2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí

(TV film)
  • Itálie Mayan Prophecies and Crop Circles – An Extraordinary Connection
Itálie, 2008, 53 min

Kdysi dávno žili lidé, kteří oplývali značným věděním. Civilizace, jejíž poselství nám byla předána z hlubin času. Národ, jehož proroctví se začínají obdivuhodně naplňovat.Mayové. Nebetyčné znalosti této starobylé civilizace, jejíž paměť už dávno pohltil čas, halí závoj tajemna. Mayský kalendář je známý desítkám badatelů. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že ukrývá poselství, které se dosud nepodařilo plně rozluštit. Mayové byli přesvědčeni, že čas je cyklický a že každých pět tisíc sto dvacet pět let končí jeden věk a současně začíná nový. Podle několika předpovědí podobná událost opět nastane dvacátého prvního prosince roku dva tisíce dvanáct. Někteří se domnívají, že toto významné datum přinese zásadní změny pro lidstvo i celou naši planetu. Co je na tom pravdy? Na jihu Anglie dochází už několik desetiletí k prapodivnému úkazu, který je fascinující a znepokojující zároveň. Je známý jako kruhy v obilí. V posledních letech se tento jev stal ještě záhadnějším - v polích se začaly objevovat impozantní mayské obrazce. Je možné, že by spolu mayská proroctví a kruhy v obilí mohly nějakým způsobem souviset? (oficiální text distributora)

Roman.Ticka

Mám to brát jak moc (ne)vážně? Pokud ANO, je divné, proč se skoro 40 let něco tak závažného a varovného pro civilizaci děje a co svět na to? Nic, klídek pohoda piánko. Nebo se snad mobilizuje, připravuje na odjezd kdovíkam, napravuje vědomí lidstva? Existuje vůbec nějaký seriózní výzkum na téma Konce světa? A na jaké jsme prý technické úrovni, co všechno umíme, dokážeme, změníme, zvládneme... Kecy, kecy. Nebo je to spíš berlička na bezbožné rebely bezvěrce, odmítající poslušnost? Dobře živená lobby mocnářů, kteří prahnou po zisku z čehokoliv? Zvláštní, kolik věcí začíná a končí v Albionu! Pokud NE, neznát dne ani hodiny je jistě lepší alternativa. Lidi spekulují o minulosti, fantazírují o budoucnosti, ale neznají sami SEBE! Ať se stane cokoliv, ale pokud vypne štrum, tak budu na*raná určitě! ()

jonyyy

Jasně, že dokument manipuluje a nutí svůj názor. Ale líbí se mi když si tvůrci dokážou takhle dát dohromady spojitosti, hledat neslučitelné a udělat z toho příběh. Proč ne. Konec světa nebude, ani se nezmění v 13 nebí z noci na noc. Ale je jasné, že je jen otázkou času, než se stane něco, co změní život na Zemi a dokonce i velká pravděpodobnost, že se přímo tohoto roku (2012) stane něco, co bude zhruba odpovídat. Třeba zase obři povodně nebo hurikán. To jo. ()

fleker

myslim ze tvurci tohoto poradu se jistojiste museli uz párkrát setkat s lidovým vseumelem kubou zoubkem z ostřešan, který už ve druhé třídě vyrukoval na svého třídního s tím, že on se učit nemusí, protoze je z bohatý rodiny a jeho pradědeček vymyslel schody...v hodinách hudební výchovy zase tvrdil, že don giovanni "není žádná opera neboco", ale erotická pomůcka, že on to ví nastoprocent, protože to má máma v šupliku, a opravoval učitelku s tím, že správně se to vyslovuje "džon dovany" že je to vodotěsný a stojí to něco kolem pětadvaceti marek...tělocvikáře pak oslovoval "soudruhu švihadlo" a na meziškolních fotbalových turnajích hrál (jako gólman) v zeleným tričku s nápisem JSEM MALE POSTIŽENE DÍTĚ, NESTŘILEJTE NA MĚ... a kdykoli na něj někdo běžel s balonem, zakryl si oči a křičel pořád dokola "bílá vlajka, bílá vlajka.." ......proc zrovna v obilí, proc ne na louce v hlíně nebo na nejaky souvislý betonový ploše, kde by ty kruhy bylo líp vidět... proc se to děje jenom vnoci, pokud sou někde tady, tak proč nepošlou čumkartu, nebo si nedojdou zahrat treba kanastu? a proc tetujou pšenici a jeste ktomu na nějaky vodlehly farmě staryho mekkormika, co se kamarádí s vovcema? a ze zrovna ted se to rozjelo na plný pecky, kdyz mame ty slozity tentononce a chemickej prumysl, ze driv kdyz lidi byli technicky zaostalý, žádný kruhy nebyly,,taky zajimavy ze se to deje vyhradne kdyz je spatny pocasi, vona spousta těch sajrajtu reaguje s vodou, a posypat se to pak muze trebas mesic dopredu, psenice je prej v tomhle ohledu celkem poddajnej materiál,,,,a to ze sou obrazce v poslednich par letech cetnejsi, uchvatnejsi a detailnejsi neni taky nic zvlastniho, dyť i příruční gpsky jsou v posledních letech cimdal presnejsi,,a ze se ke konci zacinaji objevovat i trojrozmerny obrazy? prapodivné, že zrovna v dobe, kdy se diky vysoký úrovni digitální technologie (pozor cizí slovo) roztrch pytel s trojrozmernejma filmama....jinač pár pravdivejch informaci tu samozrejme bylo, jako že třináct krát dvacet se rovná dvě stě šedesáti a tááák... ()

Pepy

Možná to jsou fikce, ale možná taky ne. Tento dokument se mě snažil přesvědčit o opaku a docela se mu to podařilo. Výborně zpracované informace, byl jsem z toho úplně mimo, jak jsem tomu nemohl uvěřit. Fascinující snímky, spousta temna a záhad. Něco na tom pravdy bude a já tomu z části věřím, ale jedno je jisté, my s tím nemůžeme nic udělat, tak se necháme překvapit co nás za pár let čeká. ()

GeusX

Jak je možné, že v dnešní době stále nejsou pořádné záznamy vzniku kruhů v obilí!? Někdo se nám od někud pěkně směje :) Je vzrušující si představovat, že je z jiné galaxie...a ne jen geniální vtipálci z planety Země. 80% PS: Již zítra... :-D ()

Terva

5125 let a pak znova. Jenže zemští badatelé nedokážou určit počátek kalendáře - a to je zakopaný pes. Jeden z nejhorších spekulativních dokumentů, jež se jen snaží vyvolat strach. Už jen samotné vysvětlení kreseb, je otřes. Trůn s kostí mě dostal do kolen. Vždyť je to očividně technický přístroj a ne trůn. Tenhle dokument mi moc nesedl. Je opravdu hodně spekulativní. ()

JohnCZ

U tohohle dokumentu jasně převažuje forma nad obsahem. Nevím, co na to bylo pravdy, ale bylo to podáno tak bravůrně, že jsem tomu až pomalu věřil. Jen nechápu jednu věc. Emzáci se supermegaüberhypercool technologií posílaj zprávy jako obrazce v polích... Wut? Stejnak už ale odpověď vím a tou je 42. Přeberte si to jak chcete! 4* ()

PauloZ

Dávám 4* jenom proto, že jsem zatím neviděl delší dokumet kruhy v obilí z roku 2006. Každopádně je tohle velice pěkně podáno a šíleně to vleze do hlavy. ()

EastWicka

Dávám 4 hvězdičky za to, jak pěkně mi tenhle dokument evokoval vzrůšo, které u mě za mladých a naivních let vyvolávala Akta X říznutá tím příčetnějším z Dänikena. ()

Kryton

Velmi zajímavě a poutavě udělaný dokument. Po konci určitě zanechá několik otázek, které si člověk bude v hlavě přehrávat. Jsem zvědavý jak to za pár měsíců bude (psáno v září 2012). ()

frashmaker

Velmi pěkně a podlézavě vysvětlené skutečnosti, které možná čekají pouze na rok 2012, aby jim konečně bylo uvěřeno. Pochybuji o tom, že nikdo z vědců na celém světě by nebyl sto odhalit vznik kruhů, byl li by je schopen někdo jiný na naší planetě vytvořit již před třiceti lety. Jestli 21.12.2012 nastanou opravdu velké změny na naší zemi, tak se tu stavím a dám plný počet hvězd. Pokud ne, tak snížím na tři. ()

Z0oMb3E

Každá kultúra, každé náboženstvo či učenie má a malo svoje špeciálne dátumy, ktoré mali priniesť veľké zmeny. Či už priamo predpovedali koniec sveta, či nejakú duševnú obrodu, alebo niečo čo chápu len "vyvolený" zakaždým to skončilo sklamaním. Moderná civilizácia, ktorá stojí na počítačovom základe predpovedala koniec sveta na rok 2000. Ako vždy to bol len veľký humbuk ktorý vyvolali geeci z IT. Ako sa blíži rok 2012, tak sa k slovu hlásia chlapci spod alobalových heliem a predavači mayských suvenírov. Ako sa vraví: "Kto hľadá, nájde". Ak chcete nájsť logaritmické rovnice v omietke či makovom posype na buchte nájdete ich. Druhý fenomén sú spomínané kruhy v obilí. Na moje prekvapenie nie sú to len kruhy či špirály, ale dokonca fotky. To ma troška vyviedlo z môjho skepticizmu. Nesnažím sa nič vysvetľovať, pretože tomu nechápem. V minulosti si ľudia kvôli veciam, ktoré nechápali vymýšľali bohov. Súčasnosť Bohov zabila a hľadá útechu v emzemákoch. "Jo lidi sou tupí a jaloví, že chcou a potřebujou vůdce." (Punk Floyd). Ako dokument to však zlé nebolo. ()

Rosana

Dobře udělaný dokument, který spojuje Mayský kalendář, kruhy v obilí a rozhovory vědců do smysluplné linie, až bych se i začala bát, zda nás skutečně nečeká jakýsi zvrat. ()

Alqarin

U tohohle dokumentu si PŘEJETE, aby to byla všecko pravda, protože to by znamenalo, že máte šanci zažít možná největší událost našich dějin. Ať si třeba skončí svět, tohle je prostě super cool. ()

slunicko2

Působivá manipulace. 1) Dokument přede mne postavil zásadní otázku - čím se mám zabývat ve zbývajících 19 měsících? Přestože tvůrci vemlouvavě datují Velkou změnu před vánoce 2012, nijak neřeší otázku, co tedy vlastně máme dělat? Nedivím se jim, sám si taky nevím rady. 2) Nemůže jít o šílení poplašné zprávy (paragraf 199 zákona 140/61)? Asi ne. Musela by totiž vzbudit strach alespoň u části obyvatel, strach, který negativně ovlivní jejich životy. Jinými slovy, museli by to lidi vzít vážně. Ukažte mi skeptického Čecha, který se začne bát konce světa. Takhle zdražení piva, to by byla hned panika. Navíc by muselo jít o zprávu prokazatelně nepravdivou. Jak tohle prokázat rovněž netuším. 3) Asi si budu muset počkat. Útěchou mi mohou být názory, které fakt nebo alespoň blízké datum konce světa popírají. Je jich taky dost. Každý si můžeme vybrat podle své nátury a založení. 4) Připadám si jako u voleb. Taky mohu svobodně volit, na mém názoru ani zbla nezáleží a nikdo vcelku netuší, co se vlastně stane. ()

Céčko

Často tam vidí to, co vidět chtějí. Čísla v obrazcích posčítají, aby to nějak vycházelo a je to. Větu „Venku je dobro" brát jako důkaz, že bůh existuje, to je hodně divoký. :)) ()

ilemas

Velmi úchvatný dokument, kde do sebe opět všechno hezky zapadá a je mi jedno zda je to pravda nebo ne. Hlavně když se divák baví a o to jde. Je to spíš takový sci-fi dokument než aby to bylo bráno smrtelně vážně.Osobně si myslím, že 21.12.2012 bude den jako ten dnešní a nic významného se dít nebude a po tomto datu bude tenhle snímek rychle zapomenut, ale protože je to teď velice aktuální téma a datum se pomalu blíží, tak bude vznikat podobných dokumentů více. Už se těším na příští rok, tak tři měsíce před, jak bude tv a bulvár na toto téma zaplaveno. Ale kéž by to byla alespoň z části pravda. Jelikož kinematografie upadá, točí se jen komiksy, fantasy a x-té pokračování kdejaké kraviny, tak jsem vděčný alespoň za takovéto dokumenty. ()

SallyZen

Jeden z mála dokumentů, který mi přijde zajímavý a přišlo mi, že předkládá pravdivé údaje. Na rok 2012 jsem opravdu zvědav. Možná se nestane nic, možná přijde katastrofa v podobě přírodních pohrom a možná se setkáme s novou civilizací. Kdo ví. To možná věděli jen Máyové. :) 100% ()

Aelita

"Až ten posun skončí, bude to úplně jiná planeta. A myslím, že to bude bolet." Kdo nechce žádnou globální změnu nebo necítí žádnou předtuchu, je sloupem tradiční lidské společnosti. "Věřte, že tam venku je dobro." Je venku za našim mozkem, lebkou, tělem nějaké dobro? Nějaké zlo? A je tam vůbec něco venku? Solipsismus nebere v potaz, že hranice jsou jen dočasné a jen relativní. ___ Koukat na tento film před spaním bylo jak poslouchat v dětství pohádku na dobrou noc - bylo tam tajemství, dobrodružství i nadějný konec. Jo, starý, dobrý, pohodlný, blahobytný, trapný postmodernismus - možná se nám jednou po tobě bude stýskat. ()

MrPierc

Nemám rád ufo a všechny ty honby za senzacemi. Tento dokument se ale rozumně opírá o matematické předpovědi Mayů, jejich kalendář, propočítání cyklů planet a vesmíru. Je tu dosti jasné matematické vysvětlení kruhů v obilích, které představují komunikaci s jinou civilizací. Pokud opomenu kontakt s jinou formou života, tak největším nebezpečím budou erupce Slunce ke konci roku 2012, které ovlivní všechny elektřinou poháněné přístroje, počasí a dost možná sežehnou i obyvatelstvo na polokouli, která bude nastavená směrem ke Slunci. Už v dětství jsem tušil, že zažiju něco převratného, tohle jsem ale nechtěl. Doufám, že já budu na odvrácené straně od Slunce. ()