Ano, Giorgio

Yes, Giorgio

Áno, Giorgio

Komedie / Muzikál

USA, 1982, 110 min

Luciano je nezapomenutelný, jeho hlas byl a bude opravdovým klenotem...fim obsahuje jeho nejhezčí árie... Příběh je poněkud fádní, ale hvězdné manýry jsou zaznamenány docela věrohodně. Vůbec jsem o tomto snímku nevěděla, ale jsem ráda, že jsem si mohla tohoto úžasného umělce připomenout i ve filmu, za hudbu dávám čtvrtou hvězdičku :o) ...jeho zpěv mne vždy dojme.(31.1.2010)

• eileen

Netušila jsem, že je něco takového možné :-). Miluju Pavarottiho a ty 2 hvězdy jsou jen a jen za jeho zpěv a ano, za tu scénu s drakem z Turandot, ta byla vážně vtipná. Pavarottiho herecký projev je strašlivý a scénář toho filmu je naprosto šílený. Ne snad co se týče námětu a vývoje příběhu, takových zamilovaných komedií je dost a dá se na ně alespoň trochu koukat, ale tady některé scény, viz. třeba scéna s vařením v kuchyni, byly naprosto šíleně napsané a doslova jsem se styděla za Luciana, že se k něčemu takovému propůjčil. Brrrr!(21.4.2020)

Tento snímek byl pro mě naprosto utajen a pořád jsem překvapený, že se Luciano "nechal uvrtat" do něčeho podobného. Nicméně film je to průzračný jako voda. Neměl za účel nic jiného, než představit Pavarottiho v pěvecko herecké podobě a tím mu zajistit propagaci. A svůj účel víceméně splňuje. Luciano v úloze fiktivního operního pěvce Giorgiho Finiho buď hraje sám sebe, a nebo ne. To je vlastně jediná zásadní otázka, která po zhlédnutí vyvstane. Mé hodnocení je kompromisem mezi kvalitou snímku jako takového, ta je za *, a áriemi v jeho podání, ty jsou nějak za *********. Nedostižný, neuvěřitelný, neopakovatelný hlas. Ale raději se podívejte na nějaký operní, či koncertní záznam.(30.7.2009)

Příjemné, pohodové a kdo má rád operní hudbu a jejího velikána Pavarottiho, nemůže si tento film nechat ujít. Pavarottiho hrdina Giorgio Fini je světovým tenorem, který při jedné zkoušce ztratí hlas, přičemž jeho manager mu přivede mladou a hezkou doktorku, která pozná, že ztráta hlasu není chyba hlasivek, ale Finiho strach právě ze ztráty hlasu. Doktorka zůstává po mistrově boku, který ačkoliv ženatý, do ženy se zamiluje a rozhodne se ji dát ve svém životě na první místo. Místy je film možná méně uvěřitelný co se týká psychologie postav, ale jinak zachycuje Pavarottiho lásku k životu i k lidem a ukazuje ho ve světle, jakým mistr hlasu jistě byl. Hudba: Michael J. Lewis(27.7.2009)

Pro mě velmi milé překvapení. Z tuctového televizního filmu vysílaného během víkendového odpoledne se vyklubala milá romantická komedie odehrávající se v operním prostředí. Pavarotti hraje vlastně sám sebe a docela mu to jde. Mě osobně byla sympatická a příjemná i jeho herecká partnerka Kathryn Herold a samozřejmě naprosto kouzelná je hudba a operná árie v provedení Pavarottiho. Velmi příjemný film, lze jen doporučit a to nejen příznivcům opery.(31.1.2010)

• - Film získal tři ceny zlaté maliny a to v kategoriích - Nejhorší herec (L. Pavarotti), Nejhorší nová hvězda (L. Pavarotti), Nejhorší scénář. (Benjamin-L)