poster

O myšce a medvědovi

 • Francie

  Ernest et Célestine

 • Slovensko

  Ernest a Celestína

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet €9,6miliónaTržby USA $292,562Tržby Celosvetovo $9,376,444Tržby za predaj Blu-ray v USA $137,741 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $109,985 //počet predaných kusov ?║ v rámci animačnej tvorby veľmi osviežujúce na dnešnú záplavu počítačovej animácie, má to pekný silný príbeh o priateľstve, prepracované prostredie, veľa dobrých nápadov, myšlienku, uvoľnenú zábavnosť /80%/(29.4.2015)

 • M-arta
  ****

  Mile antirasistický a protixenofóbní příběh o přátelství, který celkem klidně plyne, sem-tam je roztomilý, sem-tam vtipný. Poklidný, tu a tam i napínavý a zábavný přesně v té správné míře, pokud jej chcete vidět s předškoláčkem, nenechat mu ubližovat a sami se při tom neuhryzat nudou. To, že za ním stojí i režiséři naší kultovní a doma tolik zbožňované "Paniky v městečku", jsme sice při sledování ani nepoznali, ale i tak to v kině stálo za to. Film je v záplavě ostatních přepodnětovaných a prudce líbivých 3D efektů ze současné produkce pro děti čímsi příjemně jiný. Výtvarně starosvětštější (snad něco mezi klasickými konzervativními ilustracemi z dětských knížek, co v nich spořádané děti usínají s medvídky v postýlkách, a Jiránkovými svěžími perovkami), což vůbec není na škodu a v několika místech i náramně poetický a nápaditý... Bylo mi u něj fajn a nenápadná scéna s vytvářením zimní krajiny mě dokonce vyloženě zahřála u srdce.(27.1.2013)

 • Slarque
  ****

  Vypadá to sice jako animovaný film pro malé děti, ale jména dvou režisérů mimořádně mimoňské Paniky v městečku vzbudila moji pozornost. Je to sice natolik jednoduché, aby to bylo pro děti přehledné, ale autoři své malé publikum nepodceňují. Scénář je promyšlenější a chytřejší, než bývá zvykem ve filmech pro dospělé. Jednoduchá animace k příběhu přesně sedí a naštěstí se nekoná nic tuctově digitálního, či dokonce třírozměrného. Milé překvapení!(19.1.2013)

 • Aljak
  ***

  Toto mi pripomenulo tie staré dobré kreslené rozprávky, keď ešte neexistovali žiadne moderné digitálne možnosti. Celkom milé, aj keď miestami sa to menilo na poriadnu kriminálku. Ale v podstate pekný príbeh o nevšednom priateľstve myšky a medvede, ktorí všetkým okolo seba dokázali aké sú predsudky zlé. Len škoda, že akosi pomer rozmernosti postáv sa menil v závislosti od situácie. Ja viem, že v rozprávkach na tom asi až tak nezáleží, ale prečo nespraviť reálne aspoň rozmery, keď by to bez problémov išlo? Ale inak fajn, mierny nadpriemer - ale nie až taký, čo by dosiahol k 4*.(20.1.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Žily byly dvě sociální skupiny, které se nejen nenáviděly, ale vrozenou animozitu ještě cíleně pěstovaly u svých dětí. Medvědi jsou známí zejména tím, že systematicky vyvražďují myši, myši potom šíří nemoci a dělají vše pro to, aby vyhladily rod medvědů. Tak to je, tak to bylo, tak to bude a běda každému, kdo to chce nejen zpochybnit, ale i nad tím jen uvažovat. Dávné uspořádání světa funguje u myší i u medvědů tak dlouho, dokud se nevyskytnou pochybovači tam i onde. Když se potkali dva, svou uměleckou podstatou mezi pragmatiky, vyděděnci obou druhů, pradávná rovnováha byla narušena tím nejhorším, co se upřímné nenávistí může stát, upřímným přátelstvím. Od setkání Ernesta a Celestine myši a medvědi začali mít společného víc, než jen počáteční písmeno druhového označení. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(6.6.2015)

 • - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)

 • - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)