poster

O myšce a medvědovi

 • Francie

  Ernest et Célestine

 • Slovensko

  Ernest a Celestína

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

Francie / Belgie / Lucembursko, 2012, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pytlik...
  *****

  I kdyby by místní uživatelé napsali dalších tisíc komentářů opěvující antirasismus, antixenofóbii a co já vím ještě, stejně nezakryjí, že vztah myšky a medvěda je nenormální a nezdravý. Však si povíme něco o předsudcích, až komentátorům jejich ratolesti představí nějakého vola, krávu, nebo přinesou slepici a řeknou: tatínku a maminko, tohle je můj životní partner, jen on a nikdo jiný!(28.12.2013)

 • MartinezZ
  *****

  Tak trochu ne-pohádka pro ne-děti. ~ Ani jsem netušil, že dva ze tří režisérů mají na krku skvělou Paniku v městečku. V každém případě je v dnešní době dementních amerických a japonských animáků (komiks, mango a jiné ovoce) byla tahle animace pohlazením po duši. ~ Příběh trochu neohrabaného samotářského medvěda Ernesta a malé roztomilé myšky Célestine ze dvou navzájem se nesnášejících se společnosti sice ze začátku vypadá jako dětský, ke konci mi ale takový nepřišel a je i fakt, že ke konci lehce začínal ubírat páru. Nicméně ta animace byla skvělá, pěkně ozvučeno a s několika zajímavými a vtipnými nápady. Tihle kucí francouzští umi :-)(26.6.2013)

 • tommmy89
  ***

  Milá (detská) rozprávka, tak trošku z iného súdku a kreslená tak trošku inou ceruzkou, než sme zvyknutý. Ale ja si myslím, že to vôbec nevadí. Jediná, avšak nie veľká nevýhoda rozprávky je námet + príbeh, ktorý je strojený pre tie najmenšie deti v predškolskom veku. Kto ale rád experimentuje a má rád zmeny, vrelo odporúčam pozrieť si animáčik, ktorý by nemal sklamať, ale ani nepoteší (aspoň v mojom prípade tomu tak bolo). 3*(6.9.2014)

 • C0r0ner
  *****

  No teda, taková nenápadná věc a je z ní jeden z nejlepších animáků, jaké jsem kdy viděl? Už dávno jsem nezhlédl tak skvělou kombinací tolika faktorů. Nádherná animace, perfektní příběh, vtipnost, krásný přesah v podobě přátelství a odmítání předsudků, halda emocí. Maximálně příjemné překvapení. 100%(31.7.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet €9,6miliónaTržby USA $292,562Tržby Celosvetovo $9,376,444Tržby za predaj Blu-ray v USA $137,741 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $109,985 //počet predaných kusov ?║ v rámci animačnej tvorby veľmi osviežujúce na dnešnú záplavu počítačovej animácie, má to pekný silný príbeh o priateľstve, prepracované prostredie, veľa dobrých nápadov, myšlienku, uvoľnenú zábavnosť /80%/(29.4.2015)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)

 • - Snímek byl natočen podle knižní série „Ernest a Celestine“ od Gabrielle Vincent z roku 1982. (Terva)

 • - V pivnici Ernestovho domu môžeme medzi obrazmi na zemi uvidieť obraz Infantky od španielskeho maliara Diega Velázqueza. (Eoin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace