Zasažen bleskem

Struck by Lightning

Drama / Komedie

USA, 2012, 80 min

Upřímně - čekal jsem víc. Nebylo to špatné, postavy byly docela zajímavé až kuriózní, stejně tak zápletka filmu byla velice originální, nicméně po dvou dnech jsem si už ani nemohl vzpomenout, jaký že film jsem to na ČSFD chtěl ohodnotit. A ejhle, žádný blesk mě nezasáhl. Měl jsem u toho radši žehlit, na pěkný sobotní večer je tento film nepříliš dobrá volba. 60%(20.5.2013)

• mat.ilda

"Střední škola. Brilantní výmysl společnosti, dát všechny agresivní, povýšený, naivní puberťáky na jedno místo, kde by se mohli navzájem trápit a ubližovat si." Toť slibná slova cynikova na úvod pekelně rychlého tempa vyprávění, jehož vzruchy bude schopna pobrat především facebooková generace, otázkou je, jestli na ni cesta Carsona Phillipse za svým snem nebude působit stejně abstraktně, jako on sám na ostatní postavy příběhu, u mě tedy neuspěl a nebude to jen tím, že na mě nic nevěděl...(21.7.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Já brečím. Ne nejsem dojat, ale já brečím proto, že jsem to nepochopil. Jasně, že se mi líbil zasněný vyděrač Carson se svými hláškami a neustálým vybočováním z bečícího stáda ovcí, ale proč musel umřít? To mi chtějí tvůrci vyhrožovat tím, že když nebudu držet hubu a krok, tak si mě blesk najde? Po tom tedy netoužím, ale já se nerad mačkám a když všichni kolem mne říkají to samé, tak se instinktivně řadím k opozici. Původně jsem si tento snímek chtěl ještě jednou nechat projít hlavou, ale raději se budu tvářit, že jsem ho neviděl a budu svůj. Tak blesku pojď, čekám na tebe.(20.10.2013)

• Scar

Sympatizovať s rozmaznaným frackom, ktorý si o sebe myslí, že je niečo viac ako ostatní, chce dosť podobnú povahu. Vyložene odporná hlavná postava bola navyše aj odporne zahratá. Odpudivé ego, ako by herec hral v domčeku pre bábiky a celý priestor patril jemu. Ostatné slušné herecké mená pôsobili naopak príliš ukáznene a nevýrazne. Christina Hendricks dostala väčie bruško ako prsia, čo niekomu môže pokaziť mokré sny, mne ale rozhodne nie.(19.6.2013)

Chris Colfer ukazuje, že v něm vážně něco je. Struck by lightning je příjemný film, na který se mnoho lidí podívá a zapomene na něj. To je ale obrovská škoda. Schovává v sobě totiž důležitou myšlenku, kterou nám předává nenuceným způsobem. Všechny ty moudra o cestě, cíli, důležitosti snů a naděje které pořád slýcháme... ale až s tímhle filmem jsem si uvědomila, jak moc pravdivé to je. A jak moc důležité to je.(9.9.2013)

• - Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)

• - Při průvodu školních klubů si můžeme všimnou, že orchestr hraje stejnou skladbu, kterou hrála Chloe (Crystle Lightning) ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005). (Tessx)