Chytrá, neuctivá a nadčasová komedie o tom, jak je nesnadné přežít střední školu, když vás spolužáci nechápou, rodiče jsou šílení a jediné, co máte, jsou vaše sny. Maturant Carson Phillips (Chris Colfer) byl předurčen k velkým věcem, které mu jeho omezené maloměsto nemůže nikdy poskytnout. Byl na cestě na vrchol, ale osud s ním měl jiné plány - náhle ho zabil blesk na školním parkovišti. Carson demonstruje, že život je to, co se děje, když jste příliš zaneprázdněni plánováním budoucnosti - vypráví poslední týdny svého života prostřednictvím vtipných a bystrých vzpomínek, včetně cíleného vydírání namířeného na populární studenty ve škole, které vymyslel se svou nejlepší kamarádkou (Rebel Wilsonová). Neopomíjí ani rodinný život, jenž zahrnuje matku (Allison Janney), kterou více zajímá hrdlo láhve, než synova budoucnost a odcizeného otce (Dermot Mulroney), jenž se zničehonic objeví s těhotnou snoubenkou v závěsu (Christina Hendricksová). (HBO Europe)

Trailer

Gaia.M

Víc takových filmů, vážně, ani trochu mi nevadilo se na něj dívat. Neokoukaní herci tomu taky dodali něco víc, než obyčejné tuctové komedii. Mělo to děj, mělo to příběh, určitý smysl, ba dokonce pointu. Jediné, co by se dalo vytknout je to, že vlastně na začátku víme, jak to dopadne, to si možná mohli odpustit, ale když to vezmu kolem a kolem, na smyslu filmu to neubralo. Takže jo, za mě dobrý. ()

joehot

Byl bych dal s čistým svědomím hvězdy čtyři, kdyby mě nenaštvaly hned dvě věci: 1 - pocit promarněného ohromného potenciálu. 2 - kamera. Vím, že jde o indie, ale, ksakru, to si tvůrci nemohli sehnat alespoň povoz pro kameru? Stačí nákupní vozík z Tesca, ne? Člověka, který točil ty dynamické záběry z ruky, přičemž měl nejspíše Parkinsona, mám sto chutí praštit rychlostí blesku. ()

drake31

Každým rokom vznikajú filmy ktoré sú nenápadné, a obsahujú toho toľko že by sa jeden zbláznil. Nebudem asi sám čo toto pozeral hlavne kvôli Chrisovi Colferovi, ktorý nie je len dobrým hercom ale javí sa aj ako skvelý scenárista. A práve jeho scenár robí divy u tohoto filmu. Struck by Lightning je úprimným rozprávaním o nasledovaní svojho sna, snahe urobiť preto čokoľvek, a dať aj taký kick ostatným aby sa nebáli a snažili sa pretlačiť svetom (školou, w/e) aj napriek nepriazniam prostredia. Nájdeme tu však aj iné odkazy na súčasné problémy mládeže. Je to veľmi komplexný film ktorý zdvíha hviezdu Chrisa Colfera ešte vyššie. Len tak ďalej ... ()

ABLABLABLA

Popravdě jsem čekala něco jiného, více zábavného, tohle bylo spíše na zamyšlení a takové filosofické, ale ani tak snímek nezklamal. Chris Colfer? No co dodat, hezky si to napsal a ještě lépe si to zahrál, jak někteří píšou taková one man show. Ostatní herci přece oproti němu zanikli i když mi přijde, co se týče prostoru pro rozvíjení "charakteru postav" tak ho bylo dost, naprosto přesně jsem věděla, kdo má jakou postavu střední školy představovat. Je fakt že asi do třičtvrtě filmu jsem si říkala, no tak max. 3* víc asi ne, ale na konci jsem se rozmyslela, protože opět vyhrálo moje citově labilní já, které bulelo a to vždycky trochu zvedne hodnocení. Je fakt, že závěrečný monolog byl krásný a trefný. "Two, four, six, eight, heard you like to fornicate." ()

applause

Asi jsem tak úplně nepochopila, co tím chtěl autor říct. Jako, že dělal scénář sám Chris Colfer, tak dobrý, ale čekala jsem od toho víc. Sám protagonista byl na můj vkus až moc chytrý, čímž působil na ostatní dost arogantně. Tím mi dost připomínal mého spolužáka z gymnázia, který byl fakt super kamarád, ale ostatními byl nepochopen, proto i nesnášen. Nevím, jak by to dopadlo ve skutečném životě, ale tady v tomto filmu, mu nakonec spolužáci dali za pravdu a pochopili, že to s nimi myslel dobře. I takový člověk, který sice působí arogantně a ostatní ho nechápou je pro svět důležitý. Nepochopila jsem význam blesku na začátku, když byl na konci znovu, takže mi to přišlo v samotném výsledku zbytečné. Myšlenka byla dobrá, ale podle mě tu nebyl úplně využit potenciál, jaký tu mohl být. Proto takové hodnocení. ()

• Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)
  • Film bol kompletne natočený za 12 dní. (dwdb)