„Proč dělám tenhle dokument? Protože obyčejně vidíte v televizi trpaslíka, jak skotačí a dělá ze sebe blázna. Já chci, aby lidé viděli sofistikovaného, zběhlého trpaslíka, který má důstojnost.“ Když si tak rekapituluju celý seriál, musím konstatovat, že aby si divák Life’s Too Short opravdu užil, měl by mít zkušenost s předchozími počiny tvůrců, a to Kanclem a Komparzem. Nejen, že se zde na ně hodně odkazuje, tento seriál je pomyslným drinkem namíchaným právě z 2 výše zmiňovaných. Něco z Kanclu (např. ten styl ala dokument), jiné zas z Komparzu (postava sekretářky je typově podobná kamarádce, účetní pro změnu agentovi; dále epizodní camea hvězd i návrat několika „starých známých“), humor se používá více méně stejný. I když jak se to vezme…díky hlavnímu hrdinovi přibylo téma trpaslíka, které překvapí svou nosností, opravdu se kolem něj dá vystavit zábavný seriál nesklouzávající do lacinějších vod (na druhou stranu, tato problematika je zde řešena se zjevným nadhledem a také pořádnou dávkou nekorektnosti). Nutno ještě rozvést ty hosty, především „komický“ Neeson, „arogantní“ Bonham Carter či „metodický“ Depp byli prostě skvělí (nejvíc mě pobavil Liam, ale třetí jmenovaný zase dostal možnost „vrátit“ to Rickymu za Zlaté glóby a ostatně i ty frky, které měl Bloom v Komparzu), ovšem přestože v průběhu seriálu hostujících hvězd ubývalo, na humoru se to neprojevilo (navíc se člověk může těšit ještě na „známého“ představitele Batmana a faktem je, že Val Kilmer se nechal shodit ze všech nejvíc). Tvůrci v tomhle ohledu však nezůstali pozadu, Gervais a Marchant si ze sebe a svých počinů dělají také srandu (pomyslné kapky dostává ovšem hlavně „přehlížený“ Stephan), znovu nemilosrdně ryjí a nebojí v rámci kousavé satiry pořádně přitlačit. No a směrem ke konci, jak už to tak je u nich zvykem, jdou rádi do hořkého vystřízlivění (ne však úplného). Seriál tak sice nedosahuje kvalit Kanclu a Komparzu, ale moc mu k tomu nechybí a hlavně pořád je to výborná zábava, která si ten slabší plný počet zaslouží. „Lesi, Lesi, kvůli tvému sešlému tělíčku ti vůbec nemusí být smutno, protože je v něm tolik moudrosti.“ - Jako v Yodovi?“ – „Ano, díky Warwicku. Jsi jako Yoda. Vrásčité malé cosi. Dětinský, ale starý a moudrý! Každý má rád Yodu! A když Yoda řekne: „Moudrost já mám," lidé neříkají: "Zavři tu blbou ubohou držku, nebo tě zkopu, ty liverpoolskej sráči," řeknou: "Děkujeme, Yodo, ty moudrý tvore."(20.4.2015)

Výborný ironický jakoby-dokument, kde Warwick dokazuje, že se umí smát sám sobě. Nakouknutí do světa trpaslíků se vším všudy. Dosud jsem o těchto lidech moc nepřemýšlela a proto je to zajímavé. A vložky u Rickyho a Stephena v kanclu jsou dokonalé. Ricky tam vypadá jako úplně normální chlap, až moc normální:) Návštěvy slavných herců jsou hafo vtipný:)) Nejvíc se mi asi líbí, že si tu ze sebe všichni dělají srandu a předvádí se v tom nejčernějším možném světle, úžasná sebe-ironie. Mám ráda tuhle "real" tvorbu. PS: Mrkněte na Willow, docela pěkná pohádka:)(9.12.2011)

Ricky Gervais opravdu miluje tragédy. Na Life's Too Short je krásné, že diváka staví do situace, v které je se nesnadné rozhodnout, zda má Warvickovi fandit, mít ho rád a litovat ho při jeho (někdy doslovných) pádech anebo nikoliv. Protože postupem času vyplývá najevo, že Warvick je neuvěřitelně sebestředné hovado, které se stále považuje za něco víc, než doopravdy je, což dává různými způsoby najevo vše ne-celebritám, se kterými přichází do kontaktu. Za to však bývá vždy patřičně potrestán, což je jednak neskutečně černohumorné, ale také poměrně smutné... Rovněž se mi zdá, že Life's Too Short nabízí i bez hostování slavných celebrit mnohem víc humoru než Rickyho starší projekt Extras. Výstup Liama Neesona v první epizodě je ovšem geniální.(21.3.2013)

Mám rád britské seriály. Black books, It crowds, nebo Misfits jsou výborné záležitosti. Ovšem GervaisMerchantsův přístup mi nejde vyloženě do noty. Námětově zajímavé - rozhodně, ale že by to oplývalo zábavou se říct nedá. Spíš je to taková "životopisná" sonda do Warwickova života. Přesněji mě nesedí tento druh místy špatně mířeného a prázdného humoru. Jednotlivé díly jsou kvalitativně dost rozdílné. První dva jsou na 4*, zbytek je slabší. Zábavné momenty tam sice jsou, ale pro mě jich není mnoho. Nejlepší je snad Warwickova asistentka, ten tupý výraz a pohled je fakt velmi uvěřitelný + lákavé camea (Depp, Neeson, Carell...).(6.2.2014)

Kdo žral Extras, bude žrát i Warwicka.... je to úplně stejnej lůzr, i když v tomhle případě ten největší lůzr z celého showbizu. Cameo role jako vždy potěší a Warwickovy ksichty nikdy neomrzí ! Přidejte k tomu dementního a neschopného účetního, který se nikdy nezapomene vysmát trpajzlíkovi přímo do obličeje za to, jak moc je v prdeli a máte klasickou komedii o cizim neštěstí, které máme všichni tak rádi :)(21.12.2011)

• - Nápad na fiktivní dokument vznikl během natáčení seriálu Komparz (od r. 2005), ve kterém si v 9. epizodě 2. série zahrál i Warwick Davis. Davis vyprávěl Gervaisovi a Merchantovi historky ze svého života, např. jak si při nakupování v supermarketu musí pomáhat mopem nebo jak se ho lidé chtějí dotknout pro štěstí. Gervais s Merchantem v nich viděli obrovský komediální potenciál. (lehkoživka)

• - Warwick Davis vlastní agenturu pro herce malého vzrůstu i ve svém skutečném životě. (lehkoživka)

• - Název Life's Too Short vymyslel Warwick Davis. (lehkoživka)