Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

Trailer

Hal_Moore

Velice originálně pojatý příběh o středoškolském pisálkovi a "jeho" školním plátku. Originální nejen ve způsobu draftování spolužáků do svého magazínu, nýbrž i v tom, že vypravěč je vlastně mrtvý po zasažení bleskem. Tento fakt se však jeví pro zbytek stopáže absolutně zbytečným (snad až na posledních pět minut), nikam příběh neposunuje a samotná pointa zásahu je tak laciná, že to snad ani tvůrci nemohli myslet vážně. Zbytek však funguje téměř na výbornou a já si tento netradiční příběh z americké střední školy užil. ()

Jara.Cimrman.jr

Já brečím. Ne nejsem dojat, ale já brečím proto, že jsem to nepochopil. Jasně, že se mi líbil zasněný vyděrač Carson se svými hláškami a neustálým vybočováním z bečícího stáda ovcí, ale proč musel umřít? To mi chtějí tvůrci vyhrožovat tím, že když nebudu držet hubu a krok, tak si mě blesk najde? Po tom tedy netoužím, ale já se nerad mačkám a když všichni kolem mne říkají to samé, tak se instinktivně řadím k opozici. Původně jsem si tento snímek chtěl ještě jednou nechat projít hlavou, ale raději se budu tvářit, že jsem ho neviděl a budu svůj. Tak blesku pojď, čekám na tebe. ()

Fr

,,ŽIVOT…. PŘIJDE RYCHLE, PŘEJDE CELÝM VAŠIM TĚLEM A SNAŽÍ SE DOSTAT VEN A BÝT VYJÁDŘEN JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM. VLASTNĚ JE TO DOST PODOBNÉ ... BLESKU“..... /// O životě před smrtí (hmm…). Pohodově, protože Carson je pohodář a celkem vtipně, páč Carson je celkem vtipnej. Možná trochu jinak, ale tak už to u moudrejch lidí (který vlastně tenkrát matka nechtěla) bejvá. Film plnej optimismu (i s matkou na antidepresivech), film plnej problémů, o cílech, snech a snaze bojovat za to, aby ten život za něco stál, s nešťastnou (dojemnou) tečkou. Já miluju, když můžu s kopytama nahoře čumět na většího optimistu než su já! …,,VŽDYCKY JSEM SI MYSLEL, ŽE SMRT BUDE VYPADAT JINAK…“ Bereš mi slováky z houby! (slova z úst - poznámka překladatele) Co chcete vědět? Příjemně strávenejch 80 minut! . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že sympatickejm lidem nemusí (za každou cenu) růst na nohách listí. 2.) Hledám optimistickej film o smrti. 3.) Strašně rád bych (na škole) vydával literární časopis, ale nevím jak na to. 4.) Thx za titule ,,marosh1“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey

S nápadem si nejsem úplně jistej, jestli to tvůrci vychytali přesně do puntíku. Někoho by tenhle příběh a film jako takový mohl vysloveně nasrat. Když by to ale nebyl film, tak by to mohla být třeba i hlavní postava kluka, kterej si myslí, že je prostě jinej. Je chytrej jak rádio a snaží se od všech ve škole výrazně odlišit. Klid možná přichází s první scénou, kdy člověk vidí, jak do toho kluka vpálí blesk a na místě umře. Nevím, jestli je to eticky úplně v pořádku takhle načínat film, ale na druhou stranu divák alespoň ví, na čem si u filmu stojí a minimálně dokáže odtušit, jak film bude končit. S ohledem na příběh a na hlavní postavu se mi ale film moc nelíbil. Spíš nelíbil. ()

emma53

Tak nakonec se nedá nic dělat, ale ani posledních opravdu pěkných dvacet minut nezachránilo můj průměrný dojem z celého filmu. Nemohu přesně říct, jestli to bylo rozvleklou formou podání, nebo tím, že jsem čekala komedii, které se to ani vzdáleně nepodobalo, prostě mě to ze židle nezvedlo. Carson v podání Chrise Colfera táhnull na svých bedrech téměř celý film a nemůžu mu upřít velmi dobrý výkon. Takových Carsonů je mezi námi hodně a mnozí z nich mají také nějaké své sny, kterými jako kluci žijí. Chtějí se nějakým způsobem zviditelnit, nebo uplatnit i když tady to ne vždy Carson řešil tím nejlepším způsobem. Akce je jedna věc a reakce, ta pravděpodobnější smutnější je druhá. A když k tomu připočteme nekompletní rodinu, nebo jako tady možná ne úplně svojí vlastní vinou nefunkční mamku, tak problémy visí ve vzduchu každou chvíli. Takže díky za Carsona, ale já dnes nad trojku nejdu. ()

• Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)
  • Film bol kompletne natočený za 12 dní. (dwdb)