VOD (1)
Obsahy(1)
V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí malou myšku Celestinu, která utekla ze svého podzemního myšího světa. Aby Celestina neskončila v Ernestově prázdném žaludku, uzavře s ním dohodu. Když ji nesní, ukáže mu místo, kde může získat spoustu čokolády, bonbónů a těch nejlepších sladkostí. Ani jeden z nich ještě netuší, že se tak dostanou na stopu chamtivých medvědích manželů, kteří kteří si přivydělávají tím, že cukrovinkami záměrně kazí medvědím dětem zuby. To, co začalo mezi bručounským Ernestem a upovídanou Celestinou jako pouhá dohoda, přerůstá v nebovyklé přátelství a přes všechny rozdíly se z nich stává nerozlučná dvojice. Aby odhalili velké cukrovinkové spiknutí, budou potřebovat pomoc z myšího i medvědího světa. Podaří se jim překonat předsudky ostatních a oba světy spřátelit? (oficiální text distributora)
(více)Videa (6)
Recenze (86)
║Rozpočet €9,6milióna║Tržby USA $292,562║Tržby Celosvetovo $9,376,444▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $137,741 //počet predaných kusov ?║ Tržby za predaj DVD v USA $109,985 //počet predaných kusov ?║ v rámci animačnej tvorby veľmi osviežujúce na dnešnú záplavu počítačovej animácie, má to pekný silný príbeh o priateľstve, prepracované prostredie, veľa dobrých nápadov, myšlienku, uvoľnenú zábavnosť /80%/ ()
POTKAL JI V POPELNICI A CHTĚL JI SNÍST... /// Kouzlo příběhu, kterej v sobě ukrejvá víc, než jen to, že i malá myška může zachránit medvěda. Je o přátelství, je o rasismu, je o … Ale hlavně pobaví trochu jiná animace. Jako kdyby si Vladimír Renčín nebo Jiránek udělali radost. A taky milej humor. Dobrý! A to je za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii dětských knížek, kterou vytvořil belgickej spisovatel Monique Martin, alias Gabrielle Vincent, jsem nečetl. 2.) Už mě z to Walta Disneye bolej voči. (Ruce? Tak to ti asi nepomůžu…). 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * ()
Škoda, že jde "jen" o animák pro děti, protože jsou zde naťuknuty docela temné a zajímavé motivy/dějové zákruty. Třeba představení myší říše a její mytologie je vynikajicí. Stejně jako hudební medvěd Ernest, ale jen v původním znění. Klasická animace samozřejmě vynikajicí, produkčně jde o vypiplaný a dost nákladný projekt. ()
Já bych se asi rozmýšlela kolikaletým dětem pustit myšku s medvědem, protože místy toho akčního bububu bylo docela dost, ale to je pouze můj subjektivní dojem. Já osobně jsem se hned na začátku zamilovala do Celestýnky a tahle láska mě neopustila až do konce. S drsoněm Ernestem už to bylo trochu horší, ale jak jinak, na konci to byl už taky můj brumla. Moc se mně líbila animace, která mně silně připomínala Renčína a hlas, který namlouval mojí Celestýnku, tak ten byl moc roztomilý a vysloveně sednul té její velikosti. Nestačila jsem se ani trochu nudit, bylo to vtipné (klidně bych toho humoru přivítala víc), mělo to myšlenku a uteklo to tak rychle, že chci pokračování i když v trochu mírnějším duchu. ()
Film o předsudcích, o strachu z neznámého a o zdánlivé nemožnosti soužití dvou skupin je silný ve své jednoduchosti a přitom je aktuálnější než kdy předtím. [==] Asi by bylo na místě zdejší (trochu zmatené) informace uvést na pravou míru. Film měl premiéru v roce 2012 v původním francouzském znění (Wilson, Brunner ad.), po úspěších na zahraničních festivalech byl zakoupen i do americké distribuce. Na začátku roku 2014 vznikla anglicky mluvená verze (Whitaker, Foy ad.), a přestože film s rozpočtem téměř 10 milionů eur komerčně příliš úspěšný nebyl (informace o výdělcích se různí - mezi 5 a 9 miliony dolarů), vysloužil si v témže roce, tedy 2014 oscarovou nominaci za nejlepší animovaný film. ()
Galerie (66)

Zajímavosti (3)
- Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)
- V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)
- Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)
Reklama