poster

O myšce a medvědovi

 • Francie

  Ernest et Célestine

 • Slovensko

  Ernest a Celestína

 • Nový Zéland

  Ernest & Celestine

 • Austrálie

  Ernest & Celestine

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jirka_Šč
  ****

  Konečně někdo, kdo se nebojí mít vlastní animátorský styl! Na to, aby to bylo jen pro děti, je to trochu moc inteligentní a vážné (pěti, až sedmileté děti některé dějové zvraty a zápletky nepochopí), je to však velmi osvěžující. Scéna s hudbou, měnící se na obraz, byla kouzelná a Celestina má jako osobnost mé sympatie!(24.2.2013)

 • Madsbender
  ****

  Viac menej tradičná, avšak veľmi pekná rozprávka klasického strihu pre deti všetkých vekových kategórií. Jednoduchá nostalgická kresba v štýle knižných ilustrácií ma očarila, príbeh príjemne prekvapil dospelými myšlienkami a vydarene spracovaným motívom priateľstva, tak typickým pre najkrajšie detské príbehy. Nechýbajú ani temnejšie kontúry, zaujímavo načrtnuté svety a práca s mytológiou. Videl som predabovanú verziu, takže originál doceniť neviem, ale i tak som veľmi spokojný. Ak chcete tip na kvalitnú, príjemnú rozprávku vhodnú pre všetky deti, ktorá netrpí prehnanou modernizáciou a miesto nákladnej animácie vsádza na nádhernú ručnú kresbu, a zároveň má aj jednoznačné posolstvo, choďte do toho. 80%(31.3.2014)

 • Rob Roy
  ****

  Škoda, že jde "jen" o animák pro děti, protože jsou zde naťuknuty docela temné a zajímavé motivy/dějové zákruty. Třeba představení myší říše a její mytologie je vynikajicí. Stejně jako hudební medvěd Ernest, ale jen v původním znění. Klasická animace samozřejmě vynikajicí, produkčně jde o vypiplaný a dost nákladný projekt.(13.7.2013)

 • Stanislaus
  ****

  Sympaticky natočený animovaný film z belgicko-francouzské produkce, kterému vévodí netradiční vztah velkého bručouna Ernesta a nenápadné myšky Celestiny. Jejich přátelství naráží na předsudky, omezenost a zaběhnuté konvence, což však tuhle na první pohled nesourodou dvojku nedokáže zastavit. Divák tak dostává nádherný příběh s nezvyklou animací, který by se mohl klidně aplikovat ze zvířecího světa do toho lidského. Ve snímku se střídají jak úsměvné tak i vážnější sekvence, přičemž jsou oboje použity účelně. Zkrátka příjemně strávených osmdesát minut u filmu, který těží zejména z výtvarného ztvárnění a námětu.(30.12.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Žily byly dvě sociální skupiny, které se nejen nenáviděly, ale vrozenou animozitu ještě cíleně pěstovaly u svých dětí. Medvědi jsou známí zejména tím, že systematicky vyvražďují myši, myši potom šíří nemoci a dělají vše pro to, aby vyhladily rod medvědů. Tak to je, tak to bylo, tak to bude a běda každému, kdo to chce nejen zpochybnit, ale i nad tím jen uvažovat. Dávné uspořádání světa funguje u myší i u medvědů tak dlouho, dokud se nevyskytnou pochybovači tam i onde. Když se potkali dva, svou uměleckou podstatou mezi pragmatiky, vyděděnci obou druhů, pradávná rovnováha byla narušena tím nejhorším, co se upřímné nenávistí může stát, upřímným přátelstvím. Od setkání Ernesta a Celestine myši a medvědi začali mít společného víc, než jen počáteční písmeno druhového označení. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(6.6.2015)

 • - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)

 • - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)