Tohle je podle mě opravdu špička muzikálové tvorby všech dob. Soundtrack doma poslouchám každou chvíli a ani opakované shlédnutí filmu nebývá na škodu. Výjmečně silný příběh (nejen na muzikál), dobrá choreografie (i když některá místa jsou pojatá trochu "nemuzikálově", patří to ke stylu filmu a má to zase něco jiného do sebe, než klasicky zpracované žánrové filmy), opravdu dobře vybraní herci a neuvěřitelně silný zážitek nejen z konce filmu. Miloš Forman ukazuje, že mu žádný žánr není cizí.(4.5.2003)

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle Formanův muzikál ochromil. "'I know who the father is.' 'Yeah, you know that, you know a lot. If the baby comes out all white and squishy-like, crying his ass off, then we know Woof is definitely the daddy. But if he comes out all beautiful and chocolate brown, that's mine!'"(14.2.2007)

Perla žánru. Dlho dlho som sa k tomuto kusu nedostal, no moje očakávania boli naplnené. Celá syntéza funguje neuveriteľne- tanec, spev, herectvo - všetky články majú svoj zmysel, majú odkaz, majú funkciu posúvania deja a myšlienky, sú na úrovni a dodávajú filmu čaro. Čaro, ktoré dnešný tvorcovia filmového muzikálu len márne hľadajú. Nemôže byť každý Formanom ;)(1.10.2010)

Film nabitý obrovským množstvím pozitivní energie. Ačkoli jsem byl vždy svým založením dost konservativní, v poslední době mi takovýto druh volnomyšlenkářství a impulsivního chování poměrně imponuje. Nemusí to nutně zahrnovat drogy, ale prostě cestovat, užívat života, nedělat si starosti. Ono to už nějak dopadne. V tom jsou hipíci přeborníci (akorát včera jsem se nechal ostříhat tak na dva centimetry)... 80%(1.5.2012)

Muzikál mého srdce a film, který mám od Formana nejraději. Krásný příběh přátelství, Berger jako lehkomyslný hippie i nejlepší přítel, zahraný skvělým Treatem Williamsem. Snobská bohatá dívenka, kterou oukouzlí parta nespoutaných divochů. Strhující hudba, zapadající do filmu naprosto dokonale. Zajímavé je, že pokud poslouchám samotný soundtrack, moc se mi nelíbí, ta hudba patří prostě k tomu filmu. Nejdojemnější a nejlepší scéna z celého Hair je, když Berger nastupuje do letadla, nechápající, neschopen uvěřit. Muzikál s velkým poselstvím a hlubokou myšlenkou.(18.4.2005)

• - Treat Williams byl za ztvárněnou roli nominován na Zlatý glób jako "Objev roku" v kategorii mužů. (PußyMagnet)

• - Divadelní ztvárnění oproti filmu obsahuje 10 písní navíc. (PußyMagnet)

• - Hlavní taneční scéna, která se natáčela v Central parku 8. ledna, byla odložena z důvodů napadnutí sněhu. Do poslední chvíle se ale měla točit, přičemž měli herci cucat ledové kostky, aby zabránili vzniku páry při vydechování. (liskam)