Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Don82

Zprvu to vypadá na jasnou věc a divák se až diví, co za triviální zápletku na něho Boyle vymyslel. Nicméně nitky příběhu se začínají zamotávat, postavy se vybarvují a zase blednou a celková atmosféra nám potemní, zhoustne a tempo se střídá jak na houpačce. A divák si už není pomalu jist vůbec ničím. Chvilkový dějový chaos se v další chvíli mění hypnózu a jedna postava manipuluje tou druhou a nebo ta první tou druhou? A nemanipuluje tak trochu režisér i s divákem? Vše zamotané se na konci krásně spojí a při závěrečných titulcích lze jen souhlasně kývat a přemýšlet jak to ten Boyle dělá, že z "ničeho" udělá tak dobrý film s tak dobrými herci a atmosférou. Jedním slovem: originalita. ()

Dave9794

Škoda. Škoda té přílišné překombinovanosti. Ač není příběh o "ukradeném obrazu" příliš atraktivní a hodící se téma na dobrý film, tak z něj dle mého názoru Danny Boyle vytěžil téměř maximum. Až do samého konce jsem vůbec netušil, jak to může dopadnout. Teda tušil, ale dopadlo to úplně jinak. Soundtract skvělý a herci dostatečně přesvědčující. Avšak místy jsem se dost ztrácel v ději, ale jinak Trance na mě celkově působilo jako dosti slušné drama skrývající hlubší smysl. Musím ještě dodat, že jsem měl pocit podobenství s Inception. ()

TommyDiamond

Danny Boyle u mě opět boduje. Tento angličan si s filmy vážně umí pohrát. Mám rád, když není děj filmu jednoznačný a zatímco příběh graduje pomalu se rozkrývá pravda… O hypnoze jako takové jsem letos viděl už švédského Hypnotizéra. Trans byl lepší v tom, že uměl s hypnozou pracovat a pomocí ní manipulovat nejen s příběhem, ale i divákem.... Obsazení bylo velmi povedené. James McAvoy jako hlavní postava, která jediná ví, kde slavný obraz je. Má smůlu, že je hlavní obětí, která byla celou dobu pouze využívaná. I když na konci odhalí pravdu, tak je dobře, že zemře. Vincent Cassel se svými kumpány budí strach a myslí si, že mají vše pod kontrolou. Nad promyšlenými tahy a inteligencí psycholožky je ovšem jejich fyzická síla krátká. Rosario Dawson. I když to zpočátku vypadá, že se náhodně připletla k něčemu co muže být nad její síly a chce urvat co se dá, není to tak úplně jednoznačně pravda. Udává tempo. A díky její inteligenci a schopnostem s hypnozou se příběh hýbe a dýchá. Jsem rád, že Rosario se všemi zametla a obraz zůstal jí. Nemá ho kvůli penězům, ale pro pouhou radost a důkaz triumfu.... Toto si zaslouží čtyři hvězdy... ()

Zombiepod

Danny sa s tým znova nesere. Znova prichádza s niečim úplne novým, v čom necháva zapustený svoj neobvyklý rukopis. Trance je filmom, ktorý mätie každú chvíľu viac a viac, a jeho pointa je jasná až v posledných pár minútach. Hypnotický vizuál a možno až príliš moderná kamera, ktorá sedí skôr na akčnejší film, podfarbené vynikajúcou hudbou. Takmer dokonalo zvládnutá kriminálka značne prifarbená vecami mimo reality a plná absolútne nepredvídateľných zvratov, čo rozhodne nie každý ocení. Stačí venovať filmu pozornosť a človek si ľahko príde na svoje. ()

papadoce

Tak si to rozoberme: +2 hviezdy za dokonalý soundtrack, +1 hviezda za nahú Rosario, +1 hviezda za nápad, +1 hviezda za zvraty, -1 hviezda zato, že muž poliaty benzínom nechytil ani keď mu plamene ošľahovali sedadlo. Pre mňa naozaj dobrý film. ()

Mijagi

Progresivně natočený a svižně sestříhaný film sledující svými postupy trendy moderní kinematografie a především požadavky většinových diváků toužících po stále více nadupanějším ději. Vůči těmto řemeslnickým vzorcům bývám obezřetný, ale v případě Dannyho Boyla to není potřeba. Ač se od první minuty jedná o cool snímek, dokáže se po celou dobu stopáže, oproti podobným filmům, udržet na solidní úrovni také tématicky. Nepředvídatelný příběh vyplněný postavami se zajímavými a ne zcela běžnými povahovými vlastnostmi zahranými navíc kvalitními herci vás nepustí od obrazovky či z kina dříve než po závěrečných titulcích. O hudební složce se u tohoto „režiséra – mistra soundtracku“ nemusím snad ani příliš rozepisovat, dunivé taneční skladby skvěle souzní s dramatickými dějovými zvraty. Jedním slovem: Nadšenost! ()

syphoon

Ze začátku jsem si myslel, že se bude jednat o překombinovaný mish-mash alá A|tlas Mraků. Naštěstí jsem se rychle zorientoval a nechával se unášet po vlnách hypnotizace! Skvělé promyšlený a několikrát převrácený závěr, ale nic co by člověk s normálním IQ nepobral! Byl jsem na rozpacích jestli nemám dát hvězd 5,ale trochu fádní začátek to zhatil :) Nicméně celkový dojem určuje převážně závěr a ten byl cajk :) takže 78% ()

viky13

První hvězdička...ze skvělou hudbu ,co mě provázela celým filmem ,druhá hvězdička...za skvělé ztvárnění psychopata Jamesem McAvoyem ,třetí hvězdička....za parádní intriky hipnotizérky (z nějakýho důvodu mi připomíná čarodějnici) , čtvrtá hvězdička...za její závěrečnou řeč ,a nakonec pátá hvězdička...za lehce morbidní atmosféru. ()

vZeč

Chceš být dravej, zábavnej, nekompromisní, chceš diváka tahat za nos, i když to nebude úplně fér postupy, ale jemu to bude jedno, protože pojedeš jak na speedu? Buď Danny Boyle. Jeho problémy bych chtěl mít. Určitě teď někde sedí spocenej v koutě zděšenej z toho, že mu dochází filmové žánry, které by perfektně zfilmoval. ()

Oudee33

Boyle má v rukávu vždycky nějaké eso v podobě kvalitního příběhu a stejně jako pokaždé mě překvapil mistrnou režií. Plnému počtu podkopává nohy sice stravitelná, nicméně přeci jen trochu vyčnívající překombinovanost. I přesto mě to vcuclo do transu na hodnotných 85%. ()

darthhokro

Zajímavý příběh s grandiózním vyvrcholením. Možná by filmu trošku více prospěla kratší stopáž. Docela příjemný hudební podkres. No a nakonec jako bombónek vyholená Rozárka, co víc si ještě přát, plná palba. ()

dirgas

Noooooo...tak po veľmi dlhej dobe som videl film, kde som fakt netušil, čo bude ďalej a ako to skončí. Danny Boyle je fakt jeden z najlepších (dokonalá kamera, super vybraní herci a ten scenár je neuveriteľne super napísaný). Odporúčam ľuďom, čo milujú zvraty,lebo tu som netušil čo je reál a čo hipnóza... 4* ()

jadran90

Jsem v transu. Měl jsem v hlavě stejný zmatek jako McAvoy, kdo je s kým proti komu, když každá další scéna původní domněnku převrací naruby, a k tomu rozlišit realitu a hypnózu... Skvělé vrcholy trojúhelníku v podání nevyrovnaného McAvoye, slizkého Cassela a kusu ženské Dawson. Lahůdkový soundtrack,stylové pojetí v četně zajímavě prosvětlených místností a ještě se něco naučíte o obrazech. Jdu se vyholit, chci být přece dokonalý. Bravo Danny, zase jsi mě dostal. ()

Pakr

Líbilo se a ku*va dobrý soundtrack, mám rád psychedelic filming + music, hlava že není hlava, kde je má hlava, co je to hlava, mluvící hlava nehlava? :D Dejte si to. ()

sethi

Trainspotting a 28 dní poté....ty mě oslovili, přičemž druhý zmíněný víc. Pak už byl Boyle slabý. Ani teď to není trefa do černého. Zachraňuje to McAvoy a Cassel. James McA je skoro vždycky takovej magor, ale na mě působí tak pomilováníhodně, a tím chci říct, že hrát umí! :) Dawson je hrozně krásná ženská a vlastně se nedivím, že je všechny tak zblbla, a tím chci říct, že příběh vlastně není tak špatný :) No tak jasně že takhle asi hypnóza nefunguje, ale hvězdička za nápad...a tím chci říct 3-4 hvězdy :) ()

TaNya_

Jak to tak poslouchám tak, každý má na Trance jiný názor. Mně se líbily hlavně výkony všech herců, i když McAvoy jako vždy exceluje. Pohrávání si s hypnózou mělo tu správnou jiskru a nebýt trochu už překombinovaného scénáře, můj závěrečný dojem by byl i lepší. Takhle jsem spokojená ale vyloženě mě to neohromilo. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)