Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ****

  Tak to jsem opravdu nečekal. Opravdu výborná komedie o požárnickém plese, na kterém se nic nedaří a co se může pokazit tak se pokazí. Ať už se jedná o soutěž královny krásy a nebo o rozkradenou tombolu. A u scény ve které hoří dům a hasiči dávají jeho majitele blíže k ohni aby se zahřál jsem se mohl potrhat smíchy. Jednoduchá ale vtipná komedie.(22.6.2008)

 • InJo
  *****

  Jeden ze tří filmů, kvůli nimž si Miloš Forman zaslouží jít do nebe. Legendární opus plný situací, dialogů, hlášek a unikátních (ne)hereckých výkonů (stojím si za tím, že i sebelepší profesionální herci by to nezahráli lépe!), u něhož se člověk prostě musí válet smíchy po zemi. A přitom je to tak hluboké, pravdivé a hořké... Jen málo filmů se tváří tak prostě a nenápadně (absolutně banální zápletky, v podstatě žádný děj, výprava, či jakékoliv formální laskominy), přestože jsou uvnitř i navenek neskonale geniální (satirické zrcadlení české malosti a hlouposti je zde dokonalé; postavy a jednotlivé scény jsou k zbláznění vtipné). Je zkrátka znatelný rozdíl, když film o buranech točí intelektuál(ové), a když sami burani (Troška a spol.)... 100 %(5.7.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Ticho! Ticho! ...... Hoří!" Na hasičský bál jsem zabloudil jen jednou, tombol se ze zásady neúčastním a dechovku skutečně upřímně a od srdce nenávidím. A to, že Češi jsou národem zlodějů, to taky není sdělení, které by mi obrátilo svět vzhůru nohama. Takže co zbývá? Celkem mile chlípní hasiči a soutěž krásy, ale i tu dokázal Forman natočit spíše realisticky než skutečně vtipně. Přitom výběr adeptek k zábavě vyloženě vybízel. Jenže já se zase tak moc nebavil a výsledky "modelového průzkumu českého maloměšťáctví" pro mne byly přibližně stejně zajímavé, jako čtení smlouvy s ČEZem o připojení odběrného místa.(3.11.2016)

 • sud
  *****

  Čím víckrát ho vidím, tím se mi líbí více. Kultovní komedie o nevydařeném hasičském bálu, hledání královny krásy a rozkradené tombole. Z daleka to není jen a pouze komedie, ke konci je to dost smutné a chvílemi i zamrazí. Při sledování herecké exhibice neherců a životních dialogů si kolikrát řeknete: "Kde jsem to jen slyšel?". No přece v úplně normálním životě, někde v hospodě, možná že se vám něco podobného také přihodilo. "Hoří, má panenko" je sice posledním domácím filmem Miloše Formana, ale právě zde předvedl svůj režisérský potenciál a upozornil na to, že v Hollywoodu udělá díru do světa.(8.10.2005)

 • becki_tu
  ****

  Krásný, nahořklý a trefný tragikomický pohled na povahu typických českých lidiček s nezapomenutelnými dialogy. „My teďko zhasneme, bude tma. V této nastalé tmě ten, kdo to zcizil to tam odnese...no nééé, ještě nezhasínej, ještě néé……… To je ňáký nedorozumění, tady jsou ňáký vtipálkové...jasně jsem řek: bude tma až se zhasne, ti co to sebrali to odnesou na svoje místo a ne vobráceně….“(22.5.2008)

 • - Scénář byl psán v hotelu Labuť ve Vrchlabí v Krkonoších. Později se právě ve Vrchlabí, v kulturním domě Střelnice a okolí natáčelo. (Maark)

 • - Text k písni Hoří!, jejíž refrén dal jméno filmu, napsal Fanda Mrázek, ale zde je skladba uvedena pouze v orchestrální podobě. Mimopražská premiéra se uskutečnila ve Vrchlabí v říjnu 1967. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)

 • - V roce 1968 byl film komunisty zakázaný. (Xixao)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace