Kamisama no karute

• japonský

神様のカルテ

In His Chart

Japonsko, 2011, 128 min

Dost slušný doják a drama z nemocničního prostředí. Paradoxně, ač se příběh odehrává víceméně jen v nemocnici, dá se říci na pohotovosti, tak jde o spíše pomalý a klidný film, nejen pro tichou a klidnou povahu hlavního hrdiny. Ačkoli lze zde najít i nějaké ty úsměvné momenty, např. plný koš se zeleninou při službě v horské vesničce - jak u nás, akorát tady kdysi frčela spíše domácí vajíčka :-) Ovšem jde spíše o ojedinělé momenty, snímek převážně pojednává o životě, pocitech a trápení mladého lékaře při boji nejen s chorobami pacientů, tudíž dojde i na dilemata typu zůstat s pacientkou či jet na vzdělávací seminář k rozvoji své kariéry. Ke snímku mne přivedla, jak jinak, kouzelná Miyazaki Aoi a zde jsem ji dostal přesně takovou, jakou ji mám rád - ohromující dívka, užíval jsem si veškeré její chvilky na scéně a opět žasl nad její vizuelní i hereckou krásou. Zde ztvárňuje roli manželky zmíněného lékaře a asi každý kdo film shlédne musí uznat, že jako manželka by si zasloužila na hlavě svatozář :-)(28.1.2017)