O myšce a medvědovi

Ernest et Célestine

Ernest a Celestína

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

V komparaci s tím hnojem americkým (viz Rio 1, 2, ...), vás do očí praští zcela hmatatelná přidaná hodnota. Dle sloupce vpravo je evidentní, že nekomerční animáky sami sobě kopou hrob - kdo z ignorantů by šel do kina film animovaný, u něhož musí zapojit alespoň tři neurony a zároveň se nedočká žlutých potvor dělajících píčoviny za všeobecného chechotu osazenstva kinosálu?! 81% Celosvětový výdělek k 9. 8. 2014: $6,189,463, což je 0,52 násobek budgetu(9.8.2014)

I kdyby by místní uživatelé napsali dalších tisíc komentářů opěvující antirasismus, antixenofóbii a co já vím ještě, stejně nezakryjí, že vztah myšky a medvěda je nenormální a nezdravý. Však si povíme něco o předsudcích, až komentátorům jejich ratolesti představí nějakého vola, krávu, nebo přinesou slepici a řeknou: tatínku a maminko, tohle je můj životní partner, jen on a nikdo jiný!(28.12.2013)

Tak trochu ne-pohádka pro ne-děti. ~ Ani jsem netušil, že dva ze tří režisérů mají na krku skvělou Paniku v městečku. V každém případě je v dnešní době dementních amerických a japonských animáků (komiks, mango a jiné ovoce) byla tahle animace pohlazením po duši. ~ Příběh trochu neohrabaného samotářského medvěda Ernesta a malé roztomilé myšky Célestine ze dvou navzájem se nesnášejících se společnosti sice ze začátku vypadá jako dětský, ke konci mi ale takový nepřišel a je i fakt, že ke konci lehce začínal ubírat páru. Nicméně ta animace byla skvělá, pěkně ozvučeno a s několika zajímavými a vtipnými nápady. Tihle kucí francouzští umi :-)(26.6.2013)

Rozpočet €9,6miliónaTržby USA $292,562Tržby Celosvetovo $9,376,444Tržby za predaj Blu-ray v USA $137,741 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $109,985 //počet predaných kusov ?║ v rámci animačnej tvorby veľmi osviežujúce na dnešnú záplavu počítačovej animácie, má to pekný silný príbeh o priateľstve, prepracované prostredie, veľa dobrých nápadov, myšlienku, uvoľnenú zábavnosť /80%/(29.4.2015)

Mám pro podobným typ "ruční" animace slabost a frantíci jsou v tomhle oboru machři, kteří mě opět dokázali okouzlit jako to malé dítko. Myší svět se pyšní nebývalou propracovaností, oba hlavní charaktery jsou k zulíbání (hlavně v té libozvučné francouzštině) a snímek je plný vizuálních nápadů, hravosti a roztomilosti. Nebýt příběhově rozvláčnější části před koncem, dám snad i 5*. Takto za parádní 4*.(4.10.2016)

• - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)

• - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)