2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

OughJay

Po tom osudnym datumu už tenhle dokument tak trochu nabírá komickej nádech, ale je pravda, že během jeho sledování na začátku prosince 2012 na mě menší obavy padaly. Na druhou stranu se opírá převážně o znalosti nadšenců, který viděj spojitosti tam kde sami chtěj, což neni úplně objektivní. Myslim, že od nynějška bude tento dokument sloužit už pouze jako ukázka paniky, která ovládla miliony lidí před domnělým koncem světa. Ten se mi teď jeví už jen jako jeden z nejlepších marketingovejch tahů v historii lidstva. ()

LuciusWlk

Souhlasím s tvrzením, že jde o pohled spíše jedné strany. Nicméně struktura obrazců, provedení, detailnost, poznatelná pouze z leteckých záběrů, rychlost vytvoření a pod. budí mou zvědavost a jako scifista a fantasta se nechávám unášet na teoriích vzniku a poselství. Pokud se jedna o podvrh, poté půjde o maximální konspirační nasazení nějaké skupiny, jejich fanatismus musí být neuvěřitelný. Já se přikláním k tvrzení zdejších výzkumníků a natěšeně i obezřetně očekávám příchod nebešťanů. Samozřejmě s exkurzí na jejich planety. Chudáci jen netuší, co je čeká, jakmile člověk objeví bohatství jejích světů, uff. :DDD ()

Benedygtus

Je tezke hodnotit tento dokument, protoze predevsim, proc tomu uzivatele davaji velky nebo naopak maly pocet hvezd je, jestli s tim souhlasi ci nikoli. Ja moc neverim tomu, ze si to ti slavni dokumentaristi nepribarvili. 67% ()

Testament

Jako, nebylo to špatné, ale důkazy vesměs žádné. Amatérské záběry na pole, které je monitorováno celou noc (nic ve zlém) a stejně na záběrech není nic poznat... Kruhy a jiné obrazce v obilí jsou úchvatné a z výšky viděné vypadají geometricky úchvatně. Vau, Mayská proroctví působí silně, ale není na čem stavět. Chybí pevná půda,na které stavět základy pro další domněnky. Hezké, ale kvalit A.C. Clarkea jsme se nepřiblížili ani na 100m, že?:-D ()

Kalper

Největší problém tohoto dokumentu je ten, že nabízí pohled na věc pouze z jednoho úhlu. A ten případ se vzkazem v poli v Crabwoodu... Vážně není nikomu divné, že si ufoni dali tu práci, aby vydupali do obilí binární kód, který pak náhodou pomocí ASCII tabulky dává vzkaz v angličtině?!? ()

DocBrown odpad!

21.12.2012 mělo být prý zatmění slunce. Sprostá lež jako ostatní bláboly. Neuvěřitelné, co dokáže odvysílat veřejnoprávní televize.Ať řekneš jakoukoli blbost, když to podáš náležitě vědecky, vždycky se najde blbec, který ti zatleská. Dle hodnocení na CSFD je jich tu nějak moc. ()

Prochy38

Jak to říct? Zní to velmi zajímavě a dokument je udělaný opravdu dobře. Ale je to pořád ještě dokument? Není to trochu agitka? A jak to vlastně z kruhy v obilí je, jsme se stejně nedozvěděli, protože všichni v tomto filmu je přisuzují mimozemské aktivitě, která nikdy nebyla nijak dokázána. Hodně lidí určitě přesvědčili, ale je to nutné? Líbilo se mi to jako sci-fi snímek a někdo by z toho mohl udělat trhák ve stylu Znamení, ale dokument?? ()

DannyBoy80

Hodně jednostranně založený dokument, kde se vyjadřují 3 výzkumníci. Není dán žádný prostor nějaké protistraně nebo jiným možným vysvětlením. O jiném přístupu se ani nemluví, vše co je prezentováno je prezentováno jako pravda. Přitom vyvstává mnoho dalších otázek na které by ale tito 3 výzkumníci těžko odpověděli. Napadají mě z fleku některé: Co se stalo před 50 000 lety, když cyklus je 25 000 let? Přeci archeologové na takovou otázku musí mumět odpovědět, zda se staly nějaké katastrofy. Nebo proč několikanásobně vyvinutější a inteligentnější civilizace s náma komunikuje takto dementně? 50% ()

Schuldiner

Nevim, nedokážu moc posoudit, co je na tom vymyšlené a co je pravdou. Je fakt, že je podivné, že se obrazce zdokonalují jen za posledních pár dekád. To naznačuje spíš práci člověka. Ale to, že nejsme ve vesmíru sami, je 100%. To, že Mayové byli v mnohém jedinečná civilizace, (která věděla možná něco, co my zatím ne,) stejně tak jako např. Sumerové, to je nezpochybnitelné. Jejich odkazy jsou přinejmenším hodně zajímavé, jen je potřeba v tom logicky číst a ne hledat záhady. Ale to je na dlouho.. ()

Martin_W

Ikdyž filmy s tématikou 2012 nemusím, tak jsem tenhle zhlédnul. A líbilo se mi to. Ikdyž je celkem absurdní že někdo dává zemi znamení pomocí kruhů v obilí, ale co už. 72% ()

Cement73

Tak toto dielko bolo velmi zaujimave... Neviem si ani predstavit nakolko pravdive mozu byt fakty ktore predstavuju badatelia. Binarne kody a dokonale vyzerajuce obrazce. Kto by to mohol urobit? Prilis zlozite, prilis pekne urobene. No a 21.12 2012 sa konci 9 pekiel a zacina 13 nebies? Wow. Co to len bude? Vyvolalo to vo mne zvedavost. Uvidime uz o 1,5 roka :o) ()

Oxymoron

Dokument je až moc jednostranný, se vším hned hotový a ani na vteřinu nezapochybuje, že by to mohlo být jinak. Ukazuje složité obrazce v obilí, které jsou stoprocentně pravé, o falešných se zmíní jen jedním slovem a divákovi nepřiblíží, jak ty falešné vlastně vznikají. Ohledně bandy tří "vědců", která se prezentuje jako jediná skupinka na světe, které se podařilo natočit vznik kruhu, nám ani náznakem nenaznačí, proč zrovna v daný den vytáhli tihle lidé, dle jejich vlastních slov, ty nejvíc profi kamery (jejichž kvalitu převyšuje i moje FullHD od Sony) a vylezli na kopec natáčet - a bum ho, zrovna tu noc vznikl i kruh, který chtěli na kameru zachytit (to má někdo štěstí - já čekám na nahou sousedku v okně několik dní a bez výsledku:). No až na pár těchle podivností dokument vcelku pěkně shrnuje, kde, kdy a jaké obrazce vznikly - a pohled na ně je fakt pěkný. ()

zradek odpad!

"Použijeme-li gaussianuv filter o šířce 6.6 desetin pixelu, přechody se zvýrazní. Dokazuje to, že při focení, nebo vytlačování obrazu do pole byla tato osoba živá" Takové filmy asi mají svoje místo na slunci stejně, jako třeba pornografie, ale nechápu, co taková prasárna dělá na ČSFD. ()

waits

Po takovémto typu pořadu mám vždycky pocit, že bych neměl odkládat přihlášku do Grygarova Klubu skeptiků. Mám na to jen rok:) A vzpomenu si na Futurologický kongres (1957) Stanislava Lema, kde se taky takovéhle veci řeší: "Nad podiem visela ozdobená tabule s pořadem jednání. První bod se týkal celosvětové urbanistické katastrofy, druhý ideologické, třetí atmosferické, čtvrtý energetické, pátý potravinové, pak měla být přestávka. Katastrofa technická, militaristická a politická byly odloženy na druhý den jednání společne s volnými navrhy." ()

ddf76

Dokument, kde zvani radoby vyzkumnici hovadiny o konci sveta. Musel jsem se smat, nechci videt tyhle lidi az 22.12 2012 se dal bude otacet Zeme kolem osy a Slunicko bude dal vychazet nad nasima hlavama. Uz bylo v dejinach tolik predpovedi o zaniku sveta a nani jedno se nevyplnilo, takze zustavam v klidu i po tomto dokumentu. Ale jako zabavny dokument to nebylo spatny :). ()

gonga odpad!

Snůška blábolů, která slabší povahy dokáže velmi rozrušit. Vzhledem k tomu, jakým způsobem zachází s "fakty" a jak argumentuje a manipuluje s divákem , musím jen ohodnotit zaslouženým odpadem. ()

Kjuk

Nevěřím ničemu dokud to neuvidím na vlastní oči a ani pak tomu nebudu se stroprocentní jistotou věřit. Ale jedna věc se tomuhle dokumentu povedla - vystrašit starý babky a hloupý školáky. O nic jinýho tady podle mě snad ani nejde. Některý ty kruhy jsou však precizní, to se musí nechat! ()

Móó

Neříkám, že vše, co do nás tento film "hustí", je pravda, i když tomu i trochu ráda věřím. Ať už to tak ale je, nebo ne, přináší dost otázek k zamyšlení a záhada kruhů v obilí je vskutku více než zajímavá záležitost. ()