The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

arbeit

Možno je to blbé porovnávať práve s Life Cycles ale čakal som niečo podobné a nič z toho. Teda dosť záberov je fakt úchvatných ale inak príliš dlhé a rozťahané. ()

Echoes

Když se v patnácti rozhodovali, co dál dělat, snowboarding byl jasná volba! Co se o těchto filmech má psát? Vizuálně hezké, příroda, kterou v životě neuvidím (takže můžu jen závidět), parta lidí dělá, co je baví… Prostě fajn film na zkouknutí po kouskách. Osobě mě tento typ vždicky přestane bavit po půlhodince a musím si dát pauzu. Ale jinak stravitelné a jediné, co mě při sledování mrzelo je, že tak neumím jezdit taky. ()

david104

Perfektní dokument o lidech, kteří si umí užít snowboarding a nic není pro ně překážkou, ale výzvou. Vše je doplněno perfektními záběry a vynikající hudbou. ()

MaxForValue

Ten product placement by mi až tak nevadil, pokiaľ vďaka tým prachom z toho natočili niečo takto efektné. Skvelá kamera, krásne slow-motion zábery, dychberúce akrobatické kúsky. To však nevynahradí plochosť, ktorú tento dokument má. Je to honenie ega skupiny tínedžerov, ktorých najväčšou životnou radosťou je riskovanie života pre kúsok vzrušenia. A sledovať to 80 minút, to je trochu príliš. Za to ani tie krásne zábery nestoja. ()

Ferenzo

Tady asi není co dodat. Pokud jste viděli That´s It. That´s All tak prostě jen luxusní pokraqčování. pokud jste neviděli, tak si ho nejdřív pusťte před tímto filmem. Neuvěřitelná kamera, neuvěřitelnej Travis, Lago a další, neuvěřitelná příroda a krásná hudba. Tady nemám co vytknout. 95%. ()

Mugs

Blá, blá, blá. "Reklama na RedBull a jiné značky" No a co? Někdo to zaplatit musí. Audiovizuální orgie s pohledem na nejlepší snowboardisty světa vyváženy nádhernými záběry na přírodu. Člověk má po shlédnutí chuť koupit prkno a jít nějakej ten kopec sjet. ()

pery352

Pro mě je tento film srdeční záležitostí a již v době vydání mi přirostl k srdci. Jakmile se blíží zima usednu k počítači a několikrát si tento film pustím. Ovšem je to jen pro ty co baví snowboarding. Pro obyčejného diváka to budou ohromující záběry přírody a pár týpků na prknech. ()

anyonecek

Tohle není třeba nějak zdlouhavě komentovat. Prostě několika slovama neskutečné triky, neskutečné záběry a do toho všeho hraje skvělá muzika. Red Bull si prostě připravuje tu nejlepší show k dostání :). ()

sekh odpad!

tak toto je bezkonkurencni sracka ... pustit zpomalene zabery v realnem case, hm uz to ma jen 20 minut, uroven monologu? "Uhodil jsem se!" ...no ty vole ... ()

TarzanLesni

Zde můžeme vidět, jak je freeriding nádherný a zároveň nebezpečný sport. Borci na prknech předvádí parádní triky. Natáčelo se na spoustu zajímavých a nádherných místech. Nejvyšší hodnocení dávám i díky skvělému soundtracku a to hlavně kvůli mým oblíbeným The Naked and Famous a M83 . R.I.P. všem, kteří při tomto sportu zahynuli. ()

Ostra

Je nad hvězdy jasné, že pokud se Red Bull pustí do takhle megalomanské akce, udělá to pořádně. Díky nádherným záběrům od první minuty můžeme rychle zapomenout, kolik se muselo zaplatit, aby si pár borců mohlo sjet z kopce dolů. Nadšení pro snowboarding je při sledování výhodou, nikoli však podmínkou, protože snad i naprosto nezasvěcený pozorovatel musí uznat, že chlapi mají odvahu a že jim to "docela" jde. Kapitolou samou pro sebe je tady soundtrack. To je to místo, kde hlavička hřebíčku byla zasáhnuta na milimetr přesně. Několik skladeb (třeba No Way od The Naked and Famous) zapadá opravdu skvěle. Škoda, že nejde vypnout ty řeči o tom, jak snowboarding není sport, ale styl života. Nechci nikomu nic zazlívat, ale filozofování bych ponechal jiným a soustředil bych se na to ježdění. ()

Forum.

Tolik stylu že mi vlasy stojí závistí. Prosím,prosím už nic netočte začínám si uvědomovat jak je můj život zbytečný. 100% ()

ChandlerBing

O chlup lepší než předchůdce That's it, that's all! Především v tom, že Rice a jeho parta tu nevystupujou jen jako nesmrtelní jezdci na prknech, kteří by sjeli Everest ráno k snídani, ale zaměřují se tu i na možné riziko, nebezpečí, rozebírají situace a podobně, to působí mnohem reálněji a lidštěji - příjemněji. Jezdců tu nevystupuje tolik jako v "prvním díle" a tak film celkově působí víc komorně, je obohacen větším počtem promluv a ukáže nám i jak se štáb baví, když zrovna nenatáčí. Takže to jen tak pro porovnání, jinak se jedná o dost podobné snímky. Dokumentární kvalita má dobrou úroveň, záběry jsou úchvatné (a teď myslím i scény, kde jsou jen scenérie nebo různá zvířata v horách, je to takové poetičtější), hudba opět vybraná perfektně na míru. Co je ale na Art of Flight opravdu výjimečný z filmařskýho hlediska je kamera a střih (myslim, že pánové, kteří jsou podepsáni na těchto pozicích předvedli snad i obdivuhodnější výkon než naši snowboardoví bohové). Myslím, že je ideální disciplína na prokázání dobrého střihače se prokousat tunami sportovního materiálu a dát ho záživné podoby, která nepůsobí zmateně (jako se to třeba nepovedlo v český tragédii Snowporning). A kamerová technika, která tu byla použitá, no klobouk dolů, myslim, že v 3D to musí být zážitek. Takže závěr, dovedu si představit, že Art of Flight by svým dokonalým vizuálním provedením a komornějším pojetím mohl oslovit i lidi bez zájmu o snowboarding. ()

Prechytraly

Docela nuda. Vizuálně tak vyhoněné, až to vůbec nekoresponduje s žánrem filmu. Zpomalených záběrů je tam přehršle a po chvíli začnou nudit. Chybí tomu pohodová atmosféra a náboj, jako mají třeba oldschool počiny typu Technical Difficulties. Místo toho tady musíte poslouchat otravné filosofování o respektu k horám a prknu jako smyslu života. ()

karlos-rio

Co to jako je? To nemá s dokumentem nic společného, tohle je velice dlouhá , nudná, a nezáživná reklama RedBullu. Pouze nádherná příroda zachránila tento paskvil od ještě horšího hodnocení. ()