Reklama

Reklama

Bouřlivé srdce

Obsahy(1)

Vyšetřování vraždy v indiánské rezervaci vede ke zcela nečekanému závěru. Hlavními hrdiny amerického krimnálního thrilleru jsou Ray Levoi a jeho nadřízený Frank Couteile, dva agenti FBI, kteří jsou pověření vyšetřováním vraždy v odlehlé rezervaci obývané Siouxy. Podezřelým je místní radikální rebel. Přestože jej zatknou hned po svém příjezdu, případ zdaleka není u konce, protože muži se podaří uprchnout a agentům nezbyde, než jej začít hledat v nuzných domcích po okolí. Na pomoc jim ochotně přispěchá parta samozvaných a notně divokých strážců pořádku, domorodý šerif Walter Crow Horse však agenty žádá, aby do života a rituálů zdejších obyvatel zasahovali co nejméně. Rozdíly mezi oběma detektivy jsou stále patrnější. Zatímco Frank je znechucený a spíše než pachatele hledá povyražení, Ray, poloviční Sioux, pátrá sám. Snaží se pochopit rozdíl dvou odlišných světů a brzy se sblíží se šerifem a se starým náčelníkem. Vniká do tajemství života indiánů, naučí rozumět jejich jakoby zašifrované mluvě a při neohlášené přepadové akci FBI zachrání život mladé ženě a dítěti. Získá si tak důvěru a náčelník mu pak uprchlíka sám přivede. Zasáhne však Frank s policisty a muže odvleče. (Bontonfilm)

(více)

Recenze (35)

tron 

všechny recenze uživatele

Solídna kriminálka s mystickou indiánskou atmosférou. Diváka síce unavuje večne sa prizerať, ako je v hollywoodskom filme všetko, čo sa spája s Indiánom, nejakým spôsobom „tajomné“ a „mysteriózne“, ale výsledok tentokrát nie je až taký zlý. Pútavá atmosféra, napínavý scenár plný prekvapení, pekná výprava a k tomu výkony Vala Kilmera, Sama Sheparda a Grahama Greena. Najzaujímavejšou na Búrlivom srdci však i po rokoch ostáva obskúrna historka o tom, ako Kilmer počas nakrúcania na niekoľko dní zmizol. V tom čase mal už povesť problémového kaziča filmov, s ktorým sa veľmi ťažko spolupracuje a tak možno vydesení producenti, hľadajúci ho v rezervácii (kde sa film nakrúcal) možno čakali, že nájdu mŕtvolu. Nakoniec ho ale našli živého, no totálne ožratého. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Film vychází ze skutečných událostí , které se odehrály v letech 1971až 1978 v indiánské rezervaci Pine Ridge v Jižní Dakotě. Michael Apted se tomu ostatně věnuje i v dokumentárním filmu Incident at Oglala ze stejného roku jako toto populární zpracování. Nejvýraznějším plusem je asi Val Kilmer, jenž podává celkem příjemný, propracovaný výkon. Robert De Niro nám znovu dokázal, že zvládá nejen práci herce či režiséra, ale ani role producenta mu není vůbec cizí. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Washingtonský „Redskin“ Kilmer (nyní by ho asi nazvali Football Team, ale to je jedno) zúročuje meskalinové výlety z rok starého fláku od Stonea, aby jako agent FBI na drancovaném území zjistil, jaká krev mu koluje v žilách a jak otrávená je těch, co se podílejí na jejím plundrování.. Lehce mystický neo-western, který sice vyslal pár kouřových signálů ohledně problematiky „amerikanizace“ původních Američanů, ale po stránce krimi a thrilleru ten potenciál plně nevyužil. Zůstávají však Bossovy Badlands, ryzost Deakinsových obrazů a rozverná postava Crow Horse Grahama Greenea, která podle hloubky otisku vaší podrážky hravě určí, jestli jste se ráno úspěšně věnovali masturbaci.. ()

Derek 

všechny recenze uživatele

michael apdet sa v 92hom venoval indianskej tematike v dokumente "incident at oglala" ako i v hollywoodskom filme thunderheart. standardna detektivna zapletka je obohatena zaujimavou tematikou zivota v indianskej rezervacii ako i skvelymi vykonmi vala kilmera a grahama greena. atmosfere pomaha i skvela kamera rogera deakinsa ako i hudba jamesa hornera ktory (pre zmenu) nevykrada sam seba. skoda ze scenar nebol trocha viac vypilovany tak by bol zazitok este lepsi... ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Silně podceněný film, ve kterém R. Deakins čaruje s kamerou a G.Greene hraje líp než v celém Tanci s vlky. Pokud jako já "ujíždíte" na drsné komiksové krimisérii Skalpy, která pracuje se stejnými historickými fakty jako Bouřlivé srdce, není co řešit. Jde jen o to vytáhnout tento snímek z hlubin zapomnění a on už své kvality prokáže. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Pamětní kámen Wounded Knee zobrazený ve filmu je replikou originálu, na kterém bylo 19. jméno změněno ze „Swift Bird“ na „Thunderheart“. Nicméně 11. jméno bylo napsáno chybně, na původním pomníku je „Yellow Robe“, zatímco na replice je „Yellow Rose“. (sator)
  • Postava Maggie Eagle Bear (Sheila Tousey) byla založena na aktivistce AIM Anně Mae Aquash, která byla nalezena zavražděná v rezervaci Pine Ridge v únoru 1975. Aquash byla učitelkou v indické škole v Minneapolis. (sator)
  • Val Kilmer hraje ve filmu agenta FBI, u kterého vyjde najevo, že mu koluje v žilách i indiánská krev, konkrétně kmene Siouxů. Val Kilmer má skutečně předky mezi indiány, otevřeně říká, že jeho babička byla z kmene Cherokee (Čerokézů). (sator)

Reklama

Reklama