O myšce a medvědovi

Ernest et Célestine

Ernest a Celestína

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

Toto mi pripomenulo tie staré dobré kreslené rozprávky, keď ešte neexistovali žiadne moderné digitálne možnosti. Celkom milé, aj keď miestami sa to menilo na poriadnu kriminálku. Ale v podstate pekný príbeh o nevšednom priateľstve myšky a medvede, ktorí všetkým okolo seba dokázali aké sú predsudky zlé. Len škoda, že akosi pomer rozmernosti postáv sa menil v závislosti od situácie. Ja viem, že v rozprávkach na tom asi až tak nezáleží, ale prečo nespraviť reálne aspoň rozmery, keď by to bez problémov išlo? Ale inak fajn, mierny nadpriemer - ale nie až taký, čo by dosiahol k 4*.(20.1.2014)

pohádek není nikdy dost a tahle o neobvyklém přátelství mezi myškou a medvědem je pro děti jak dělaná. A kupodivu ji ani po 3 letech od vzniku ještě moc lidí nezná. Vlastně se nedivím, když v konkurenci těch přibarvených troj- či čtyřrozměrových animáků, co se natáčejí jak na běžícím pásu je hrozně nenápadná. Doufám, že se to někdy změní a tohle milé pohlazení nezapadne v propadlišti dějin. Pro mě silné 4 hvězdy a pro nezkažené děti by to mohla být srdcovka. [[ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]](27.8.2015)

V komparaci s tím hnojem americkým (viz Rio 1, 2, ...), vás do očí praští zcela hmatatelná přidaná hodnota. Dle sloupce vpravo je evidentní, že nekomerční animáky sami sobě kopou hrob - kdo z ignorantů by šel do kina film animovaný, u něhož musí zapojit alespoň tři neurony a zároveň se nedočká žlutých potvor dělajících píčoviny za všeobecného chechotu osazenstva kinosálu?! 81% Celosvětový výdělek k 9. 8. 2014: $6,189,463, což je 0,52 násobek budgetu(9.8.2014)

POTKAL JI V POPELNICI A CHTĚL JI SNÍST... /// Kouzlo příběhu, kterej v sobě ukrejvá víc, než jen to, že i malá myška může zachránit medvěda. Je o přátelství, je o rasismu, je o … Ale hlavně pobaví trochu jiná animace. Jako kdyby si Vladimír Renčín nebo Jiránek udělali radost. A taky milej humor. Dobrý! A to je za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sérii dětských knížek, kterou vytvořil belgickej spisovatel Monique Martin, alias Gabrielle Vincent, jsem nečetl. 2.) Už mě z to Walta Disneye bolej voči. (Ruce? Tak to ti asi nepomůžu…). 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(18.8.2013)

Citlivá, trefná kresba podbarvená akvarelem a rozpohybovaná tak dynamicky, nápaditě a hravě, že to prostě musí nutit k úsměvu. Poselství filmu je důležité a stále aktuální, takže je mi naprosto fuk, že jde o téma stokrát viděné a neinovativní. Některé věci je prostě dobré a správné opakovat stále dokola..... Krása a paráda.(2.4.2014)

• - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)

• - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)