Noční incident

• Francie

The Incident

Horor / Thriller

USA / Francie / Belgie, 2011, 85 min

Cítim sa sklamaná. Dej začína aj sa vyvíja pomerne slušne. Po zhruba pol hodinke, v ktorej len sledujeme bežný život kuchárov v blázinci nastane zvrat a začína sa boj o život. Mňa tento námet zaujal strašne a vďaka nemu som sa na film tešila. Pohybovať sa po blázinci, kde blázni nie sú pod zámkom - z tohto sa dá vyťažiť naozaj veľa. A teraz ako to bolo reálne - reálne sa pohybujeme vkuse v tme, čo nepokladám za výrazné mínus a v podstate chodby blázinca vďaka tomu pôsobili o niečo viac hrozivejšie. Sem-tam sa stretneme trošku s gore, ale fakt len trochu, väčšina násilnejších scén je skôr skrytá pred pohľadmi divákov. Čo sa týka hercov - na strane kuchárov to bolo ok, na strane bláznov mi neprišli dostatočne vyšinutí, chcela by som väčší extrém. Napriek týmto nezrovnalostiam sa mi však Incident veľmi páčil - kým neprišli (asi) 2 minútky pred koncom, a v nich sa to zvrtlo tak, že už sama neviem, či som to pochopila alebo nie..(24.6.2014)

Asylum Blackout příjemně překvapil i přes to, že nepřekračuje očekávaný průměr, ale zároveň nic zásadního nezkazí. Narozdíl od Grave Encounters jsem si z toho odnesl ten zážitek, že se mi film líbil a dokázal skončit tak, aniž by mě nerozčílil totálníma nesmyslama (i přesto se nějaké najdou, ale čert to vem...). Hutná atmosféra a nenudící vývoj podbarvuje slušná hudba od Christophe Chassola.(30.4.2013)

• Flipnic

Ano takže další poloamatérský trash, kde se tvůrcové snažili rychle získat co šlo z aktuálních témat. Běhá se asi tak mezi čtyřmi místnostmi pořád dokola, občas nějaká krev a gore to nezachrání. Celkově to vyzní trapně a uboze to považovat za regulérní film ... Snad do nějaké soutěže "hledáme nové talenty" ... Jinak nuda, nuda!! I tak krátká stopáž potrápila. Naprosto vůbec nestojí za pozornost ...(6.5.2012)

Neškodný priemer. Kuchári musia bojovať o holý život so skupinkou psychopatických maniakov. Typicky pomalý rozbeh, akčná, krvavá druhá polovica s niekoľkými fajnovými gore momentami (mohlo ich byť oveľa viac!) a dobre vybratým kanibalským záporákom, k tomu samozrejme patrí nejaké malé mučeníčko, avšak celkom dobré pocity opäť pokazil nepodarený záver. Chýbala tomu atmosféra, je to skôr len také pobehovanie po tmavej budove a čakanie na to, kto koho zmasakruje skôr. Akcie je našťastie dostatok, ale aj tak nie som úplne spokojný. Prostá vyvražďovačka, nič viac, nič menej, a pravdepodobne sa k tomu viac nevrátim.(5.5.2012)

• honajz

Ačkoliv je téma slasherů a jeho několika desítek podžánrů již dlouho vyčpělé, přesto se najdou tvůrci, kteří s nějakým dalším, nenápaditým, přijdou, a vždy se najdou diváci, kterým stačí ke spokojenosti jen vidět vnitřnosti a vraždy na sto různých způsobů. Tentokrát se v příběhu tři chlápci z neúspěšné rockové kapely, od níž neuslyšíme ani jeden flák, živí jako kuchaři v blázinci. Na zhruba třicet, možná více vězňů, nebezpečných šílenců, je tu jen jeden dozorce, a další tři ve vstupní hale plus jedna kolegyně. Skoro půl hodiny trvá představení tří rockerů, prostředí plus ranní jízda do práce. Pak konečně se začne něco dít, neb vypadne při bouřce proud (jak nečekané!), kupodivu záložní zdroje nefungují a nějaký blázinec s vyšinutými jedinci při výpadku proudu nechává policii města v klidu. Takže zde máme prostor pro řežbu – utrhané hlavy, ukousnutý nos, upálení na sporáku, ukousnutí prstu, na co si úchyl vzpomene, toho se mu dostane. Nu a po další půlhodině těchto pro mne nechutností se dočkáme rádoby nečekaného twistu, jak to jakože skutečně asi bylo. Ale toto vysvětlení je tak zkratkovité a při podrobnějším přemýšlení nelogické, že celý film zcela zničí. Protože začátek i přes tu natahovanou nudu není až tak špatný – výchozí situace je zajímavá, napětí roste, postavy se chovají uvěřitelně a herci je velmi dobře hrají, chodby jsou patřičně temné, takže je zde i nějaká hororová atmosféra. Dalo by se tady rozjet o hodně lepší drama, než jakého se nám nakonec dostane, a jež ono ze začátku postupně budované napětí zcela zničí. Takto jde skutečně jen o další variantu kolikrát viděného – a to včetně konce.(12.12.2012)

• - S. Craig Zahler napsal scénář už v roce 1995. (Cheeker)

• - Dva lidé na premiéře filmu na Toronto International Film Festival omdleli. (Cheeker)

• - Do role George byl obsazen Josh Dallas, který mohl začít natáčet už v listopadu 2010. Bohužel produkce musela termín začátku natáčení posunout na leden 2011, kdy už se Dallas kvůli pracovnímu vytížení nemohl zúčastnit a nahradil ho Rupert Evans. (Cheeker)