Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

kockodan

Tenhle film, písničky a jeho message mi jako teenagerovi změnil život!!! Nejhezčí vzpomínky na umělecké dílo v tomto "telecím" a velmi formativním věku. Miloši Formanovi patří na věky dík! Zajímalo by mě co na tuto univerzální otázku o zbytečnosti, zrůdnosti a absurdnosti války po shlédnutí dnes řekli na tento film milleniálové a generation Z. 100% bez rozmýšlení. Ani po 40 letech vůbec nic neztratil! ()

Fender

K mému překvapení byl film docela stravitelný a zábavný, a to muzikálům zrovna neholduji a k hnutí hippies necítím sympatie. Poslouchám docela dost umělců, kteří se hlásili k tomuto hnutí, tudíž jsem tento film nemusel tolik protrpět a hudba mi tolik nervala uši, ač jsem teda alespoň trochu očekával, že zde bude lehce odkaz na ty umělce a trochu jejich hudby zde zazní. S hnutím nesympatizuji z mnoha důvodů, jejich styl života je opravdu hodně extrémní a žijí mimo realitu, na jednu stranu trošku chápu jejich anarchistický postoj vůči úzkoprsé společnosti, která člověka nesmyslně soudila dle délky jeho vlasů, nebo poukazování na nesmyslnou válku ve Vietnamu, ale v podstatě nic dobrého kromě hudby toto hnutí společnosti nic nepřineslo. Co se ještě tedy týče filmu, tak příběh byl spíše nakloněn psychologicky a rozebíral tak nějak pocity postav, což je zřejmě pochopitelné u kontrastu života těchto lidí x společnost a docela mě zaujmulo, že i jedna z hlavních postav byla vykreslena trochu pokrytecky a sobecky, když káže o lásce ke všem, přitom není schopna se postarat o svou rodinu, tudíž film není pojat zas tak černobíle, aniž by poukazoval na hipíky jako na ty jediné dobré, kteří chtějí zachránit svět, bylo to celkem objektivní a to oceňuji. Ke konci byl film dosti silný a zajímavý, proto jsem mu musel navýšit hodnocení. Forman byl velmi výjimečný režisér, opravdu jeden z našich režisérských klenotů, který to dotáhl hodně daleko. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Výborný muzikál naplnený nie len piesňami, ale aj atmosférou detí kvetov a ich protivojnovými myšlienkami. Od úvodnej "Aquarius" po záverečnú "Let the sunshine" necháva scenár len krátky priestor na dialógy medzi piesňami, no napriek tomu neupadá do brodwayského pátosu aj keď často k nemu nemá ďaleko. Produkcia aj herecké výkony sú veľmi dobré, hlavným tromfom je však príbeh o priateľstve a láske podaný s uvoľnenosťou a hravosťou doby. ()

lapatata

Do divadla bych se na Vlasy moc nehrnul, jako film je to ovšem výborný muzikál. Treat Williams předvádí naprosto vynikající komplexní výkon, jakých v oblasti muzikálu (a filmového obzvlášť) moc není. Líbí se mi plejáda neznámých tváří, které dodávájí na autentičnosti. I když je tam pár slabších scén, většina z nich je taková, že to všechno zachrání a doslova vyrazí dech. Oceňuju ale hlavně ohromný příběh a massage vyprávěný úžasnou hudbou. Za mě jde o nejlepšího Formana. ()

Wild_cz

Muzikály, to je moje :) Pokud spojíme tento žánr, generaci hippies a miloše formana, tak by měla vzniknout opravdová pecka mezi filmy. Tento film to jen potvrzuje. Perfektni režije, pěvecké i herecké výkony aktérů a ta choreografie.. prostě krása. Hair navíc skvěle představůje a ukazuje typické ideály a hodnoty pacifistů obecně. 95 % ()

Slimaca

Mám slabost pro muzikály. Když je to navíc dobře odvedená práce i po filmové stránce, nemůžu jinak, než chválit! 100% ()

Hon2ar

Můj nejoblíbenější muzikál ze všech,úžasné písně a s nimi i silný příběh.Bergera mi je nakonci vždycky líto.Ten film si pouštim skoro pořád a nikdy mě neomrzí ,to samé se dá říct i o písních které neustále posloucám v MP3.=100%-5*****,10/10 atd P.S.-.Nej.písně:Manchester,I got life,Let the sunshine,Hair,Age of aquarius a Good morning starshine ()

novocestna

Nádhera!Kouzlo,atmosféra,náboj,posleství i upřímná láska k hipíkům(nebo aspon k jakékoliv cestě vracící se k tématu lidskost a svoboda) jež vyzařuje z tohoto filmu,dělá z Hair jeden z mých nejkrásnějších filmových zážitků...ve výsledku moje setkání s tímto snímkem nutí jenom tak sedět,uchváceně zírat a zvedat palec,at už v duchu nebo navenek... ()

galil

První dvě třetiny neprostá nuda. A to ve všech ohledech, nevýrazní herci s nulovou mimikou, písničkami mimo mísu a choreografií - tak nějak se procházejte nebo válejte po zemi a my s tim něco vymyslíme. Naštěstí vše vyrovnává skvělý zavěr. 70% ()

CrewTeaIT

Muzikály jsem nikdy neměl rád a díval jsem se na ně spíš jako na slepou uličku kinematografie ... ALE tento film mě dokázal přesvědčit o opaku a přinesl mi silný, emocemi nabytý dobový zážitek a za to M. Formanovi velmi děkuji. Ne, že by se ze mne stal muzikálofil, ale rozhodně jsem si díky tomuto filmu rozšířil obzory o další klenoty z žánru muzikálů. ()

embee

Forman je pan režisér, a i když muzikály nejsou zrovna jeho parketa, svého úkolu se zhostil na výbornou a vytvořil nesmrtelné dílko. Já muzikály taky zrovna nemusím, ale tenhle můžu vidět znova a znova. Skvělá hudba a nesmrtelné songy, které prostě miluju. Životní role Treata Williamse jako Bergera. Nezapomenutelná konečná scéna, kdy za zvuků Let´s the sun shine in napochoduje do letadla, ve tváři výraz naprosté bezmoci. Nejsem žádná citlivka, vím jak to dopadne, a stejně mi ten konec vždycky vžene slzy do očí. ()

naytsirk

Mé celkové hodnocení by mělo být 4 a 1/2. Filmu jako takovému dávám tři hvězdy, ale muzice jednoznačně pět.... ()

VlaP

Je to taká pohodička, slobodička, spievanie, tancovanie, drogovanie, pohŕdanie, utekanie ale pri pesničke Three five zero zero, to na človeka príde a chcel by ten obrovský zástup zelených chlapcov zastaviť ale oni stále pochodujú pochodujú ďalej a ďalej.Neuveriteľná a nezabudnuteľná scéna. Ako aj celý film. ()

Honzik1088

Hodně strhující dílo =) závěrečné mašírování vstříc smrti spojené s úžasnou písničkou dojme snad každého =)) ()

Tomulka

Naprostý skvost filmového průmyslu a v mých očích jeden z nejlepších muzikálů všech dob. I když je nutno říci, že to není klasický muzikál, nebo mi to tak nepříjde má pefektní děj, který je velmi zajimavý a je doplněný písněmi. Téma filmu je velice hluboké. Během filmu se člověk baví krásou života. Nic není problém. V závěru filmu Vám však kanou slzy po líci. Film Vás zasáhne a nepustí. Tento film jsem viděl asi ve třínácti -čtrnácti či tak něják cca rok 93 až 95. Ale opravdu jsem jej dokázal ocenit až později a když jsem jej viděl teď nedávno tak mně i přesto, že jsem jej viděl potřetí dostal nejvíce. Věřím, že jsem jej naposled neviděl! ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams