2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

sarfian

Doporučujem každému, no názor si spravte sami. Ja stále ešte trochu pochybujem, ale už len trošku. Čím viac dokumentov tohto typu vidím stále viac o tomto všetkom premýšlam a to ich sledujem asi tak 20 rokov. VIDENÉ 1x ()

samaell

Naprostá absence skepticismu. Jinak moc pěkný výklad kruhů v obilí v souvislosti se světovými událostmi a mimozemskou komunikací.. ()

Jimy

Zručně zpracovaný dokument, který dává do souvislosti Mayský kalendář s agrosymboly, které se v poslední době objevovaly zejména na území Velké Británie. Spíše než nějaké konkrétní datum roku 2012 mě na celé věci fascinovala komplexnost a detailní propracovanost agrosymbolů. Odpověď na zásadní otázku zde sice nenajdete, ale dokument vám může pomoct při náhledu na potenciální význam agrosymbolů, který je při nejmenším skutečně záhadný. ()

Likan7

Pro téma mám velkou slabost a "dokument" je minimálně poutavý. Pro toho, kdo věří, tak možná i zajímavý a občas šokující (panďulák s dvd). Pěkná věc. ()

Zuzitto

Pěkný dokument, příjemný na poslech a podívanou. Jen si stále nedokážu o tématu "kruhy v obilí" udělat závěr. Je spousta teorií o kterých jsem už slyšela: elektromagnetické záření, možnost přenosu energie pomocí nových technologií, lidský či přírodní výtvor a samozřejmě se také uvádí komunikace s mimozemskou civilizací. Možná jich je ještě více, ale mé znalosti a poznatky okolo tohoto jevu, tak daleko nesahají. Nemůžu říci s naprostou jistotou, že se stoprocentně přikláním k některé z výše uvedených teorií, ale musím podotknout, že některé obrazce jsou tak krásné, ohromující a symetrické, že kdyby to byla práce člověka (lidí) a navíc za tak krátkou dobu....divila bych se :) Jsem ráda, že mi dokument něco řekl a informoval mě. Každopádně nechám výzkumy a různá zjišťování na vědcích, třeba jednoho dne vynesou verdikt a dostane se nám odpověď :) ()

Kiki-Jiki odpad!

Blábol střídá blábol, místy jsem až řval smíchy nad bohužel vážně míněnými proslovy "výzkumníků". Opakování variací na téma "není tedy pochyb o tom", či "je nezvratný důkaz" z blábolu pravdu neudělá. Navíc na rozdíl třeba od Dänikenových děl zde autoři nepředkládají žádná témata k zamyšlení, pořád jen kruhy v obilí (které, samozřejmě, nemohl za noc vytvořit žádný člověk) a do toho občas vyvození souvislosti s globálním oteplováním či válkou v Iráku. Ke zhlédnutí online na webu ČT. ()

Zadri

Po datumu 21.12.2012 hodnocení upravím. Možná nahoru a možná dolu. Zatím je to střed, snad půjde internet:-). Doplněno po 21.12.2012: Lživý dokument není dokumentem, ale jen poměrně zábavnou podívanou. Hodnocení padá dolů. ()

B.Jay

Skvěle natočená mystifikace a nebo skrytá realita? 21.12.2012 se uvidí. Do té doby se zkusme stát lepšími lidmi, co kdyby to totiž byla pravda. ()

CRYPT

Přiznám se, že po shlédnutí se opět přiživil můj strach z data 21. 12. 2012. Tak uvidíme co se stane ()

Arccos

Působivě sestavená snůška polopravd a nesmyslů, na níž je fascinujicí především to, že se na ČT za naše peníze opakuje už asi popáté. A to i navzdory tomu, že rok 2012 je dávno pryč, takže i největší pitomci si už snad stihli všimnout, že se nestalo vůbec nic. ()

Nowasek22

Tento dokument rozděluje diváky na 2 strany. Jedni tomu věří, druzí tomu nevěří a všechno absolutně popírají. Já osobně mám takové dokumenty hodně rád, protože to ve mně vyvolává naději, že se děje něco zvláštního a nepředvídatelného. Já nevidím žádný problém v tom, aby se tyto proroctví vyplnila a ti, co to tak striktně odmítají a říkají, že nějaký chlápek přes noc vysekal v obilí pár čárek a pak to dalo tvar, se jen bojí si cokoli přiznat. Pravdu poznáme, až přijde čas :) ()

ondrach

Tak tohle je skvělý dokument. Vysvětluje tematiku prosince 2012 velmi profesionálním způsobem a odhaluje skutečnost, že kruhy v obilí rozhodně nemůžou být vytvořeny člověkem (je předložen i nevyvratitelný důkaz)!! Je mi divné, že se o těchto výjevech moc nemluví, i když jsou nejjasnějším důkazem toho, že existuje i něco víc, než jen my a naše planeta. Opravdu velmi zajímavá podívaná! ()

freEDelL

Výborně zpracovaný dokument, na který jsem se koukal s němým úžasem. Ovšem bylo tam několik věcí, nad kterými jsem se pozastavoval, ale to je u těchto teorií naprosto běžné. Ale i tak 4* a doporučuji :-) ()

blekekeke

A tohle mám spolknout? Vyspělejší mimozemská civilizace co s námi komunikuje skrze kruhy obilí? Je to jen dokument, který se zabývá otázkami typu lochneskaa spol a ještě je odfláknutej, takže ani moc nezaujme ... ()

Marty_cihi

Dokument jako takový není úplně špatný, ale většina lidí co tam vystupují jsou jen spekulanti a celé je to zkreslené těmi lidmi. Kdyby mi ty samé věci říkali lidé k tomu určeni a ne 65letej strejda v kšandách, tak to na mě zapůsobí mnohem lépe. Po stránce dokumentární bych dal 40%. Na druhou stranu ta tématika začíná být poměrně žhavá a rozhodně je to moc zajímavé, ať už člověk věří, nebo ne...Celkový dojem viz. mé hodnocení :-) ()

Standey

Velmi zajímavé a neuvěřitelně přesvědčivé. Je mi jasné, že ve vesmíru nejsme sami, ale tohle mě i přesto dostalo. ()

Desmi

Máme rok 2013, nic se nestalo a nemůže být tedy lepší čas k hodnocení tohoto "dokumentu". Spojení kruhů v obilí s Mayskými proroctvími mi moc nesedělo, podle mě jsou to dvě úplně jiné disciplíny.. Proroctvími všeobecně dost pohrdám. Buď jak buď, fotografie a videa všech těch kruhů v obilí jsou ale velice zajímavé a v podstatě nevysvětlené dodnes. Nevěřím tomu, že by ty kruhy dělali lidé, vzhledem k tomu, že už se objevují stovky let.. Obrazce v obilí jsou bohužel pořád velkou neznámou a nezbývá než doufat, že se to brzy změní a objasní.. =)) ()