Reklama

Reklama

Harlémská tragédie

(TV film)
Krátkometrážní / Hudební / Komedie
Československo, 1963, 13 min

Obsahy(1)

Komedie o dvou ženách a dvou manželstvích. V harlemském bytě s požárním schodištěm žije mladá žena (J. Werichová), kterou muž bije. Ona je však šťastná, protože pak vždycky dostane od něj dáreček. Sousedka (K. Slunéčková) jí závidí, protože její muž je kliďas, nepromluví ani slovo, natož aby jí projevoval tímto způsobem své city. Vyvolá s ním proto scénu, která však má zcela jiné účinky, než očekávala… (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

V úvodu nějakej prapodivnej sestřih starých, němých grotesek, aby se divák jaksi navedl na groteskní příběh o dvou ženských, který si jen stěžují na svý chlapy, protože samy neví, co chtějí. Anebo chtějí? Dost divnej příběh, stejně jako tenhle starej krátkej film. [4. hodnocení, 1. komentář, -%] ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

O'Henryho satirická hříčka o tom, že domácí násilí se (ne)vyplácí. Karolina Slunéčková tady vystupuje ještě pod svým skutečným jménem Olga Sluníčková. ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Nevim, co to presne melo byt. Nebylo to vtipne, ale bylo to kratke. Ja to mel povinne jen kvuli zkompletovani filmografie KS. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama