Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

Balu...

..upřímně? ..blbost, která si na horor jen hraje. Vyjma zajímavého začátku s auty nic, co by mě bavilo. Hysterčení, zmatené pobíhaní. Kdyby to bylo natočeno v devadesátých letech, byl bych smířlivější ale že takovýhle nonsens má year release 2001; ne, to prostě neskousnu.. ()

wosho

Úvod má správnou atmosféru a napětí. Ale jakmile Victor Salva začne ukazovat čím dál tím víc tu potvoru, vše kde do kopru a to je škoda, protože první třetina byla velice podařená. ()

Castorr

První polovina filmu vypadala opravdu hodně napínavě a střašidelně, líbilo se mi to a připadlo mě, že koukám na jeden z nejlepších hororů za poslední léta. Ale postupně se ztrácelo to co horor zdobilo, mě osobně se nelíbily ty křídla, bez nich to bylo víc "cool". Takže je to zase jen jeden z těch průměrných hororů, i když jsem se pobavil docela dobře. 60% ()

AngiS

:D:D:D No.. tak té pěkné události, jak se tam náš milý Creepers muckal s jazykem uříznutý hlavy, jsem málem umřela smíchy :D ()

Tydlidáš

2/10 - Nečekal sem nic extra, ale zas až takovou bídu taky ne. Je to samej nesmysl a hloupost. Úplnej začátek dobrej, ale hned od chvíle kdy je to hovado smete ze silnice a první co je napadne je jet se juknout do jeho baráku mě ten film dost votravoval. Z takovejhle buranů v pochcanym klobouku strach fakt nejde a v některejch chvílích je to tak debilní, že ani jako komedie se to nechytá. Sem fakt zklamanej, nejvíc asi z nijaký atmosféry a příšery, která je příšerná asi tak jako má Angelina Jolie malý kozy. Bohužel ani to ostatní, jako nikam nevedoucí příběh a herecký výkony, není nic moc... =( ()

Corpsegrinder

Když mi bylo devět let tak se mi do ruky dostalo tohle DVD a od tý doby jsem to viděl nespočetněkrát. Creeper je správnej hnusák kterej by z Majka Myerse nebo Freddyho nadělal gumový kachničky. Scéna z podzemí kostela je legendární a hnusná. Plus za občasnej černej humor (policejní eskorta). Škoda jen slabší poslední části z policejní stanice, neuškodilo by kdyby na ní zapracovali víc a ne to udělat tak jakože tam vtrhne a za pár sekund je mimo záběr rozseká. ()

bloodline

Chutne podarené béčko s najidiotickejšou dvojicou hlavných postáv od zrodu strieborného plátna. The Creeper má sexapílu na rozdávanie a po čase mu v tých jatkách aj začnete fandiť. Na škodu veci nepadol na úrodnú pôdu, popri hercoch, ani scenár. Nebyť toho, tak by svetlo sveta uzrela hororová delikatesa zo šablóny na strach pre menej náročných. 2 a 1/2* ()

Haymar

Vynikající heavymetalovej klip nebo průměrný horor? Jeepers Creepers nemá začátek, nemá konec, nemá v podstatě ani žádný děj... Zato má vynikající atmosféru, démonického záporáka a v celku sympatickou ústřední dvojku (která vám - na rozdíl od drtivé vetšiny postav podobně zaměřených filmů, není úplně lhostejná). Škoda jen, že se ono napětí a drive nepodařilo udžet po celou (příjemně krátkou) stopáž filmu! ()

venom14

Bylo to celkově o ničem,scénář by se navíc dal shrnout do půl hodiny.Celou dobu jem ale vlastně čekal na něco,co vůbec nepřišlo(ani nevím,na co jsem čekal)konec celkem ušel,ale okatě si nechal vrátka pro pokračování.Celkem dost lidí píše,že na začátku se na to dá koukat,ale na začátku si deset minut jedou sourozenci v autě a kecaj,potom najdou kostel,ale ani ta scéna mi nijak napínavá nepřišla.Ale ta písnička Jeepers Creepers se mi líbila,tu si musím sehnat :-) ()

jurasino

tak tohle je bomba, naprosto skvělý atmosfericky vydařený horror říznutý hixploitation, a se skvělou ústřední melodií ''Jeepers Creepers.....where'd you get those peepers, Jeepers Creepers.....where'd you get those eyes!! ()

Paldiny

Radšej by som si dal Jeepers Creepers v splatterovom balení, no aj táto varianta na Texaský masaker bola fajn. Miesto krvi sa dbá na budovanie napätia, aké pre mňa vrcholí v Creepersovom brlohu. Rozhodne palec hore aj za scenáristické hračičky, čo občas narúšajú zabehnuté vzorce a robia situácie menej predvídateľné. Zato iné sú ako cez šablónu. Čo mi neladilo bol ten okrídlený doplnok, s akým tvorcovia vyrukovali v druhej polovici filmu. Ešteže má kovboj od buranova štýl, nadupaného tátoša a fajnový klobúk, takže o jeho budúcnosť sa nebojím. ()

woodsman

genialny horor hlavne zaciatok neuveritelna atmosfera od polky to bohuzial islo trochu dole ale aj tak bomba vise 20 rokov stary horor pecka pod tym kostolom v tej jaskini fakt nechutne ()

willis

Příjemně mrazivá atmosféra prvních dvou třetin filmu, kde zlo jenom tušíme, vezme zasvé když se netvor objeví v plné své "kráse". Stojí výš než jiné popcornové horory Královna prokletých nebo Zámek hrůzy. ()

lukasd

Výborný atmosférický začátek. První polovina filmu je ještě jakž takž strašidelná. Zato ta druhá to je bída. ()

efko

Oni si z nás títo americký filmári robia srandu. Pustia sa do nakrúcania tínedžerského hororu. OK. Donútia diváka báť sa obyčajného amerického vidieka, kde na každom roku resp. z každého domu vykúka nejaký masový vrah, psychicky narušená osoba či nejaký iný nadprirodzený satanáš. Fajn. Viac-menej úspešne sa im podarí navodiť tú správnu bubácku atmosféru a varia diváka chvíľu vo "vlastnej šťave". Super. Náhle však, dlho dlho pred koncom filmu príde dosť nezmyselné rozuzlenie akoby "šité horúcou ihlou", ktoré dokonale pokazí dojem z celého filmu. Strach a napätie náhle opadnú a divák po zbytok filmu iba rozmýšľa, "kde ti soudruzi z USA udělali chybu"... ()