poster

Snowtown

 • Austrálie

  Snowtown

 • USA

  The Snowtown Murders

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Austrálie, 2011, 119 min

Režie:

Justin Kurzel

Předloha:

Debi Marshall (kniha), Andrew McGarry (kniha)

Scénář:

Shaun Grant

Kamera:

Adam Arkapaw

Hudba:

Jed Kurzel

Střih:

Veronika Jenet

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Fiona Crombie
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Jamie žije spolu so svojimi dvomi bratmi a matkou v menšom bungalove. Ich rodina je typickým príkladom sociálne slabšej vrstvy s množstvom problémov. Bez otca vyrastajú niekoľko rokov a keď ich matka už konečne niekoho spozná, je to vždy krok "vedľa". Napríklad poslednou známosťou bol pedofilný sused. Jedného dňa sa v matkinom živote objavuje ďalší muž. Najbližšie k novému členovi rodiny, otčimovi, má práve Jamie. Je ale John iný ako ostatní, predchádzajúci matkini partneri, alebo je niečim horším s čím vôbec nerátali? Pomerne ťažký, depresívny snímok nasmerovaný na psychiku diváka. Svojským spôsobom rieši problematiku pedofílie, zneužívania i narkománie. Čiže ľudí o ktorých je vedení "všeobecný" názor, že práve tento druh je dnešným systémom "spravodlivosti" viac pod ochranou, ako slušný človek. Počas celého snímku hlavné postavy riešia jednu a tú istú otázku dookola. "Čo by ste spravili VY, keby poznáte identitu takých ľudí? Odovzdali ich úradom, alebo zobrali spravedlnosť do vlastných rúk?" FILM PODĽA SKUTOČNOSTI.(4.12.2013)

 • iamek
  ***

  Slušné syrové drama, které trpí hlavně díky nevyváženosti. Zatímco, první polovina snímku je utahaná nuda, tak naopak druhá půlka je fantastická a překvapivě dost brutální a nechutná. I tak si myslím, že z tohodle námětu šlo vytěšit o trošku více. Za kameru se měl postavit lepší režisér a věřím, že by hodnocení bylo ještě lepší.(16.12.2011)

 • Tjaden
  **

  Film, u kterého se za každou cenu snaží zvítězit forma nad obsahem. Kdybych o případu Johna Buntinga a jeho party nic dopředu nevěděl a jen tak si Snowtown pustil, vydržel bych u něj maximálně půl hodiny. Díky tomu, že jsem o těchto nejznámějších novodobých australských vraždách už leccos načetl, byl jsem schopný se v ději a postavách ještě jakž takž orientovat. Přesto to šlo natočit mnohem přímočařeji a hlavně jednodušeji. Film stojí na dobrých hereckých výkonech (především Henshall v roli samotného Buntinga) a místy hodně tísnivé a depresivní atmosféře. To bohužel nevyváží chaotický a nepřehledný děj - až příliš mnoho věcí si musí divák sám domýšlet.(23.5.2016)

 • Isherwood
  ****

  Smutná balada z australského vidlákova a fyzický zážitek na max. Kurzel odmítá empatii a pod kůži jde s razancí nebroušené sekery. Dlouze, sveřepě a bolestně. Ta nemožnost dopátrat se v tomhle panoptiku kouska lidskosti je doslova hmatatelná a tak dáví v krku s úplně stejnou razancí jako fašírka z klokaních vnitřností na gauči. 4 a ½.(15.1.2017)

 • adriane9
  ***

  Přidávám se ke většině a opravdu i druhý den po shlédnutí to těžko rozdýchávám.. Tohle fakt nebyl žánr, na který ráda koukám a ano je mi to odporné tím, jak moc je to skutečné. Nebojím se reality ale když ta hraničí s hororovým chováním, je to moc i na mě. Dost se tu ztrácíte v postavách, kdo co kdy kde, což ovšem vyrovnává syrový příběh založen na skutečných událostech a silné herecké schopnosti. Chladných vyvážených 3*..(29.5.2013)

 • - Spoiler: Poslednou natočenou scénou bola tá, kedy Jamie (Lucas Pittaway) zastrelí pri večeri psa. (MikaelSVK)

 • - Ve filmu byla původně ještě jedna menší zápletka založená na skutečných událostech, a to že Robert (Aaron Viergever) a Barry (Richard Green) byli v minulosti milenci. Tyto scény byly ale z finální verze filmu vystřiženy. Nicméně je lze nalézt ve vystřižených scénách na DVD. (misuleee)

 • - Herec Lucas Pittaway (Jamie) měl od režiséra Justina Kurzela nakázano, aby se příliš nebavil s žádným z herců, aby byl emocionální stav jeho charakteru pro diváka uvěřitelnější. (misuleee)