Zasažen bleskem

Struck by Lightning

Drama / Komedie

USA, 2012, 80 min

• Kamca_

Hodně nudný a trapný film. 40% dávám jen ze soucitu. Jinak mě to moc nebavilo.(21.6.2013)

• eLeR

Tak tento film mi absolútne nesadol ...(18.10.2013)

Narodit se a vyrůstat na maloměstě asi není žádná velká výhra. A být outsiderem na místní střední škole asi už vůbec ne. Ale hlavnímu hrdinovi to je srdečně jedno a jde si za svým snem vypadnout ze svého rodného města a stát se novinářem prestižních novin. Bohužel jak to s ním dopadne zjistí divák už v prvních vteřinách filmu, a je to opravdu zajímavý nápad, začít vyprávět životní příběh ve chvíli, kdy divák ví, jak to dopadne. Musím říci, že film jako takový mi výborně sedl a užil jsem si ho. Zde se totiž spojilo hned několik věcí, které mám na filmech rád. Je zde prostředí amerického maloměsta, většina filmu se odehrává v prostředí střední školy, a hlavní hrdina je outsider, který se nebojí jít si za svým. Tuhle kombinaci se povedlo autorovi scénáři a zároveň představiteli hlavní role namíchat opravdu dokonale, takže film mě ani na okamžik nenudil a celý příběh jsem si dokázal perfektně užít. Chris Colfer je nejen nadějným hercem, který už má na svém kontě ocenění Zlatý Glóbus, ale je i nadějným spisovatelem a budu zvědavý na jeho další scénáristické pokusy. Tenhle nezávislý film mě prostě dokázal zaujmout a po právu ode mne získává čtyři hvězdy.(2.9.2013)

Vida, tak Kurt z Glee nám začíná vystrkovat už i scénáristické růžky. Nutno říct, že to jako scénáristický debut není zcela marné a sepsal celkem fajn středoškolskou nezávislárnu okořeněnou o zesnulého hlavního hrdinu. Ke konci už je ovšem vidět, že Colfer už si těch postav a linek nabral až moc a nestačí všechny pořádně vytěžit nebo jim dát dostatek prostoru (a že si Christina Henricks zaslouží více prostoru všude). Onen zprvu fajn nápad se zasažením blesku se také na konci nepodaří dostatečně vytěžit a režie také většinu času nevyleze z indie průměru. Na plné čáře to však zachraňují sympatičtí herci v čele s Chrise Colferem a Allison Janney. I tak se z toho dalo však vytěžit daleko víc než je jen další jednohubková sonda do krušného života středoškoláka a jeho blízkých.60%(1.6.2013)

Za ústřední myšlenku filmu dávám 3*: „Because life without meaning, without drive, without focus, without gals or dreams, isn't a life worth living.“(16.6.2013)

• - Film je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy mladého herce a spisovatele Chrise Colfera známého především díky hlavní roli Kurta Hummela v muzikálním seriálu Glee (2009). (jakear)

• - Rebel Wilson (Malerie Baggs) bola do filmu obsadená deň pred natáčaním. (dwdb)

• - Při průvodu školních klubů si můžeme všimnou, že orchestr hraje stejnou skladbu, kterou hrála Chloe (Crystle Lightning) ve filmu Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005). (Tessx)