápad zahubit hlavního hrdinu hned na začátku bleskem a okořenit děj záležitostmi, na které určitě denně myslí každý dorostenec školou povinný, jako jsou vztahy s rodiči a smysl života. Snaha o vytažení scénáře na dramatičtější úroveň je tak nápadná a účelová, že jsem bohužel na tuto hru odmítl přistoupit. Nicméně film ze školního prostředí, ve kterém se nerozstřikují tělesné tekutiny proudem a neprojevuje fyzická láska do křížku, je dnes celkem rarita.(5.6.2013)

Jak zde píší někteří kolegové, je to film který dokáže leckoho urazit. Hlavní hrdina, ač outsider, je povýšený nad všemi a vším, z mého pohledu však oprávněně. Člověk zklamaný ze života a z lidí kolem sebe naráží totiž na, nejen, typické skupiny smetánky středních škol (Převážně v americe, u nás to moc nefunguje) a dává jím sežrat jejich jednoduchost. Realně by sice měl hlavu v hajzlu do pěti minut, ale nevadí, alespoň je to vtipné. Nebojí se obout do absurdit dnešní společnosti, kde každý hrabe jen sám za sebe a pro své momentální dobro, bez pomyšlení na budoucnost. Do toho trocha filozofování o životě, snech apod. dohromady zabalené do hávu teen komedie ze střední. Mám rád takové lidi a ocením to i u filmových hrdinů, takže za mě spokojenost.(5.1.2016)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)

• - Při průvodu školních klubů si můžeme všimnou, že orchestr hraje stejnou skladbu, kterou hrála Chloe (Crystle Lightning) ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005). (Tessx)

• - Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)