Megan is Missing

USA, 2011, 86 min

Michael Goi

Michael Goi

Josh Harrison

Súhlasím že je to nechcene smiešne, tam kde sa to snaží tváriť najreálnejšie a to vinou zlých hereckých výkonov a sem-tam vážne chybnej réžie (TV rekonštrukcia). Predstaviteľka Amy je ale neuveriteľne sympatická, vo veku 22 rokov jej uveríte trinástku (aspoň ja) a časom sa o ňu začnete báť (aspoň ja). No a potom príde záverečná pol hodinovka, nepríjemný pocit urobí svoje a až nato naťahovanie scénky so sudom, to funguje presne ako má. A záver detto. 65%(26.1.2014)

• Bloody13

Další z rádoby dokumentů (pojem found footage je tentokrát pravdivý jen z půlky) a zase trochu jinak. Snímek sleduje poslední dny dvou mladých děvčat, které se za podivných okolností ztratily, a do dneška jsou "nezvěstné." Holky jdou s dobou, takže se netočí pouze na kameru. Natočený materiál se tentokrát skládá z chatu, telefonních nahrávek, ale i ze záznamů bezpečnostních kamer a televizních zpráv. Trvá dlouho, než se začne něco dít, zhruba půlka filmu je vyplněna mejdany, dialogy o sexuálních zkušenostech, problémy s rodiči... zkrátka záležitostmi týkající se každé čtrnáctileté holčiny. Jenže posledních 20 minut se karta obrací a ukazuje nám "dosud nezveřejněné záběry" plné psychického teroru a fyzického násilí. A můžu vám říct, že je to celkem síla. Jako varování před číhajícím nebezpečím na Skypu, Facebooku a podobných moderních nutností to funguje dobře. Ale ta veškerá kaše okolo mi přišla prostě moc dlouhá. Hodnocení časem možná zvýšim, zatím mi to ale v hlavě pořád kvasí. Což je asi nakonec dobře.(4.10.2011)

• TomX2

Megan Stewart je populárne dievča v najlepšiom veku a väčšinu času využíva internet na videočet s priateľmi. Keď sa cez jeden videočet zoznámi so sympatickým Joshom, rozhodne sa s ním stretnúť. To sa však pre stane osudovou chybou a ako sa zdá, toto bude posledná noc, kedy sa Megan nadýcha čerstvého vzduchu. Celkový dojem: Na tento film som sa veľmi tešil, pretože na internete je k tomuto filmu niekoľko desiatok kladných ohlasov. Nakoniec si však veľmi sklamaný (v tomto prípade skôr nasraný) dovolím povedať, že nič hlupšieho som za dlhú dobu nevidel. Páči sa mi tá skutočnosť, že tvorcovia sa pokúsili natočiť film podľa skutočnej udalosti o tom, aké nebezpečné miesto je internet, vec, ktorú dnes používa snáď každý človek, ktorý k nej má prístup. Natočené to je aj veľmi zaujímavým found footage štýlom, a tak sa film môže kľudne prirovnávať aj k hororom. Avšak to je jediný klad z celého filmu. A prečo? Prečo vlastne nadávam na film podľa skutočnej udalosti, ktorý ocenuje veľké množstvo divákov? Jednoducho je veľmi hlúpy, bez pointy, nevhodne nakrútený a zároveň ,,neskutočne múdry". Ja som osobne mal už od začiatku problém s postavami. Tie sú veľmi nesympatické a ich chovanie je veľmi NEREÁLNE. Hlavná protagonistka Megan je nesympatická, dovolím si povedať kurva, ktorá si rozhodne zaslúži to, čo sa jej prihodilo. To, že internet je nebezpečné miesto a také ,,sídlo" pre rôznych úchylakov a mentálne narušených, zvrátených ľudí vieme už dávno všetci a tak hrozbou nie je len deep web či dark web, ale všetko voľne dostupné (facebook, skype, omegle). Píše sa to všade, hovorí sa to všade, tak to proste všade je a všade na to upozorňujú a Megan by to mala vedieť, keďže práve v tých rokoch sa udialo štatisticky najviac kyberšikán, internetových vrážd a všetko možné. To znamená, že tá bukvica by mala vidieť do čoho ide. Väčšiu hlupaňu z nej robí to, že sa chce stretnúť s kdejakým pedofilom na to, aby sa mohla kľudne uspokojiť?! A toto ma byť ten učiteľský a školský vzor? Nemluvne o tom, že vo filme je zobrazená ako chudera, ktorú v siedmych rokoch do súčasnosti znásilňoval jej nevlastný otec? Pričom sa jej to všetko páčilo a chce vykuriť každého koho stretne na ulici? Ako ste si mohli všimnúť, v tomto komentári využívam viac nevhodných slov ako obvykle a to je z toho dôvodu, že ten film ma naozaj neskutočne sral. Dokonca mám pocit, že som ešte v živote nič hlupšie nevidel. Ale nie je sa čoho báť. Vrchol tohto majstrovského diela práve prichádza! A tým je posledných cca 22 minút, v ktorom je dievča zavrená s mrtvolou v sude a v kuse kričí, ako miluje svojho únoscu, ako si ho chce zviať a byť s ním do konca života. Toho to ale pravdepodobne sralo tak ako mňa, tak jej medzitým kopal hrob, k čomu by som sa ja osobne mile rád pripojil. A len tak mimochodom - už ste si všimli, aké ,,veľkolepé a perfektné herecké výkony" nám predviedli títo veľmi skúsení herci? Tak pardon, ale ja tomuto filmu za žiadnych okolností nemôžem dať 2 hviezdy a to už určite nie 4*, koľkými to hodnotila väčšina uživateľov. Na záver by som vám mohol odporúčiť zopár filmov, ktoré sú nejakým spôsobom podobné, ale za to rozhodne kvalitnejšie: The Den, Open Windows, Unfriend, Cyberbully . Všetky menované sa odohravajú na internete a maju vyvolať nepokoj, čo sa im aj väčšinou darí a sú na tom lepšie ako práve tento film. Takže ak nemáte v hlave seno a chcete sa pozrieť na nejakú internetovú thrillerovú kvalitu, dajte prednosť vypísaným filmom. Ak toto pravidlo nesplňujete, postačíte si aj s týmto neskutočným debilizmom. Moje hodnotenie: 20% (19.10.2017)

• lillien

Tak toto byl skutečně horor. Pět hvězd tentokrát uděluji sobě za nekonečnou trpělivost, kterou jsem projevila, když jsem byla schopna hodinu sledovat a dokonce i vnímat tlachy napřesdržku teenagerů, především jedné malé kurvy a druhé infantilní pipiny, co se ještě ve třinácti žmoulá v posteli s medvědama. Oči nad tím samozřejmě přivřít musíme, kdo z nás nebyl v pubertě trapnej, i já strávila mnoho let usilovné práce nad tím, abych zapomněla na většinu těch záseků, než se mi hormony trochu usadily. Docela se divím, že jsem v podobné situaci neskončila taky. Nicméně filmově je to přeci jen nešťastný počin, protože hodina puberty online přes webky a chaty je nesmírně opruzující nuda. Zcela jinak to budou vnímat mrňata, pro ně to bude zábava. Poučení o tom, jak je nebezpečné chodit na schůzky s kdejakým internetovým sladilem ovšem patří všem, a snad za toto poselství, které alespoň v závěru trochu zacvičilo představivostí diváka a jeho pocity, uděluji ty dvě hvězdy. Je mi opravdu líto, že se těm děvčatům stalo něco velmi násilného a pravděpodobně umírala tou nejhorší smrtí, jakou si lze představit, ale zpracování, které mělo být šokující a naléhavé je spekulativní, nudné a amatérské.(12.12.2012)

• Morholt

No já nevim. Na tyhle skutečný události mám svuj názor, takže to beru s rezervou. A jako ff film se to taky moc neosvědčilo. Třičtvrtě hodiny jsem koukal, jak si dvě, místy tři, čtrnáctiletý telata vyměňujou zkušenosti o tom, kdy a kde koho vykouřily kvůli troše fetu. Pak jedna z nich zmizí a teprve pak to začne bejt trošku zajímavý a když se ztratí i druhá, dojde dokonce i na skoro hororovou scénu. Ale jinak se jedná pořád o podprůměr. Jako většina ff filmů. 30%(6.6.2013)

• - Režisér se inspiroval zejména případem Ashley Pond a Mirandy Gaddis. Jejich vrahem byl Ward Weaver. (smetyl)